آکاایران: بهترین روش برای نوزادان ،کهنه یا پوشک

بارداری و نوزاد

در گذشته بیشتر از کهنه های نخی برای کودکان استفاده می کردند ولی امروزه استفاده از پوشک رایج تر می باشد اما آیا میدانید فرق بین پوشک و کهنه نخی برای نوزادان چیست؟
استفاده از کهنه نخی یا پوشک
استفاده از کهنه نخی یا پوشک یکی از دغدغه های مادرانی است که نوزاد تازه متولد شده دارند زیرا آنها نمی دانند برای دلبندانشان از کدام یک از این موارد استفاده کنند اگر شما هم جز این دسته از مادران هستید این مقاله را مطالعه بفرمایید.کهنه نخی یا پوشک

کهنه نخی یا پوشک ، کدام یک مناسب ترند
در این مطلب می خواهیم فرق بین پارچه های نخی و پوشک را برای بچه بدانیم و اینکه اطفالی که پوست حساسی دارند کدام گزینه را باید بکار ببریم؟
شاید از خود سئوال کنید که تا چه وقت باید از کهنه نخی استفاده کرد. چون پوست کودک بسیار حساس است، حداقل در نخستین ماه های تولد از کهنه های نخی استفاده کنید و در ماه های بعد به جای آن می توانید پوشک به کار ببرید.پوشک را رفته رفته جانشین کهنه کنید.

بهترین روش برای نوزادان ،کهنه یا پوشک
بدین ترتیب که در هر دو بار تعویض کهنه فقط یک بار پوشک به کار ببرید و اگر چناچه کپل های کودک نسبت به پوشک حساسیت نشان داد، دوباره از کهنه استفاده کنید. با تمام شرحی که درباره انواع کهنه، پوشک داده شده، باید توجه داشته باشید که اطفال نسبت به پارچه هائی که از مواد نایلون ساخته شده حساسیت دارند. بنابراین باید به عنوان آزمایش، یکی دوبار از آن استفاده کنید و سپس مقدار زیادی از آن بخرید.

زمان تعویض کهنه

بسیاری از مادران کهنه های طفل را قبل و بعد از شیر دادن تعویض می کنند که این روش ایده آل است اما عده ای از مادران بعد از شیردادن کهنه های طفل را تعویض می کنند و به این ترتیب هم در وقت و هم در شستن کهنه صرفه جوئی می نمایند. بسیاری از اطفال شیرخوار از خیس بودن کهنه یا پوشک خود ناراحت نمی شوند ولی بعضی از آنها حسّاس هستند و باید زود به زود به تعویض کهنهٔ آنها اقدام کرد.دکترسلام

.

منبع : pezeshk.us