bxs1

یک دلیل خوب برای اینکه بسیاری از رستوران ها و فست فودها از تزئینات آبی رنگ استفاده نمی کنند این است که رنگ آبی به عنوان مهار کننده ی اشتها عمل می کند، بنابراین سرو غذا در بشقاب های آبی، پوشیدن لباس آبی رنگ برای مواقع غذا خوردن و پوشش میز غذاخوری با یک رومیزی آبی رنگ می تواند در کاهش اشتهای افراد مفید است پس راهی برای لاغری محسوب می شود، در مقابل از رنگ های قرمز، زرد، نارنجی که اشتها را زیاد می کنند، در مناطق غذاخوری اجتناب کنید.

bxs2

مطالعه دانشمندان نشان می دهد که غذا خوردن در مقابل آینه باعث کاهش قابل توجهی مقدار غذایی که یک فرد می خورد شده و تا یک سوم میزان اشتهای فرد را کاهش می دهد و باعث لاغری او می شود، وقتی که فرد در آینه به چشم های خودش نگاه می کند، اهداف درونی وی برای کاهش وزن برایش یادآوری می شود.

آکاایران: نکات حیاتی برای رسیدن به لاغری (بخش اول)

bxs3

این کار به شما کمک می کند تا در یک دوره ی یک ساله به اندازه 4کیلوگرم وزن کم کنید (با فرض اینکه شروع به غذا خوردن افراطی نکنید).

bxs4

پنج دقیقه راه رفتن به ازای هر دو ساعت کار و پیاده روی 20 دقیقه ای در پایان روز در کاهش وزن موثر خواهد بود، در صورت پیاده روی پنج دقیقه ای، شما یک استراحت مفید را تجربه می کنید و احتمال اینکه احساس نیاز به تنقلات و غذاهای ناسالم به عنوان میان وعده داشته باشید، به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند و این خود دلیلی برای لاغری می شود.

bxs5

نتایج تحقیقات درمورد کاهش وزن نشان می دهد که 30 دقیقه پیاده روی روزانه برای جلوگیری از افزایش وزن در بسیاری از افراد نسبتا کم تحرک کافی است، پیاده روی بیشتر از 30 دقیقه نوعی ورزش است که باعث چربی سوزی و کاهش وزن و در نهایت لاغری می شود، روزانه 4کیلومتر پیاده روی تند (45 دقیقه ای) باعث سوزاندن 300 کالری شده و به شما کمک می کند تا در یک دوره ی یک ساله فاقد تغییر در عادت غذایی خود، کاهش وزن چشمگیری داشته باشید.

bxs6

شما باید قادر به پیدا کردن مواد غذایی با مقدار شکر پایین مثل سس گوجه فرنگی، سس مایونز، سس سالاد فاقد قند باشید، در بسیاری موارد بهتر است که برای کاهش وزن از میوه و سبزیجات تازه به جای موادغذایی آماده استفاده کنید، همچنین برای کاهش وزن سریع، از خوردن غذاهای نیمه جامد و غذاهایی که بیش از دو گرم فیبر در هر 100 کالری دارند، اجتناب کنید. در نهایت، به این نکته توجه کنید که از موادغذایی با طعم دهنده های کمتر و کالری پایین استفاده کنید.

نکات حیاتی برای رسیدن به لاغری (بخش اول)کاهش وزن

bxs7

حتی سر میز غذاخوری، آب را هم جرعه جرعه بنوشید، هنگام غذا خوردن با تعریف کردن چیزهای سرگرم-کننده ای که در طول روز اتفاق افتاده است، مدت زمان غذا خوردن خود را طولانی کنید، مغز بعد از حدود 20 دقیقه سیگنال سیری را به کل بدن ارسال می کند، اگر شما به آرامی غذا بخورید، مغز بعد از گذشتن 20 دقیقه به شما می گوید که دیگر نیازی به مواد غذایی نیست.

bxs8

هنگامی که شما شروع به کاهش وزن می کنید، لباس هایی را که دیگر برایتان مناسب نیستند را به کسی هدیه دهید و یا دور بیندازید. ایده داشتن یک کمد لباس کاملا نوین باعث ایجاد انگیزه ی قوی برای لاغری در شما می شود.

bxs9

بعد از شام، شستن ظروف، خاموش کردن چراغ آشپزخانه و در صورت لزوم مرتب کردن یخچال باعث توقف و خوردن خوراکی های سرپایی می شود، مطالعات نشان می دهد که دیر غذا خوردن هنگام شب به طور قابل توجهی باعث افزایش وزن می شود، حذف خوراکی های سرپایی اواخر شب می تواند باعث کاهش مصرف 300 کالری در روز، و 14 کیلوگرم کاهش وزن در سال شود.

bxs10

یک مطالعه ی انجام شده روی 10 زن چاق نشان می دهد که 20 دقیقه پیاده روی قبل از شام موجب کاهش اشتها و افزایش احساس سیری و داشتن یک وعده ی غذایی سبک و در نتیجه لاغری می شود.برای مطالعه نکات حیاتی برای رسیدن به لاغری (بخش دوم) کلیک کنید.
  

 لاغری

احساس شما در مورد این مطلب چیست ؟
خوشحال (0)
عشق (0)
غافلگیر (0)
غمگین (0)
عصبانی (0)
.

منبع : mamanam.com