آکاایران: راهکارهای طلایی برای رفع سوزش معده در زنان باردار

آکاایران: جراح و متخصص زنان با بیان اینکه 80 درصد زنان باردار از سوزش معده رنج می برند، گفت:زنان باردار باید از خوردن غذا های ادویه دار، چرب و سرخ کردنی و دیر هضم پرهیز کنند.

سوزش معده در زنان باردار

الهام السادات هاشمیان نایینی ، در ارتباط با مشکل سوزش معده در زنان باردار اظهارداشت: ۸۰ درصد زنان در دوران خاصی از بارداری سوزش معده را تجربه می کنند که در واقع سوزش معده و ترش کردن دردی شدید و سوزنده در قفسه سینه است که بر اثر عبور اسید معده از شکم به مری ایجاد می شود.

هاشمیان نایینی گفت: علائم سوءهاضمه و سوزش معده در بارداری همان علائمی هستند که برای افراد عادی ایجاد می شود.

رفع سوزش معده در زنان باردار

جراح و متخصص زنان گفت: علامت اصلی درد یا احساس ناراحتی در قفسه سینه یا شکم است.
این مشکل در هر مرحله از بارداری ممکن است به وجود آید. اگرچه علائم ممکن است در اواخر بارداری
و از هفته ۲۷ به بعد شدیدتر و مکررتر باشد.

وی یادآور شد: زنان باردار برای بهبود نسبی این مشکل، باید حجم غذا را در هر وعده کاهش و تعداد وعده های غذایی را افزایش دهند.

هاشمیان نایینی اضافه کرد: زنان باردار باید از خوردن غذا های ادویه دار، چرب و سرخ کردنی و دیر هضم پرهیز کنند. همچنین از خوردن غذا قبل از خواب پرهیز کرده و هنگام خواب سر و شانه هایشان را به وسیله بالش های متعدد بالا نگه دارند. همچنین از نوشیدن مایعات در هنگام صرف غذا بپرهیزند.

راهکارهای طلایی برای رفع سوزش معده در زنان باردارراهکارهای طلایی برای رفع سوزش معده در زنان باردار

درمان سوزش معده در زنان باردار

جراح و متخصص زنان با تأکید بر اینکه برخی دارو هایی که برای ترش کردن تجویز می شوند، در دوران بارداری بی خطر است، گفت: در صورتی که ترش کردن برای زنان باردار غیر قابل تحمل باشد باید با پزشک خود مشورت کنند.

فارس

.

منبع : persianv.com