آکاایران: بهترین سن زنان برای بارداری و حاملگی

بارداری در سنین پایین و بالا هر کدام برای خانم ها ضررهای خاص خودش را دارد، امروز به بهترین سن بارداری برای خانم ها می پردازیم. شاید سوال خیلی از شما باشد کــه واقعاً بهترین سن برای بچه دار شدن در خانم ها چه سنی است. خیلی از خانم ها به دلایل مختلف مثل پیشرفت در کار، گذراندن بی دغدغه دوران جوانی یا راحت تر سفر رفتن با همسرشان، بچه دار شدن را عقب میاندازند.

همه این دلایل با آنچه کــه باور عموم میگوید کــه بهترین سن برای بچه دار شدن خانم ها در دهه ی بیست تا سی سالگی است، در تناقض است.

آکاایران: بهترین سن زنان برای بارداری و حاملگی

بهترین سن برای بچه دار شدن خانم ها چه سنی است؟

برعکس باور عموم، در یک تحقیق کــه توسط دکتر حان میرووسکی، انجام گرفت، مشخص شد کــه ایده آل ترین زمان برای بچه دار شدن خانم ها ۳۴ سالگی است.

این متخصص سلامتی خانم ها میگوید، خانم ها باید بین ۳۴ تا ۳۵ سالگی بچه دار شوند زیرا در دهه ی بیست تا سی سالگی بعضی قسمت های بدن ممکن است دچار بیماری ها و مشکلاتی شوند. در سن ۳۴ سالگی بدن زن در ایدآل ترین وضعیت سلامتی برای بارداری و به دنیا آوردن کودکی سالم است.

دکتر میرووسکی همچنین اشاره میکند کــه خانم ها باید برای بچه دار شدن در اواخر دهه سی سالگی به شدت محتاطانه عمل کنند. با بالا رفتن سن، احتمال ایجاد بعضی بیماری ها و مشکلات در سیستم تناسلی خانم ها افزایش مییابد.

روانشناسان دیگری هم این نظریه دکتر میرووسکی را تایید میکنند. آنها بر این عقیده اند کــه زنان بین ۳۴ تا ۳۵ سال معمولاً رابطه ی بسیار مستحکمی با همسر خود و میزان مطلوبی انرژی و سرزندگی دارند، به سطح مشخصی از پیشرفت کاری دست پیدا کرده اند و به اندازه کافی برای بزرگ کردن یک انسان دیگر بالغ شده اند.

همه این تجربیات باعث میشود کــه اواسط دهه سی سالگی بهترین سن برای بچه دار شدن خانم ها باشد. بنابراین خیلی خوب است کــه در طول دهه سی سالگی بچه دار شوید، فقط به خاطر داشته باشید کــه آوردن یک انسان دیگر به این دنیا یک تصمیم بسیار مهم است کــه ممکن است زندگی تان را به کل تغییر دهد و نباید آن را سبک بگیرید.

از قبل برنامه ریزی کنید تا وقتی زمانی رسید کــه برای مادر شدن تصمیم گرفتید کاملاً آماده باشید.

وب سایت نیک شو

.

منبع : niksho.com