آکاایران: علائم خطرناک پس از زایمان

bxs1

بارداری و نوزاد

در این مطلب با علائم هشدار دهنده پس از زایمان آشنا می شوید.
علائم خطرناک پس از زایمان
احساس غم یا ناامیدی افراطی یا داشتن توهم یا افکار صدمه زدن به خود یا نوزاد.
عدم کاهش تدریجی خونریزی؛ ادامه خونریزی بعد از چهار روز اول به رنگ قرمز روشن، دفع لخته های بسیار بزرگ یا لخته های بسیار بد بو.
داشتن تب، حتی به مقدار کم؛ تب با درجه پایین ممکن است خوش خیم باشد، اما می تواند نشانه یک عفونت جدی باشد، بنابراین با زندگی تان بازی نکنید و با پزشک تماس بگیرید.
درد شدید یا مداوم در هر نقطه در شکم یا لگن، که به جای بهتر شدن، بد و بد تر می شود.
داشتن دردی که در حال بد تر شدن است و بعد از چند هفته اول هم چنان ادامه دارد یا قرمزی، تورم یا تخلیه چرک در محل برش سزارین.
درد شدید یا بد تر شونده در مهبل (واژن)، ترشحات بد بوی واژن، تورم یا ترشح از محل پارگی یا محلی که توسط پزشک برای خروج راحت تر نوزاد برش خورده است.
درد یا حساسیت به لمس در یک منطقه از سینه که حتی با کمپرس آب گرم و شیر دادن از بین نمی رود؛ تورم یا قرمزی در یک منطقه، که احتمالاً با علایم شبیه آنفولانزا یا تب نیز همراه است.
درد یا سوزش هنگام دفع ادرار؛ تمایل به دفع مکرر ادرار در حالی که هر بار مقدار زیادی ادرار بیرون نمی آید؛ ادرار تیره و اندک یا خونی؛ ترکیبی از این نشانه ها (سوزش پس از خروج ادرار و در هنگام برخورد با زخم یا محل بریدگی طبیعی است).
درد و حساسیت شدید یا مداوم به لمس و گرما در یک منطقه از پا؛ ورم یک پا بیش از پای دیگر.
سردرد شدید و مداوم؛
دوبینی، دید تار، یا کاهش دید؛ دیدن نور ها یا لکه های روشن چشمک زن.
استفراغ شدید یا مداوم.
محل تزریق سوزن، دردناک، حساس به لمس یا ملتهب شده است.

چه زمانی با اورژانس تماس بگیرید؟
هنگام تنگی نفس یا درد قفسه سینه یا سرفه خونی؛
هنگام خونریزی فراوان؛
هنگام نشان دادن علائم شوک، از جمله سرگیجه، ضعف، تند شدن ضربان قلب یا تپش قلب، تنفس سریع و کم عمق، پوست سرد و مرطوب، بی قراری یا گیجی.

.

منبع : pezeshk.us