آکاایران: “گریه” می تواند باعث بهبود هاضمه و دفع رطوبت های اضافی نوزاد شود

بارداری و نوزاد

دستیار تخصصی طب ایرانی با بیان اینکه یکی از دلایل شیوع آلرژی و ریفلاکس کودکان این است که در ایام نوزادی و شیرخوارگی به محض گریه کودک به او شیر می دهند، متذکر شد: گاهی گریه کردن باعث افزایش حرارت ، بهبود هاضمه و دفع رطوبت های اضافی از بدن است.

سمیه ذاکری درباره اهمیت منظم بودن ساعات شیردهی به نوزاد, اظهار کرد: یکی از دلایل شیوع آلرژی و ریفلاکس کودکان این است که در ایام نوزادی و شیرخوارگی به محض گریه کودک به او شیر می دهند.

وی افزود: از نظر طب ایرانی، دادن شیر به طفل باید طبق ساعات و برنامه منظمی باشد نه صرفاً بر اساس گریه و بی قراری چرا که این کار مانع هضم خوب شیر می شود.

این دستیار تخصصی طب ایرانی تصریح کرد: گاهی گریه کردن باعث افزایش حرارت ، بهبود هاضمه و دفع رطوبت های اضافی از بدن است و برای نوزاد مفید است.

ذاکری خاطرنشان کرد: اگر با هر بار گریه نوزاد به او شیر داده شود، کودک دچارتُخَمه یا نوعی امتلاء می شود که سردی معده و ضعف هاضمه را در پی خواهد داشت؛ به دنبال ضعف معده ، برگشت شیر و زمینه های آلرژی فراهم خواهد شد.

وی یادآور شد: برنامه شیردهی را ساعت بندی کنید و گاهی نوزاد را مدتی به حال خود بگذارید تا گریه کند؛ اگر گریه واقعاً از گرسنگی است باز هم بهتر است نوزاد مدتی گریه کند بعد به او شیر داده شود, این حالت باعث تقویت و گرم شدن معده خواهد شد.تسنیم

.

منبع : pezeshk.us