bxs1
تاریخ ایجاد : 
09:05 1396/11/11
برخی واقعیت‌ها درباره‌ی مدفوع و عمل دفع وجود دارند که تمرکز این نوشتار بر روی آن‌هاست. با ما همراه باشید تا مروری بر این واقعیات داشته باشیم.
 

آکاایران: خانم ها 5 واقعیت که باید در مورد عمل دفع بدانند

bxs2

بسیاری از مردم یک بار در طول روز برای دفع مدفوع به دستشویی می‌روند، اما برخی دیگر حتی تا سه بار هم این فرآیند را انجام می‌دهند. لذا اگر در طول روز حتی سه بار به دستشویی می‌روید و عملیات دفع دشواری ندارید! نیازی به هیچگونه نگرانی نیست.

bxs3

البته که در سر ساعت مشخصی به دستشویی رفتن از نشانه‌های یک سیستم گوارش سالم است. اما با این حال اگر این قضیه برای شما صادق نیست نباید نگران باشید. شما هر زمان که بخواهید می‌توانید عملیات دفع را انجام دهید.

bxs4

کافئین موجود در قهوه موجب افزایش حرکات روده می‌شود. لذا این امری عجیب نیست که صبح‌ها قهوه بنوشید و سپس احساس نیاز به دستشویی داشته باشید.

bxs5

به هنگام به سر بردن در عادت ماهیانه ممکن است نفخ زیادی را تجربه کنید. این امر با افزایش نیاز به دفع همراه است. این اتفاق به سبب آن است که به هنگام آغاز عادت ماهیانه، هورمون‌هایی که با نام پروستاگلادین‌ها می‌شناسندشان موجب انقباض رحم می‌شوند و گاه این انقباض به روده‌ها نیز می‌رسد.

bxs6

بسیاری از ما ممکن است به هنگام مسافرت دچار یبوست شویم. این اتفاق امری طبیعی است و عموماً آن را با نام یبوست مسافرت می‌شناسند. این امر به سبب خشک شدن روده اتفاق می‌افتد و خشک شدن روده نیز ممکن است ناشی از عوامل مختلفی، از جمله کم آبی، تغییر فشار هوا به علت مسافرت با هواپیما، خوردن غذاهای چرب یا سرخ شده و یا حتی به سر بردن در منطقه‌ای با ساعتِ متفاوت، باشد.

curejoy

.

منبع : new.ksabz.net