آکاایران: معایب و مزایای داروهای کاهش درد زایمان

آکاایران: معایب و مزایای داروهای کاهش درد زایمان

بسیاری از داروها می توانند درد را در هنگام زایمان کاهش دهند. بلوک های اپیدورال و اسپینال انتخاب های رایج هستند – اما شما گزینه های دیگری نیز دارید . با تیم مراقبت بهداشتی خود کار کنید تا بهترین تصمیم را برای شما و فرزندتان اتخاذ کنید.

بی حس کننده اپیدورال

یک بی حس کننده اپیدورال یک روش بی حس کردن درد منطقه است که می تواند در هنگام کار استفاده شود. یک بی حس کننده اپیدورال از یک یا چند داروی ضد درد استفاده می کند که به وسیله یک کاتتر تزریق می شود به یک فضای کوچک خارج از نخاع در قسمت پشتی (فضای اپیدورال ( این اجازه می دهد تا به صورت مداوم داروها اعمال شوند . ممکن است یک دوز آزمایشی برای اطمینان از اینکه اپیدورال به درستی قرار داده شده است استفاده شود . بسته به نوع استفاده از بیهوشی، حدود یک تا ۱۵ دقیقه طول می کشد تا دارو مصرف شود . ارائه دهنده خدمات بهداشتی شما برای بهترین زمان برای درخواست اپیدورال در طول کار با شما بحث خواهد کرد . شما ممکن است قادر به ایجاد اپیدورال نباشید اگر عمل جراحی عمده ای در پشت کمر داشته باشید، فاکتورهای لخته شدن خون پایین داشته باشید، عفونت را در قسمت پشتی خود داشته باشید یا در برخی از رقیق کننده های خون وجود داشته باشد.

مزایا

اپیدورال بیشتر درد را در پایین بدن فاقد کاهش قابل توجه کار کاهش می دهد. شما بیدار می مانید، اما هنوز احساس فشار و تحریک در هنگام زایمان را احساس خواهید کرد. بلوک نخاعی اپیدورال ترکیبی که از اپیدورال و دوزهای پایینتر داروهای بیهوشی استفاده می کند ممکن است شما قدرت عضلانی بیشتری را از شما دور کند.

مضرات

شما می توانید اپیدورال نامناسب یا شکست خورده را تجربه کنید. اپیدورال ممکن است فشار خون شما را کاهش دهد، که ممکن است ضربان قلب کودک را کند کند. شما می توانید تب و یا خارش را تجربه کنید و یا درد زایمان بعد از زایمان را در پشت خود تجربه کنید. به ندرت، ممکن است یک سردرد بد ایجاد کنید. حتی اگر شما یک بلوک اپیدورال ترکیبی دارید، گاهی اوقات به عنوان اپیدورال پیاده روی نامیده می شود، احتمالا نمی توانید در حین زایمان پیاده روی کنید.
بی حس کننده ستون فقرات

بی حس کننده ستون فقرات معمولا برای جلوگیری از درد در یک بخش استفاده می شود . با این حال، یک بی حس کننده ستون فقرات می تواند به عنوان یک متفورمین منطقه ای مورد استفاده قرار گیرد اگر زایمان در یک زمان کوتاه انتظار می رود و یا اگر ضربه سخت یا استخراج خلاء مورد نیاز است و زمان کافی برای این روش وجود دارد. در طول بی حس کننده نخاعی، این دارو به مایع زیر کمر نخاعی در پایین کمر تزریق می شود و به موقع اعمال می شود. بی حس کننده نخاعی گاهی همراه با بی حس کننده اپیدورال در طول زایمان (بی حس کننده نخاعی اپیدورال) است.

مزایا

یک بطری نخاعی در حدود یک ساعت یا دوساعت پایین بدن را تسکین می دهد . دارو تنها یک بار و در یک دوز کوچک داده می شود . شما بیدار می مانید و هشدار می دهید.

مضرات

بی حس کننده ستون فقرات ممکن است فشار خون شما را کاهش دهد که می تواند ضربان قلب کودک را کند کند. شما می توانید تب و یا خارش را تجربه کنید و یا درد زایمان بعد از زایمان را در پشت خود تجربه کنید . به ندرت، ممکن است یک سردرد بد ایجاد کنید.

اپیوئیدها

برای کاهش درد در هنگام کار، می توان از مواد مخدر مختلف استفاده کرد. آنها می توانند به یک عضله تزریق شوند و یا از داخل کاتتر داخل وریدی (IV) تزریق شوند.

مزایا

اپیویید ها باعث استراحت می شوند . اغلب در عرض چند دقیقه اثر می گذارند یک متخصص بیهوشی برای مدیریت این داروها نیاز نیست.

مضرات

اپیوئیدها به طور کامل از درد زایمان کم نمی کنند و معمولا دردی که در حین زایمان تجربه شده است از بین نمی رود . آنها معمولا باعث تهوع، استفراغ و خواب آلودگی می شوند . این داروها می تواند نفس نوزاد شما را تحت تاثیر قرار دهد و باعث شود که کودک شما خواب آلود باشد، که ممکن است در ابتدای شیردهی تداخل ایجاد کند.

.

منبع : pezeshk.us