آکاایران: آیا شیر دهی مانع از بارداری می شود؟

آکاایران: آیا شیر دهی مانع از بارداری می شود؟

بارداری و نوزاد

هنگام شیردهی همان هورمونهای شیرساز به نام پرولاکتین، از ترشح هورمون هایی که باعث بالغ شدن و بارور شدن تخمک ها می شود جلوگیری کرده و آستر رحم را از تغذیه تخمک های بارور باز می دارد.
شیر دهی یک پیشگیری کننده طبیعی از بارداری است. آیا حقیقت دارد

«آیا درست است که هنگام شیر دهی باروری صورت نمی گیرد؟ من در حال حاضر به نوزاد خود شیر می دهم و نه من و نه شوهرم از وسایل پیشگیری از بارداری استفاده نمی کنیم»
شیر دهی در حالت عادی، هورمون هایی را که برای تخمک گذاری مورد نیاز هستند را سرکوب می کند. بنابراین می توان از شیر دهی به عنوان یک راه مؤثر برای پیش گیری از بارداری استفاده شود.

اما این روش هنگامی کارآیی دارد که هنوز دوره ماهانه تان اتفاق نیفتاده باشد، فرزندتان کمتر از 6 ماه سن داشته باشد، و موارد زیر را رعایت کنید:
• منحصراً خودتان به نوزادتان شیر بدهید (به این معنی که به نوزادتان غذای مکملی را با شیشه یا به صورت جامد ندهید).
• بین دفعات شیر دهیتان در طول روز، بیش از 4 ساعت و در شب، بیش از 6 ساعت فاصله نیفتد.
انجام دقیقِ این قوانین کارِ دشواری است؛ بنابراین اگر نمی توانید آن ها را به صورت دقیق انجام دهید، از روش دیگری برای پیشگیری از بارداری استفاده نمایید.
در صورتی که می توانید این قوانین را رعایت کنید نیز، هنگامی که کودکتان 6 ماهه شد باید از روش دیگری برای پیشگیری استفاده نمایید. برخی از روش های پیشگیری ممکن است میزان تولید شیر شما را کاهش دهند، بنابراین از پزشک خود در مورد روش هایی که برای شما مناسب تر هستند سؤال کنید.

.

منبع : pezeshk.us