آکاایران: اگر چه انواع مختلفی از محصولات در بازار وجود دارد، شکم بند بارداری برای حمایت از کمر و شکم در دوران بارداری طراحی شده است. این لباس های انعطاف پذیر مزایای زیادی برای زنان باردار فعال دارند؛ به ویژه در سه ماهه دوم و سوم بارداری.

5 اهمیت شکم بند یا گن بارداری

در اینجا پنج راهی که شکم بند یا گن بارداری می تواند به شما کمک کند ذکر شده است:

5 دلیل برای استفاده از شکم بند بارداری شکم بند بارداری

1. باند شکم به کاهش درد کمک می کند:

درد پشت و مفصل در دوران بارداری ( کمردرد دوران بارداری) می تواند خسته کننده باشد و در فعالیت های روزمره دشوار باشد. یک مطالعه در مجله اسپاین شیوع درد پشت و لگن در دوران بارداری را بررسی می کند. آنها دریافتند که 71 درصد زنان کمردرد و 65 درصد کمربند لگنی را گزارش کردند. شکم بند یا گن در طول بارداری به حمایت از کمردرد کمک می کند که ممکن است باعث کاهش درد شود.

2- درد مفاصل ساکرویلیک (SI):

درد مفصلی SI اغلب در دوران بارداری ناشی از افزایش آرامن است که یک هورمون مناسب نامیده می شود و باعث می شود که مفصل ران شل تر شود. این درد شدید و گاه دردناک در قسمت پشتی مجاور سینه است. شکم بند بارداری  که از این منطقه پشتیبانی می کنند، کمک می کنند که مفصل ثابت باشد و از درد در طول فعالیت جلوگیری می کند.

3- درد رباط گرد

بارداری

این در طول سه ماهه دوم بارداری اتفاق می افتد و درد مزمن دیگری از بارداری است. این درد به صورت خفیف به شدید در جلوی مفصل ران و زیر شکم اتفاق می افتد. این درد به خاطر افزایش وزن و فشار روی رباط هایی که از بزرگ شدن رحم حمایت می کند اتفاق می افتد، یک مشکل موقت اما گاهی غیر قابل تحمل است!

  • شکم بند به توزیع وزن نوزاد در پشت و شکم کمک می کنند که ممکن است باعث کاهش فشار روی رباط های گرد و کاهش درد شوند.
  • شکم بند بارداری در طول فعالیت ها باعث فشرده سازی ملایمی می شوند.
  • فشرده سازی ملایم شکم بند یا گن می تواند به حمایت از رحم و کاهش درد ناشی از حرکت در فعالیت بدنی کمک کند. احتیاط: فشرده سازی بیش از حد در شکم می تواند گردش خون را مختل کند و می تواند منجر به اثرات منفی بر فشار خون شود. همچنین می تواند باعث سوزش معده و سوء هاضمه شود(سوزش سر دل در بارداری).
  •  آنها نشانه های بیرونی برای حالت درست بدن را ارائه می دهند.
  • گن بارداری به بدن اجازه می دهد تا راحت تر به حالت مناسب برسد. با حمایت از پشت و پهلو، باند های شکم موقعیت صحیح را تشخیص می دهند و از بروز بیش از حد درد پشت جلوگیری می کنند. شکل ظاهری بارداری "به سمت عقب" به دلیل وزن اضافی در جلوی بدن است که همراه با کشش و تضعیف عضلات اصلی هسته ای که از ستون فقرات حمایت می کنند، دیده می شود.

4. آنها به شما اجازه می دهد که به راحتی در فعالیت های روزانه شرکت کنید:

شکم بند

- ورزش در دوران بارداری (نرمش های دوران بارداری و 5 توصیه جدی ) مزایای سلامتی زیادی دارد. یک مطالعه در بررسی های فعلی در پزشکی اسکلتی عضلانی نشان می دهد که ورزش های روزانه تاثیر مثبتی بر سلامتی دارند.

- ورزش، تنش و استقامت عضله را افزایش می دهد و میزان بروز فشار خون بالا، افسردگی و دیابت را کاهش می دهد. بسیاری از زنان به دلیل درد و ناراحتی قادر به انجام تمرین یا ادامه کار در دوران بارداری نیستند. استفاده از شکم بند بارداری می تواند به کاهش ناراحتی کمک کند و مشارکت در فعالیت های روزمره را به همراه داشته باشد و منافع فیزیکی و مالی را به همراه داشته باشد.

5. می توانید پس از حاملگی برای حمایت، باند شکمی بپوشید:

گن بارداری

- کاهش قدرت هسته ای در هفته های پس از تولد رایج است. عضلات و رباط ها که در دوران بارداری کشیده و تحت فشار قرار می گیرند نیاز به زمان برای بهبودی دارند. ضعف همراه با مراقبت از نوزاد ممکن است به چالش کشیدن و منجر به آسیب شود.

- بسیاری از زنان می بینند پوشیدن شکم بند بعد از زایمان، حمایت بیشتری از شکم و پشت و کاهش ناراحتی را فراهم می کند. باند شکمی در کنار ورزش های خاص، به بستن شکاف بین عضلات شکم کمک می کند.

- به خاطر داشته باشید، یک شکم بند یک ترمیم موقت است. این باند بیماری یا اختلال عملکرد را درمان نمی کند. با حمایت از شکم، این گن ها می تواند ماهیچه ها را خاموش می کند، و موجب افزایش ضعف درازمدت می شود.

نکات مهم در مورد پوشیدن شکم بند یا گن بارداری

  •  برای جلوگیری از وابستگی بیش از دو تا سه ساعت شکم بند بارداری را در طول روز بپوشید.
  •  تمرینات تقویت شکمی (TA) باید همراه با استفاده از باند برای تقویت عضلات هسته ای در طول و بعد از بارداری انجام شود (تمرینات کگل بهمراه تصاویر).
  • با از استفاده از لباس های فشرده، همیشه با دکتر خود مشورت کنید. زنان مبتلا به دیسک کمر (علت دیسک کمر+ علائم و درمان آن) یا فشار خون غیرطبیعی نباید از شکم بند استفاده کنند.
  • شکم بندها برای استفاده موقت استفاده می شوند و ثابت نیستند. 

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

.

منبع : ooma.ir