آکاایران: وجود رگ خونی در مدفوع نوزادان نشانه چیست؟

بارداری و نوزاد

توجه مادران به مدفوع نوزاد باعث می شود هر گونه علائم غیر طبیعی در مدفوع را شناسایی کنند ودر صدد رفع آن برآیند .زیرا وجود رگ خونی در مدفوع کودک می تواند نشانه یک بیماری در کودک باشد که نیاز به بررسی تخصصی تری دارد.
علت وجود رگ خونی در مدفوع نوزاد چیست؟
بسیاری از بیماریها علائمی دارند که میتوان با نگرشی دقیق تر در بدن به این نشانه ها پی برد. توجه به مدفوع وادرار نوزادان باعث می شود بیماریها را زودتر در بدن عزیزانمان تشخیص دهیم و به درمان آنها بپردازیم .به ادامه این مطلب که به علت رگ خونی در مدفوع نوزدان می پردازد توجه کنید.رگ خونی در مدفوع نوزاد

آیا می دانید وجود رگ خونی در مدفوع نوزادان نشانه چیست؟
نوزاد من دختره ٤ ماه و یک هفته هست که توی مدفوعش یک رگه خونی کوچیک دیدم، علتش چیه؟ فقط شیر خودمو می خوره و وزن بدو تولد ٢.٦٥٠ بود. از سه ماهگی قطره آهن می خوره و از ٢ ماهگی ویتامین دی.

پاسخ یک متخصص کودکان:
شما نباید قطره آهن به نوزاد را از سه ماهگی شروع می کردید چرا که زود شروع کردن قطره ها و ویتامین ها برای نوزادان ممکن است که مشکلاتی مانندمشکلات گوارشی را برای آنها به وجود آورد. قطره آهن در نوزادان باید از پایان 6 ماهگی شروع شود.

وجود رگه های خونی در مدفوع کودک علت گوناگونی دارد.
از قبل 6 ماهگی نوزاد تمام ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیز خود را از طریق شیر مادر دریافت می کند. اگر رگ خونی در مدفوع نوزاد همراه با درد، تب و بوی بد مدفوع هنگام دفع باشد ممکن است که به دلیل عفونت دستگاه گوارش باشد که منجر به تغییر رنگ مدفوع نوزاد می شود.

حتی اینکه رگ خون با مدفوع ترکیب بوده یا جدا و اینکه اول مدفوع بوده یا آخر مدفوع برای ما خیلی مهم است و باید آزمایش از نوزاد شما گرفته شود تا علت آن مشخص شد. به شما توصیه می کنم که برای بررسی های بیشتر نوزد خود را در اولین فرصت به متخصص اطفال ببرید تا معاینات دقیق تری روی او انجام شود.

مدفوع نوزاد سالم شیر خوار
اگر کودک شما شیر مادر می خورد، مدفوع او زرد یا کمی سبز می شود و خامه ای شکل است. ممکن است غلظت آن مانند حالت اسهال باشد. مدفوع نوزاد شیرخوارد معمولا مانند خردل دیژون و پنیر مخلوط است و ممکن است دارای دانه هایی باشد. بوی آن نیمه بد است.

اگر در پوشک نوزاد مدفوع سبز و خلطی روشن دیدید، تقریبا مانند جلبک، او احتمالا شیر کم کالری که در ابتدا خارج می شود را به مقدار زیاد دریافت کرده است – و شیر با چربی بالا و فوق العاده مغذی دریافت نکرده است. این به این معناست که شما به اندازه کافی از هر سینه به او شیر نمیدهید.

.

منبع : pezeshk.us