آکاایران: آواز راهی برای آرام کردن نوزاد

آکاایران: آواز راهی برای آرام کردن نوزاد

والدینی که کودک بی قرار دارند مدام در حال امتحان راه و روش هایی برای ساکت کردن گریه نوزادشان هستند.پیشنهاد ما این است که برای آرام کردن نوزادتان برایش آواز بخوانید.
بهترین راه برای آرام کردن نوزاد
یکی از معضلاتی که اغلب خانواده ها با آن مواجه هستند بی قراری نوزاد ان است . آرام کردن گریه نوزاد برای پدرومادرهایی که نوزاد تازه متولد شده دارند موضوع بسیار مهمی است. در این مقاله برای این مشکل چاره ایی اندیشیده ایم با ما همراه شوید.آرام کردن نوزاد

آیا می دانستید آواز خواندن بر روی نوزاد بسیار تاثیرگذار است و می تواند وی را آرام کند ،موسیقی موجب بروز واکنش از سوی مغز نوزاد می شود می توان از آن برای ارام کردن شیرخوار استفاده کرد
محققان اظهار کردند:در حالت عادی بشر به موسیقی توجه می کند. در واقع شنیدن موسیقی نوعی سرگرمی محسوب می شود. برخی اوقات با گوش کردن به موسیقی با آن همراه می شویم و ممکن است حرکات هماهنگی ایجاد کنیم.
محقق این تحقیق ایزابل پرتز استاد مرکز تحقیقات مغز، موسیقی و زبان دانشگاه فرانسه اظهار کرد:رفتار نوزادان با موسیقی درونی بوده و حرکت جسمی و روحی ندارند.
قسمتی از این تحقیق مربوط به تعیین توانایی روحی نوزادان بود.
محققان تمامی واکنش های کودکان به موسیقی مانند حساسیت به صدای مادر را ثبت کردند.

آواز خواندن مادر یکی از راه های آرام کردن نوزاد است
زمانی که نوزاد به قدر کافی آرام بود و والدین در پشت سر وی نشسته بودند آزمایش را آغاز کردند. محققان برای آرام کردن کودک موسیقی ترکی پخش کردند و نوزاد حدود 9 دقیقه آرام بود، در حالی که کودک با صحبت کردن حدود چهار دقیقه و با صدای والدین بیشتر از چهار دقیقه ساکت می شد.
طی این تحقیق محققان از موسیقی ترکی که با زبان مادری کودکان هماهنگ نبود استفاده کردند. سپس با صدای آواز مادر این آزمایش تکرار و نتایج مشابهی حاصل شد.

نوازش های پدرانه:

یکی از روش های نوازش که پدران به راحتی می توانند آن را اجرا کنند، این است که پدر روی زمین یا تخت دراز بکشد، به حالتی که گوش های کودک مقابل قلبش قرار بگیرد. در این حالت متوجه خواهید شد که آرامش عجیبی به کودک دست می دهد و حتی تنفس او هماهنگ با صدای قلب شما خواهد شد. در این هنگام به خاطر سکوت و آرامش شگرفی که کودک دارد، به تدریج مچ دست او رها و عضلات بدنش شل می شود. این روش برای نوزادان 4، 3ماهه بسیار مفید است.

نوازش سر کودک:

طی تحقیقات به عمل آمده، مشخص شده است که بسیاری از کودکان، هنگامی که تحت نوازش ناحیه سر خود قرار می گیرند، به طوری باور نکردنی دچار آرامش می شوند. البته مطمئنا اگر این حالت نوازش را همراه با جملات مثبت و قربان صدقه رفتن همراه کنید، تأثیر آن چند برابر خواهد شد.ایسنا

.

منبع : pezeshk.us