آکاایران: کنترل احساسات منفی در بارداری

bxs1

احساسات منفی معمولاً در اثر :

دگرگونی های هورمونی ترس مادر از اتفاقات پیش بینی نشده در زمان بارداری سقط جنین تولد نوزاد مرده و یا ابتلای نوزاد به بیماری امیباشد.

برخی مشکلات اقتصادی و وضعیت خانواده، اختلاف با همسر و مواردی از این دست نیز میتواند سبب استرس شدید مادر و بروز احساسات منفی شود.

افسردگی مادر پیش و پس از زایمان وجود دارد و می تواند بر سلامت جسمی و روحی او و کودک اثر منفی بگذارد.

کارشناسان اعتقاد دارند با رعایت راهکارهایی می توان احساسات منفی در دوران بارداری را کنترل و آنها را به احساسات مثبت تبدیل کرد.

کارشناسان به بانوان باردار توصیه می کنند اگر دارای سابقه افسردگی،اختلال های خلقی، مصرف داروهای اعصاب و ضد افسردگی هستند

حتماً قبل از اقدام به بارداری با پزشک متخصص مشاوره انجام دهند زیرا بارداری و دگرگونی های هورمونی می تواند سبب تشدید برخی بیماری های اعصاب و روان در مادران شود.

در طول دوران بارداری امکان دارد دچار ترس و استرس از وضعیت فعلی خود شویدبرای رفع این حالت برقراری ارتباط عمیق با جنین راه گشا است.

bxs2

به گزارش میهن تاززمانی که جنین در بدن مادر حرکت می کند نشانه زنده بودن اومیباشد.لمس جهت حرکت جنین به وسیله مادر می تواندباعث آرامش مادر و جنین و رفع استرس شود.

گوش کردن به موسیقی کلاسیک، تماشای فیلم های شاد، یا موزیک ویدئوهایی که دوست دارید می تواند استرس و احساسات منفی در شما را از بین ببرد.

پژوهش ها تلاش می کنند کودک از زمان جنینی یادگیری زبان مادری خود را آغاز می کند و از چندماهگی می تواند مفهوم گفتارها را شناسایی کند.برای رفع استرس با جنین خود صحبت کنید،

برای او کتاب بخوانید، از همسرخود بخواهید برای شما کتاب بخواند تا جنین هم بشنود،درباره نام و آرزوهایی که برای آینده فرزندتان دارید و اینکه می خواهید او سالم به این دنیا بیاید با او صحبت کنید.

بخش زیادی از احساسات منفی مادران به دلیل ترس از ابتلای جنینبه بیماری های مختلف است برای برطرف کردن این احساس به طور منظم زیر نظر پزشک متخصص قرار داشته باشید

و آزمایش ها و معاینه های دوره ای را انجام دهید تا استرس کمتری داشته باشید.مراجعه به پزشکی که با شما همراهمی می کند و زمان کافی برای بیماران می گذارد می تواند به میزان زیاد از استرس شما بکاهد.

افزون بر تغذیه مناسب، انجام ورزش های استاندارد دوران بارداری، مصرف مکمل های ویتامینی(زیر نظر پزشک) مطالعه درباره بارداری نیز می تواند از استرس شما بکاهد.

مطالعه کتاب، کسب اطلاعات از سایت های معتبر پزشکی، شرکت در کلاس های ورزش گروهی مخصوص مادران باردار و گفت و گو با سایر زنان باردار می تواند به میزان زیادی استرس شما را از بین ببرد.

میهن تاز

.

منبع : mihantaz.com