آکاایران: به گزارش میهن تاز همراهان و نزدیکان زنان باردار مراقب رفتارهایشان با آنان در طول بارداریشان باشند و نگذارند از لحاظ روحی آنان را رنجیده خاطر کنند چون در این دوران نسبت به قبل زودرنج تر و حساس تر هستند.

زنان باردار زودرنج می شوند در روایات اسلامی آمده  خانمهای باردار از  نگاه به مناظر زشت پرهیز کنند، علم روانشناسی نیز معتقد است زنان از حضور  در موقعیت ها و تماشای تصاویری که آنها را ناراحت می کند، بپرهیزند.

زنان در دوره بارداری دچار دگرگونی های جسمانی و روانی بسیاری می شوند.

تغییرات روانی زنان در دوران بارداری با تغییر اخلاق و رفتار خود را نشان  می دهد، زودرنجی، احساس کلافگی، سردرد و تهوع جزو این تغییرات است.

معمولا زنان باردار به علت تغییرات هورمونی و شرایط جدیدی که برایشان  اتفاق می افتد زود از کوره در می روند و حالت تکانشی پیدا می کنند.

زنان در دوران بارداری جسم سنگین و شکننده ای را حمل می کنند که این موضوع می تواند موجب خستگی و عصبی شدن آنها شود.

طی این مدت با ظرافت و محبت با همسر خود رفتار کنید چرا که او به محبت شما  احتیاج دارد، همچنین به همسرتان بگویید که وضعیتش را درک می کنید و مراقب  او خواهید بود. اطمینان خاطری که به همسرتان می دهید، موجب می شود که او با  وضعیتی که برایش پیش آمده، راحت تر کنار بیاید و این دوره را با تحمل  بیشتری سپری کند.

زنان باردار در دوران بارداری از موضوعات مختلفی نگران هستند که یکی از  آنها زایمان و هراس از آن است، برخی زنان از زایمان طبیعی و برخی از سزارین  می ترسند، همچنین نگرانی درباره ناقص بودن جنین در زنان باردار به چشم  می خورد.

توجه به تغییر وضع فیزیکی و تغییر آن یکی از نگرانی های زنان باردار در  دوران حاملگی است. احساس بدقواره بودن و از دست دادن چابکی موجب می شود تا  زنان باردار کلافه شوند، از سوی دیگر افزایش میزان خواب به ویژه برای زنان  شاغل می تواند موجب عصبی شدن آنها شود.

زنان باردار دوست دارند، پس از احساس اولین تکان جنین خود آن را با همسرشان  در میان بگذارند، بنابراین نسبت به این حس واکنش نشان دهید و در شادی او  سهیم شوید.

زنان در دوران بارداری با فشارهای روحی، روانی و جسمی دست و پنجه نرم می کنند و نقش همسران در آسان کردن این دوران بسیار حایز اهمیت است.

.

منبع : mihantaz.com