آکاایران: توصیه هایی کلیدی برای لذت بردن از بارداری

آکاایران: بنا بر گزارش میهن تاز با این شیوه های جالب و ساده می توانید از بارداری تان لذت ببرید و به راحتی  این دوران را سپری کنید. هر بارداری یک معجزه است و هر زنی که توانایی مادر شدن داشته باشد از این اتفاق احساس رضایت میکند.

از خواب لذت ببرید

فاقد شک گفتن این حرف راحت از عمل کردنش است به خصوص اگر شاغل باشید یا دومین بارداری تان باشد. ولی اگر تا آنجا که امکان دارد بخوابید حتما بارداری بهتری داشته و احساس بهتری را تجربه کنید. متخصصان توصیه می کنند حتما خواب نیمروزی داشته باشید تا انرژی بیشتری برای باقی روز ذخیره کنید.

مانیکور کنید

بارداری زمانی که است که باید به خودتان توجه نشان دهید. یکی از کارهایی که نشان دهنده توجه شما به خودتان است، تمیز کردن ناخن هاست. مانیکور و پدیکور می تواند در این دوران احساس سبکی و تمیزی بیشتری به شما بدهد.

خاطرات بارداری را ثبت کنید

می توانید به داشتن یک وبلاگ و ثبت اتفاق ها و حالت هایی که برای تان پیش آمده بپردازید. به این ترتیب اگر بخواهید دوباره باردار شوید بسیاری از مسائلی را که در بارداری اول تجربه کرده و از یاد برده اید می توانید در آنجا پیگیری کنید.

بالش بارداری بخرید

بالش بارداری کمک می کند خواب راحت تری داشته باشید. این بالش ها طوری طراحی شده اند که اسباب راحتی شما را فراهم کنند. کافی است هنگام خواب یکی از آنها را بین دو پا قرار داده و بخوابید.

اجازه دهید دیگران کمک کنند

بسیاری از خانم ها احساس می کنند باید یک ابر قهرمان باشند و همه کارها را خودشان انجام دهند در حالی که نه تنها باید از دیگران کمک بگیرید بلکه اگر کسی پیشنهاد کمک کرد، خیلی راحت قبول کنید چون با وجود آنکه بارداری طبیعی است اما شرایط آن چندان طبیعی نیست.

وعده های کوچک بخورید

ویار صبحگاهی داشته باشید یا نه مهم است که معده تان خالی نباشد. شما نیاز به کالری خیلی زیادی ندارید و تنها ۳۰۰ کالری بیشتر باید دریافت کنید اما به هیچ عنوان نباید گرسنگی بکشید. خودتان را بابت اضافه وزنی که پیدا می کنید نگران نکنید و فقط درباره میزان مناسب اضافه وزن با پزشک مشورت کنید تا انرژی لازم را دریافت کنید. کافی است یک مشت آجیل یا میوه همیشه همراه تان باشد تا به محض احساس گرسنگی میل کنید.

ماساژ بارداری بگیرید

ماساژ بارداری در واقع چیزی شبیه ماساژهای کایروپرکتیک است و تقریبا به همه مادران باردار توصیه می شود. حواس تان باشد فردی که قرار است ماساژ را انجام دهد امکانات و تبحر لازم را داشته باشد. از افراط در ماساژ گرفتن نگران نباشد و مطمئن باشید خوش تان خواهد آمد.

بی آب نمانید

خانم های باردار بیشتر از افراد عادی نیاز به آب دارند. تقریبا هر خانم باید دو برابر افراد دیگر آب بنوشد. بهتر است از مصرف نوشیدنی های کافئین دار پرهیز کنید چون ممک است شما را ناآرام کند. اگر خوردن آب برایتان سخت است بهتر است کمی لیمو به آب اضافه کنید و بنوشید.

فریزر را پر کنید

بهتر است یک منبع غذایی خوب در فریزرتان ذخیره داشته باشید چون بعد از به دنیا آمدن نوزاد حسابی سرتان شلوغ خواهد شد و شاید فرصت نکنید غذا درست کنید.

موهای تان را کوتاه کنید

موهای شما در طول بارداری ضخیم تر می شود و این مراقبت از آن را سخت تر می کند. بنابراین بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که موهای تان را کوتاه کنید. این کار حس طراوت بیشتری به شما خواهد داد ضمن آنکه برای ماساژ هم کارتان راحت تر می شود.

.

منبع : mihantaz.com