آکاایران: پیامد ها و مشکلات دیر باردار شدن برای مادر

آکاایران: پیامدها و مشکلات دیر باردار شدن برای مادرچیست؟

دیر باردار شدن

دیر باردار شدن ارتباط خاصی با نازایی دارد و میتواند مشکلات زیادی برای مادر و جنین ایجاد کند مشکلات کروموزومی،ژنتیکی، زایمان زودرس و نازایی از پیامدهای به تاخیرانداختن بارداری است!

محسن اعرابی  با اشاره به اهمیت بارداری در زمان مناسب برای خانواده ها گفت:
جهت پیشگیری و کاهش مشکلات ناشی از به تاخیرانداختن بارداری نیز باید گفت، خانم هایی که تولد فرزند را به تاخیر می اندازند در خطر ناباروری هستند و توان باروری در خانم ها از سن ۳۵ سالگی به طور مشخصی کاهش پیدا می یابد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد:زوجین باید آگاهی دارا باشند که با افزایش سن مردان، توان باروری آنان کاهش یافته و خطر اختلالات ژنتیکی افزایش می یابد.

وی ادامه داد:
زمان طلایی برای باردار شدن ۲۰ تا ۳۰ سالگی است و بعد از سن ۳۰ سالگی به دلیل افزایش اختلالاتی همچون فشارخون حاملگی، سقط و ناهنجاری های کروموزومی، شانس حاملگی کمتر می شود.

اعرابی اظهار کرد:
تاخیر در فرزندآوری با عوارض بارداری و زایمانی همراه است و خانواده هایی که در سنین بالا اقدام به فرزندآوری می کنند باید به این مسائل دقت دارا باشند و از مراقبت های لازم برخوردار شوند.

وی ادامه داد:
هر فردی که در سنین باروری است، باید در زمینه عوارض بارداری ناشی ازبالا رفتن سن آگاه باشد تا آگاهانه درباره زمان فرزندآوری تصمیم بگیرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت:داشتن فرزند یکی از اهداف مهم ازدواج و زندگی مشترک است واکثر زوجین داشتن فرزند را به عنوان یکی از خواسته ها و هدف های خود در نظر دارند.

وی تصریح کرد:
فرزند سالم و صالح می تواند موجب افزایش عشق، نشاط و سلامت روانی و نیز رشد و تعالی شخصیت والدین شود و ایام پیری دستگیر آنها باشد.

.

منبع : mihantaz.com