آکاایران: ماهی منبع خوبی از اسیدهای چرب امگا-3 می باشد که در سه ماهه دوم و سوم بارداری اهمیت بسزایی دارد. همچنین ماهی حاوی میزان زیادی کلسیم است که مصرف آن در دوران شیردهی ضروری می باشد.

پن کیک سیب زمینی

انرژی کل: 1500 کیلوکالری

مواد لازم (برای 6 نفر):

سیب زمینی پوست گرفته      2 عدد (حدود 275 گرم)

تخم مرغ زده شده              2 عدد

شیر        150 میلی لیتر

آرد ساده          6 قاشق غذاخوری

نمک و فلفل سیاه تازه       به مقدار لازم

تره تازه خرد شده      2 قاشق غذاخوری

روغن زیتون برای روی پن کیک         به مقدار لازم

شوید و تره تازه برای تزیین       به مقدار لازم

مواد لازم برای روی پن کیک:

پیاز، برش داده شده به صورت حلقه های نازک      2 عدد کوچک

خامه        2 قاشق غذاخوری

خردل        1 قاشق چایخوری

شوید تازه، خرد شده        1 قاشق غذاخوری

روش تهیه:

سیب زمینی ها را به قطعاتی تقسیم نموده، در ظرف حاوی آب جوش و نمک برای حدود 15 دقیقه بپزید تا نرم شوند. سپس آب آن را خالی کرده، سیب زمینی ها را در تابه ای بریزید و پوره نمایید یا از الک عبور دهید تا پوره یکنواختی حاصل شود.

در این هنگام، برای تهیه رویه پن کیک، حلقه های پیاز را در ظرف بزرگی ریخته، روی آن را با آب جوش شیرین بپوشانید و برای 2-3 دقیقه کنار بگذارید، سپس آب آن را خالی نموده و روی دستمال خشک کنید. حلقه های پیاز را با خامه، خردل و شوید خرد شده مخلوط کنید و با نمک و فلفل به آن طعم دهید. پوره سیب زمینی را در ظرفی ریخته، به کمک قاشق چوبی، با تخم مرغ، شیر و آرد مخلوط نمایید. سپس به آن نمک و فلفل افزوده، با استفاده از همزن، به همراه تره خرد شده مخلوط کنید. تابه ای ا بر روی حرارت متوسط گرم نموده، با کمی روغن چرب کنید. حدود 2 قاشق غذاخوری از مخلوط پوره سیب زمینی را در تابه بریزید تا پن کیک هایی به قطر حدود 5/7 سانتی متر به دست آید. سپس آنها را برای 3 دقیقه بپزید تا روی پن کیک ها طلایی شود. آنگاه پن کیک ها را برگردانید تا طرف دیگر آنهانیز برای 3-4 دقیقه بپزد و طلایی شود. سپس پن کیک ها را به بشقابی منتقل نموده، گرم نگه دارید تا بقیه آنها آماده شود. پس از آن در هر بشقاب، دو پن کیک بگذارید و مخلوط پیاز را به طور مساوی بین آنها تقسیم کنید و پس از تزیین با شوید و تره و افزودن نمک و فلفل، فورا سرو نمایید.

.

منبع : ooma.ir