bxs1

واقعیت: هربار که شما در دوران بارداری سیگار می کشید به خودتان و کودکتان آسیب می زنید.اگر شما بارداری سالمی در گذشته داشته اید الزاما به این معنا نیست که در آینده هم سالم خواهید ماند.

 

bxs2

واقعیت: وزن پایین نوزاد او را نسبت به بیماری ها آسیب پذیر تر می سازد.و به نسبت کودکان با وزن طبیعی با مشکلات بیشتری مواجه خواهد شد.این مشکلات سلامت او را در دوران نوزادی یا بزرگسالی تحت تاثیر قرار می دهد. سیگار کشیدن در دوران بارداری احتمال تولد یک کودک کم وزن را بالا می برد.

 

bxs3

واقعیت: هر زمان که سیگار را ترک کنید برای جنین مفید است.این کمک می کند تاوزن نوزاد به حالت طبیعی باشد و ریه سالمی داشته باشد.

 

bxs4

واقعیت: ممکن است شما در ظاهر احساس آرامش کنید اما در داخل بدن شما نتایج معکوس است.سیگار کشیدن تعداد ضربان قلب و فشار خون را بالا می برد و مونوکسید وارد بدن شما می کند. این یعنی اکسیژن کمتری به کودک می رسد.

 

bxs5

واقعیت: آنچه که به نوزاد آسیب می رساند دود سیگار است. ممکن است بخاطر ترک سیگار نوزاد متحمل استری شود اما این کار او را از خطرات ناشی از دود سیگار مثل سندروم مرگ ناگهانی (SIDS) نجات می دهد.

 

bxs6

واقعیت: هیچ سطح ایمنی در کشیدن سیگار موجود نیست.یک سیگار هم مواد شیمیایی مضری را در خون شما وارد می کند که برای خودتان و نوزاد مضر خواهد بود.

 

bxs7

واقعیت: داشتن تغذیه سالم و نرمال قسمت مهمی از بارداری است. اگر نسبت مناسبی از کالری و ویتامین و املاح دریافت کنید قطعا به مشکل اضافه وزن بر نخواهید خورد.

 

bxs8

واقعیت: قبل از ترک سیگار با پزشک خود مشورت کنید.داروهایی گیاهی زیادی هستند که برای زنان باردار مفید و مثر هستند.

 

bxs9

واقعیت: با این که مادران سیگاری به ترک سیگار تشویق می شوند ، اما شیردادن به کودک را باید ادامه دهند. شیر مادر واقعا برای کودک از هرچیزی مفید تر است وبه او موادغذایی لازم برای رشد را می دهد.

 

________________________________________________________

http://women.smokefree.gov/9-myths-about-smoking-pregnancy.aspx

.

منبع : ooma.ir