آکاایران: در دوران بارداری زیباتر شوید

آکاایران:  رعایت اصول شیک پوشی برای زیباتر جلوه دادن بارداری  به علت اهمیتی که دارد میتواند حائز اهمین باشد.شیک پوش بودن به معنای تبعیت از مد نیست. شیک پوشی اصولی است که شما را راهنمایی میکند تا در هر ماه از بارداری لباسی را متناسب با سن بارداری خود انتخاب کنید تا جذاب تر ب نطر بیایید. در ادامه نکاتی را به شما خاطر نشان میکنیم تا از این اصول آگاه شوید.....

در طول نه ماه بارداری فرم بدن تغییر  میکند و دیگر پوشیدن لباسهای قدیمی - مثل شلوار جین مورد علاقه تان  - ممکن نیست. با این حال باید سعی کنید لباسهایی را انتخاب کنید که علاوه بر اینکه با فرم نوین بدنتان تناسب دارند، با سبک شما در لباس پوشیدنتان نیز هماهنگ باشد. در این مقاله کوتاه، چند توصیه و راهنمایی در این رابطه آوردهایم که امیدواریم به شما کمک کند.

بدن شما به محض باردار شدن تغییر نمیکند و تغییر شکل بدن از حدود سه تا چهار ماهگی آغاز  میشود؛ در نتیجه بیفایده است که از ابتدای بارداری لباسهای جدیدی را خریداری کنید. از پوشیدن لباسهای همیشگی خود در سه ماهه اول بارداری همچنان لذت ببرید. با وجود این بدن یک زن باردار در این دوران بسیار بیشتر از دیگر مواقع نسبت به حساسیتها و عرق کردن حساس است. بنابراین از پوشیدن لباسهای تهیه شده از مواد مصنوعی خودداری کنید و به جای آن لباسهای از جنس نخ، ابریشم، کتان یا پشم بپوشید. 

مدل لباس حاملگی


بعد از چند ماه مشکل اینجاست که شکم خانم باردار به قدری بزرگ شده که لباس‌های پیش از بارداری دیگر اندازه او نیستند. بعد از این باید گزینه‌های جدیدی به کمد لباس خود اضافه کنید؛ مثلا کمربندهای کشی یا باندهای مخصوص بارداری بخرید که بالای شلوار بسته می‌شوند و هیچ دکمه یا زیپی ندارند. چنین کمربندهایی شلوار جین را فاقد دکمه نگه می‌دارند و کسی هم متوجه این تغییر نمی‌شود. در شرایط اضطراری می‌توانید از باندهای کشی استفاده کنید و آن را در سوراخ دکمه بپیچانید تا کاربرد مشابه آن را داشته باشد.

یشتر خانم‌ها دوست ندارند تا پیش از دو ماهگی دیگران متوجه بارداری آنها شوند. پس باید لباس‌های خیلی تنگ و چسبان را کنار بگذارید، نگاهی به کمد خود بیندازید و لباس‌هایی را انتخاب و استفاده کنید که روی شکم، باسن و ران‌ها را می‌پوشانند؛ مثلا ژاکت‌های ریزبافت، دامن‌هایی که در بالا تنگ و پایین گشاد هستند یا پیراهن و تی‌شرت‌های پوشیده بپوشید. این لباس‌ها باعث می‌شوند چند کیلو اضافه وزنتان خیلی به چشم نیاید.

همچنین تاپ‌های بلوز دار یا بلوزهایی که کمربند دارند از دیگر انتخاب‌های مناسب سه ماه اول بارداری هستند. یادتان باشد پارچه لباس‌های شل روی شکم می‌افتد اما استفاده از یک کمربند باعث می شود لباس خوش دوخت‌تر به نظر برسد و خیلی گشاد و آویزان نباشد. با این نوع بلوزها می‌توانید شلوار جین بوت کات (دمپا) بپوشید تا کاملا شیک به نظر برسید.
کلمات کلیدی مربوط به جنس لباس بارداری  برای همه سبکهای لباس پوشیدن یکی است: راحت، نرم و لذتبخش. در مورد برش لباس بارداری قانون خاصی موجود نیست و نوع آن به سبک لباس پوشیدنتان وابسته است: کوتاه یا بلند، گشاد یا کمی چسبیده و... . با این حال دقت کنید برش لباستان طوری باشد که در قسمت شکم و پاها بیش از حد تنگ نباشد که گردش خون را مختل کند. همانند برش، مدل لباس بارداری میتواند هر شکلی که دوست دارید باشد؛ به شرطی که در ناحیه شکم خیلی چسبیده نباشد.

لباس بارداری

 

در خرید لباس زیر بارداری لازم است توجه ویژهای را بکار بگیرید. از آنجایی که اندازه سینه های یک خانم باردار دائما در حال تغییر کردن است، باید در هر زمان لباس زیر متناسب با اندازه سینه در آن زمان استفاده کنید. 

احساس راحتی در لباس، مهمترین اصل در انتخاب و پوشیدن هر لباسی است. در سه ماهه دوم بارداری معمولا شکم بزرگ  میشود و وقت آن  میرسد که شلوار مناسب بارداری را تهیه کنید. شلوار بارداری یکی از لباس های بارداری است که کل نه ماه همراه شما خواهد بود. در انتخاب شلوار بارداری دقت کنید که شکم شما فاقد اینکه فشاری به آن وارد شود، کاملا نگه داشته شود. به این منظور بهتر است از شلوارهایی که جنس کشی دارا باشند استفاده کنید. اما راحتی و جنس آن را فراموش نکنید. لزومی ندارد شلوارتان دو تا سه سایز بزرگتر از سایز عادیتان باشد؛ چرا که در این صورت فقط در سه ماهه سوم بارداری قابل استفاده است و بعد از زایمان باید آنها را دور بیاندازید. برخی از مدل شلوارهای بارداری کمربندی دارند که به کمک آن میتوان اندازه کمر شلوار را به اندازه دلخواه تنظیم کرد. این کمربند همچنین کمک  میکند که شلوار به بدن محکم بچسبد و زیباتر به نظر برسد.

قبل از خرید لباس بارداری، کمد خود را خالی کنید و به کل لباسهایتان نگاهی بیاندازید. مطمئنا در بین آنها چند پیراهن، دامن و... وجود دارد که حتی برای تمام دوران بارداری شما مناسب هستند. حالا میتوانید بلوز، دامن یا شلوار مورد نیازتان را برای هماهنگ کردن با همین لباسهای موجود و قابل استفاده خریداری کنید.

 

.

منبع : ooma.ir