آکاایران: آیا در انتظار تولد فرزندتان هستید؟ حتما تاکنون هزاران پیشنهاد و توصیه در خصوص اینکه چگونه این دوران را طی کرده و چه کارهایی انجام دهید را دریافت کرده اید. من هم چند پیشنهاد مهم دارم که فکر می کنم از تمام آن هایی که شنیده اید کلیدی تر باشد. با هفت گنج همراه باشید.

پرخوری نکنید

بسیاری از زنان تصور می کنند که در دوران بارداری باید به اندازه ی دو نفر غذا بخورند در حالی که این طور نیست. شما تنها به اضافه کردن درصد کمی به کالری دریافتی روزانه تان نیاز دارید. زنان به طور معمول به دریافت ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ کالری در روز نیاز دارند این درحالی است که زنان حامله تنها ۳۰۰ کالری باید به این میزان اضافه کنند. غذای بیشتری که در دروارن بارداری مصرف می کنید به کودکانشما ربطی نداشته و تنها باعث اضافه وزن خودتان می شود.

ورزش در دوران بارداری

زنانی که تنها کشش خاصشان برای برداشتن بسته ی چیپس از بالای قفسه بوده است در دروران بارداری نیز که فشار زیادی را تحمل می کنند نمی توانند به خوبی ورزش کنند و تنها توصیه می شود که با پیاده روی و حفظ تحرکشان از رخوت و نشستن بیش از اندازه جلوگیری کنند. اما زنانی که زندگی فعالی برای خود انتخاب کرده اند در دوران بارداری هم باید با احتیاط ورزش های شان را ادامه دهند. در هر صورت میزان تحرک شما در این دوران نباید به یک مرتبه کاهش پیدا کند. شما می توانید با مشورت پزشک تان یک برنامه ی ورزشی مناسب را دنبال کنید.

خطر قرار گرفتن در معرض آلاینده ها و مواد بیوشیمیایی

خبر خوب این است که در دروان بارداری دیگر مجبور به تمیز کردن سرویس بهداشتی نیستید چرا که شوینده هایی که برای تمیز کردن این سرویس ها استفاده می کنید، می توانند به کودک شما آسیب برسانند. می توانید در دوران بارداری این کار را به همسرتان سپرده و خودتان هم به شدت از این قسم شوینده ها دوری کنید.

مصرف بی رویه ی دارو ممنوع

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که برای هر چیزی از دارو استفاده می کنند. پاراستامول برای بدن درد، ایبوپروفن برای کمردرد، کرم آکنه برای صورت تانو غیره. در دوران بارداری بدن شما دستخوش تغییراتی می شود و شما هیچگاه نمی دانید که هر دارویی چه تاثیری می تواند روی شما و کودک تان داشته باشد. به همین علت توصیه می شود هیچ دارویی را فاقد تجویز و مشورت پزشک مصرف نکنید حتی پاراستامول.

به ماساژ روی بیاورید

هیچ چیز به اندازه ی یک ماساژ آرام بخش برای کسانی که دچار تورم پا یا درد هستند مناسب و موثر نیست. سعی کنید از یک ماساژور بخواهید که شما را ماساژ بدهد. به خصوص ماساژ کمرتان حال شما را بسیار خوب می کند. البته فراموش نکنید که هر ماساژی مناسب شما نبوده و می تواند سلامت تان را تهدید کند. بهتر است حتما از یک متخصص کمک بگیرید.

از از تشعشعات دوری کنید

در دروان بارداری هر چیزی که اشعه تولید کند می تواند بر سلامت جنین شما تاثیر منفی بگذارد. اشعه ی لوازم الکترونیکی مانند موبایل ها، لپ تاب، تبلت و حتی مایکروویو می تواند منجر به عقب ماندگی ذهنی کودک شما باشد. سعی کنید حتی الامکان از حرف زدن با گوشی های موبایل و استفاده از مایکروویو دوری کنید.

.

منبع : 7ganj.org