آکاایران: آیا می توان از قرص های جلوگیری از بارداری برای حذف عادت ماهیانه استفاده کرد؟

آکاایران: اعدگی نشانه ی سالم و طبیعی بودن یک زن است ورود به اولین دوره قاعدگی یکی از نشانه های تغییر از دختری به زنانگی است و آن چیزی است امکان باردار شدن را برای زنان فراهم می کند.
شروع به خوردن قرصهای جلوگیری از بارداری به طور مداوم برای سرکوب دوره ماهانه آیا واقعاً برای حذف عادت ماهیانه به طور نامحدود تا زمانی که آماده باردار شدن باشید ایمن است؟
وقتی زنان از قرصهای جلوگیری از بارداری استفاده می کنند گاهی اوقات برای یک یا دو دوره در سال استفاده می کنند. اکثر بسته های قرص های کنترل بارداری، حاوی 21 قرص دارای هورمون  و 7 قرص غیر هورمون به نام قرص دارونما می باشد برای از بین بردن دوره ماهانه هفت قرص دارونما خورده می شود و سپس بلافاصله یک بسته قرص نوین از قرص های هورمون شروع می شود.
دکتر جنیفر لاندا، متخصص زنان و هورمون می گوید برخی از کارشناسان نگران آن هستند که درمان به طور کامل ایمن نیست .اما مشکل این است که من نگران سلامت پستان در هنگام مصرف این قرص ها هستم حتی زمانی که شما در حال مصرف قرص های ضد بارداری هستید برای یک هفته از دارونما فاقد هورمون استفاده می کنید و یک هفته سینه های خود از تحریک هورمون دور می نمایید. و این نگرانی در مورد سلامت پستان ها را پایین می آورد و هیچ شواهدی موجود نیست که نشان دهد آن بی خطر است.
فاقد مطالعات طولانی مدت در سلامت، استفاده از قرص های هورمون به طور مداوم برای بیش از یک سال توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA  ) مورد تایید نیست.
اگر شما خونریزی شدید با دوره ماهیانه دارید و نمی توانید بیرون بروید و یا دچار کم خونی شدید هستید و به همین دلیل می خواهید به طور مستمر از قرص های جلوگیری از بارداری استفاده نمایید من فکر می کنم که زنان برای سلامت پستان نیاز به یک چرخه طبیعی قاعدگی دارند و شما باید با پزشک خود مشورت کنید.

 
.

منبع : ooma.ir