آکاایران: جلوگیری از تولد نوزادان اوتیسمی با این روش ها

بارداری و نوزاد

مصرف اسید فولیک و یا مولتی ویتامین های دارای این ماده مفید قبل از دوران بارداری به وسیله مادر خطر به دنیا آوردن نوزادان اوتیسمی را کاهش می دهد.
راهکارهای موثر برای جلوگیری از تولد نوزادان اوتیسمی
اگر می خواهید فرزندی سالم به دنیا آورید و اگر می خواهید از به دنیا آوردن نوزادان اوتیسمی جلوگیری کنید این مطلب را که به راهکار های اساسی برای جلوگیری از تولد نوزادان اوتیسمی پرداخته است از دست ندهید.

جلوگیری از تولد نوزادان اوتیسمی با این روش ها
آزمایش ها و معاینات قبل از بارداری پیش بینی می کند که فرزند یک خانواده به دلیل ویژگی های بدنی مرد و زن به بیماری های مختلف ابتلا می شوند یا خیر.برای سلامت در زمان بارداری مصرف ویتامین ها نیز بسیار حائر اهمیت است .بانوان جوانی که قصد دارند در آینده مادر فرزندانی سالم و با انرژی شوند باید از سال ها قبل ذخیره مواد ضروری بدن خود را غنی کنند .
کارشناسان درجدیدترین پژوهش های خود دریافتند بانوان جوان در کنار داشتن رژیم غذایی سالم شامل انواع میوه و سبزیجات تازه، پروتئین های گیاهی و حیوانی کم چرب، مواد لبنی، دانه های آجیل، شکلات تلخ، روغن زیتون، قارچ و نوشیدن آب و دم نوش های گیاهی، چون چای سبز به میزان کافی، با مکمل های ویتامینی زیر نظر پزشک کمتر دچار ناباروری و یا به دنیا آوردن نوزاد مبتلا به بیماری اوتیسم می شوند .

مطالعه های نوین تلاش می کنند مصرف اسید فولیک و یا مولتی ویتامین های دارای این ماده مفید قبل از دوران بارداری به وسیله مادر خطر به دنیا آوردن نوزاد مبتلا به اوتیسم را درصورت بارداری آن ها تا 73 درصد کاهش می دهد .

آشنایی با روش های جلوگیری از تولد نوزادان اوتیسمی
کارشناسان این نتیجه ها را با تحقیق برروی 45000 کودک و بررسی رژیم غذایی مادران آن ها و مصرف مکمل های ویتامینی در زمان بارداری به دست آورده اند .این یافته ها تلاش می کنند بانوان جوان حتی قبل از بارداری و ازدواج باید اهمیت فراوانی به سلامت و تغذیه خود دهند تا در آینده پس از ازدواج در زمان بارداری کمتر دچار ریسک به دنیا آوردن فرزند مبتلا به بیماری های خطرناک شوند .
بسیاری از بیماری ها و نقص های مادرزادی نوزاد درسه هفته اول بارداری مادر به وجود می آید و تشخیص سریع بارداری و اقدام های ایمنی و محافظتی مادر دراین بازه زمانی خاص اهمیت فراوانی دارد .ابتلا به بیماری اوتیسم به عامل های مختلفی ازجمله ژنتیک وابسته است، اما یافته های نوین تلاش می کنند درکنار ژنتیک سبک زندگی، عامل های محیطی، تغذیه مادر، میزان آلودگی هوا و استرس نیز نقش دارند .
کارشناسان دریافتند مصرف اسید فولیک چهار الی هشت هفته قبل از اقدام به بارداری درجلوگیری از ابتلای نوزاد به اوتیسم موثراست و ازجمله ویتامین های ضروری برای مادران در دوران بارداری که به سلامت نوزاد منجر می شود می توان موارد زیر را نام برد .

اسید فولیک
اسید فولیک ویتامین B محلول در آب است که به محافظت از جنین در برابر ایجاد نقص های جدی مادرزادی کمک می کند، بسیاری از این نقص ها در طی 28 روز اول بارداری رخ می دهد بنابراین پزشکان توصیه می کنند زنان قبل از بارداری اسید فولیک مصرف کنند .

ید
ید برای عملکرد غده تیروئید بدن زنان بسیار مهم است، کمبود آن می تواند سبب کندی رشد جنین، معلولیت شدید ذهنی و ناشنوایی شود همچنین کمبود هورمون های ضروری غده تیروئید می تواند منجر به سقط جنین و تولد نوزاد نارس شود .

آهن
بارداری خطر ابتلا به آنمی (کم خونی) را افزایش می دهد، مصرف آهن سبب انتقال بهتر اکسیژن و سایر مواد خوراکی از راه جفت به جنین می شود و وجود میزان کافی آن در خون مادر برای تولید گلبول های قرمز، حفظ جفت و رشد جنین حیاتی است .

کلسیم
کلسیم سبب جلوگیری از کاهش ذخیره کلسیم موجود در استخوان زنان باردارمی شود، زیرا نوزاد برای رشد استخوانی خود از کلسیم بدن مادر استفاده می کند و این باعث کلسیم در مادر می شود .بسیاری از بانوان سالمند به دلیل بی توجهی به مصرف کافی کلسیم و مواد لبنی در سنین باروری و حین بارداری های خود، این روز ها با پوکی استخوان و شکستگی های پی درپی مواجه هستند .
بیماری اوتیسم اکنون راه حل درمانی ندارد و فرد مبتلا به آن در برقرارارتباط با دیگران دچار مشکل های شدید است. این افراد همچنین در یادگیری، صحبت کردن و زندگی به شکل مستقل مشکل و نیاز به مراقبت دائم دارند . نتیجه این پژوهش ها در نشریه جامای روانپزشکی (JAMA Psychiatry) به چاپ رسیده است .

نوزادان اوتیسمی

با روش های جلوگیری از تولد نوزادان اوتیسمی آشنا شوید
خطر ابتلا به اوتیسم در رحم مادر آغاز می شود

همچنین بخوانید : در مورد بیماری اوتیسم بیشتر بدانید!
بررسی ها تلاش می کنند که خطر ابتلا به اوتیسم در رحم مادر آغاز می شود و هم اکنون به دست آوردن اطلاعاتی درباره ی ترکیبی از چاقی و دیابت که بر سلامت کمتر از حد مطلوب جنین تأثیر گذار می باشد، از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

چاقی و دیابت هر دو می توانند موجب استرس و التهاب شوند؛ فرضیه های متعددی برای این که چرا چاقی مادر و دیابت ممکن است خطر ابتلا به ASD را در کودکان افزایش دهد، وجود دارد :

یک فرضیه این است که استرس مادر در دوران بارداری ممکن است سیستم ایمنی بدن وی و جنین را مختل کرده و نظریه های نوینی وجود دارند مبنی بر اینکه چطور اختلال در سیستم ایمنی بدن و التهاب ممکن است برای تکامل مغز مضر باشند و به طور خاص برای ابتلا به اوتیسم ایجاد خطر نمایند .

مصرف مکمل فولات توسط مادر ممکن است اثر محافظتی در برابر اوتیسم داشته باشد و چاقی مادر با جذب پایین تر فولات همبستگی دارد که می تواند اثرات محافظتی فولات در خطر ابتلا به اوتیسم را محدود سازد .

محققان در پی یافتن آن هستند که چه عواملی درباره ی چاقی و دیابت وجود دارند که منجر به توسعه ی نامطلوب مغز جنین می گردند و چه نوع مداخله ی درمانی روی سلامتی مادران باردار می تواند برای سلامت کودک مانند خطر ابتلا به ASD مفید باشد. برطبق گزارش MNT ، اخیراً محققان به ارتباطی قوی بین یک ژن خاص و اوتیسم و اختلالی که به نام سندرم 22 q11.2 نامیده می شود، پی برده اند که می تواند به روشن شدن نقاط تاریک دیگری در مسیر ASD کمک نماید .خبرنگاران جوان

.

منبع : pezeshk.us