آکاایران: آیا مراقبت های زیبایی ناخن در بارداری مجاز است؟

بارداری و نوزاد

انجام مراقبت های زیبایی مربوط به ناخن در دوران بارداری بهتر است انجام نشود ولی در صورت لزوم باید به دقت مراقب مسائل بهداشتی باشید.

آیا مراقبت های زیبایی ناخن در بارداری مجاز است؟
بنا به توصیه اکثر پزشکان، انجام مراقبت های زیبایی مربوط به ناخن ها در دوران بارداری، فقط در صورتی که از پاکیزگی و بهداشت ابزار کار موجود در سالن زیبایی مطمئن هستید، مجاز است. زیرا به طور کلی، خطر انتقال عفونت از طریق استفاده از ابزار غیر استریل برای هر شخصی وجود دارد. اما انتقال این عفونت در دوران بارداری می تواند زندگی جنین را به خطر اندازد.

بنابراین زمانی که می خواهید در دوران بارداری، یک سالن زیبایی را برای انجام مراقبت های زیبایی مربوط به مانیکور و پدیکور انتخاب کنید، به نکات زیر توجه کنید:

۱. قیچی، ناخن گیر، پنس، انبر، سوهان و یا هر وسیله ای که در تماس با پوست و گوشت شما قرار می گیرد باید در ظروف مخصوص استرلیزه، استریل و ضدعفونی شوند. ابزار غیر فلزی مانند اسفنج، ابر شستشودهنده، چسب ها و مواردی از این دست، نباید مجدد استفاده شوند. حمام و حوضچه های پدیکور نیز باید کامل ضدعفونی شوند. اگر بخواهید می توانید ابزار مانیکور و پدیکور خودتان را همراه خود به سالن ببرید تا از این بابت خیالتان راحت باشد.

۲. شخصی که اقدامات مراقبتی زیبایی را برای شما انجام می دهد باید از دستکش استفاده کند. به او یادآوری کنید که مراقب باشد تا به کوتیکول ناخن شما، یعنی لایه ای از پوست که ناخن را در خود نگه می دارد و از ورود باکتری و جرم به داخل بدن پیشگیری می کند، آسیب وارد نکند. همچنین دقت داشته باشید که رییس سالن و تمامی افرادی که در بخش زیبایی مشغول به کار هستند، مدرک حرفه ای و تأییدیه وزارت بهداشت را دارا باشند.

۳. هنوز شواهدی موجود نیست که نشان دهد قرار گرفتن در معرض بخارات و مواد شیمیایی به کار رفته در مانیکور و پدیکور، برای مادر یا جنین ضرر داشته باشد. اما ممکن است بوهای مختلف باعث بروز حالت تهوع در برخی از زنان باردار شود. بنابراین بهتر است سالن از تهویه مناسبی برخوردار باشد.

.

منبع : pezeshk.us