آکاایران: خطرات استفاده از پودر بچه برای کودکان

آکاایران: خطرات استفاده از پودر بچه برای کودکان

آکادمی اطفال آمریکا مصرف پودر بچه را به دلیل اینکه باعث مشکلات تنفسی می شود منع کرده. پودر بچه می تواند تنفس را دچار مشکل کند و باعث آسیب های جدی به ریه شود. ذرات به اندازه ای کوچک هستند، که اگر در هنگام استفاده از آن، کودک آن را استنشاق کند باعث مشکلات تنفسی در کودک شود.

این امر به ویژه در مورد ذرات کوچک پودرهای ساخته شده از تالک صدق می کند اما در مورد پودرهای دیگر، از جمله پودر ساخته شده از آرد ذرت، فاقد تحریک راه هوایی، می تواند استنشاق شود.

حتی مقدار کمی از پودر می تواند شش کودک را تحریک کند- به خصوص اگر او در معرض خطر بالای بیماری های تنفسی است (به ویژه کودکان گروه پر خطر، شامل نوزادان نارس، نوزادان با بیماری مادرزادی قلبی، و نوزادانی که RSV دارند یا کودکانی که بیماری تنفسی مکرر داشته اند).

اگر کودک شما در معرض خطر بالا نیست و تصمیم به استفاده از پودر دارید. وقتی می خواهید پودر را استفاده کنید، ابتدا به دور از کودک پودر را بر روی دست خود بریزید، و به طور مستقیم بر روی پوست کودک نریزید و یا در نزدیکی کودک خود، پودر را بر روی دست خود نریزید، زیرا ابری از پودر ایجاد می شود و کودک استنشاق می کند.

پودر بچه را به خوبی از دسترس خواهر یا برادر بزرگتر کودکتان دور نگه دارید، تا دست های کوچک خود را به پودر نزنند. زیرا این کار هم باعث می شود یک ابر از پودر ایجاد شود و توسط کودکانتان استنشاق شود.

برای جلوگیری از تحریک پوست، اجازه ندهید پودر مانده بر روی پوست انباشته شود. در هر بار تعویض پوشک، پوست کودکتان را کاملا بشویید و به ویژه پین های پوستی او را بشویید و سپس خشک نمایید و حالا پودر بزنید و مجدد پوشک کنید.

.

منبع : pezeshk.us