آکاایران: آیا ارگاسم یا ارضا شدن در بارداری مجاز است؟

آکاایران:  "داشتن رابطه جنسی در طول بارداری" برای بدن، ضربان قلب، و رابطه شما مناسب است ". "مزایای آن همانند زمانی است که حامله نیستید". داستان ها و افسانه ها خانم ها را از نزدیکی جنسی در بارداری می ترسانند. اما اگر پزشک شما به شما اطمینان داده است که حاملگی شما طبیعی است، در معرض خطر زایمان زودرس نیستید و عوارض دیگر حاملگی را ندارید بنابراین هیچ دلیلی برای نداشتن رابطه جنسی در دوران بارداری موجود نیست. 

آیا ارگاسم در طول بارداری مجاز است؟

بارداری یک بیماری نیست و باید به عنوان یک وضعیت طبیعی درمان شود. یکی از مسائل بحث برانگیز که بر کیفیت زندگی خانوادگی تأثیر می گذارد این است که آیا ممکن است در طول بارداری رابطه جنسی داشته باشید و ارگاسم داشته باشید یا خیر. اما باید بگویم ارگاسم یا ارضا شدن زن برای جنین هیچ ضرری نداره و در طول بارداری امکان پذیر است، پس نگران نباشید. البته قبل از هر گونه نزدیکی در بارداری از پزشکتان اجازه بگیرید. در صورت درد شکمی و لکه بینی و سایر شرایط ممکنه توصیه به انجام نزدیکی نشود.

چه زمانی ارضا شدن  در دوران بارداری مضر است؟

اگر موارد منع پزشکی وجود داشته باشد از جمله باز شدن دهانه رحم، تهدید سقط جنین، موارد از دست رفتن حاملگی در گذشته، لکه بینی، انقباض جفتی، درد رحم و درد در قسمت پایین شکم، بهتر است رابطه جنسی انجام نشود. امن ترین دوره برای رابطه جنسی سه ماهه دوم بارداری است. ارگاسم در اوایل بارداری غیر ممکن است زیرا وضعیت سلامتی ضغیف است: به دلیل سردرد، حالت تهوع، درد پستان

کارشناسان هشدار می دهند ارگاسم در هفته سی و هفتم بارداری همراه با زایمان زودرس است. اکسیتوسین، ماده ای است که در بدن در هنگام ارضا ترشح می شود، باعث می شود دیواره رحم منقبض شود. علاوه بر این، اسپرم مرد حاوی پروستاگلاندین است که دهانه رحم را نرم می کند و باعث باز شدن آن می شود. این فرآیند در بدن باعث خطرناک شدن ارگاسم در هفته 36 تا 37 می شود. ارگاسم در هفته 39-41 بارداری می تواند روند طولانی مدت زایمان را به وجود آورد.

پیشنهاد پزشک اوما: نزدیکی در سه ماه اول بارداری

چگونه ارگاسم در طول بارداری بر جنین تاثیر می گذارد؟

جنین در محیطی با مایع آمنیوتیک (حجم مایع آمنیوتیک|رنگ مایع آمنیوتیک|درمان کاهش مایع آمنیوتیک) قرار دارد بنابراین هیچ خطری در طول رابطه جنسی او را تهدید نمی کند. ارگاسم در دوران بارداری با ورود خون به اندام تناسلی و رحم و اکسیژن مورد نیاز و مواد مغذی به جنین همراه است. احساس خوشایند آزاد شدن هورمون اندورفین، منبع شادی و لذت است. 

در مقابل، استرس دائمی ناشی از نارضایتی، ترس، انکار ارگاسم در دوران بارداری ممکن است تأثیر منفی بر سلامت جنین داشته باشد. او کوچکترین نوسانات حالت مادر را احساس می کند. بعضی از زنان در طول بارداری در هنگام نزدیکی جنسی احساس ناراحتی می کنند، اما زمان هایی وجود دارد که در طول بارداری ارگاسم امکان پذیر است.

ارگاسم در بارداری

1. ارگاسم تهدیدی برای بارداری سالم نیست:

  • تنها مواردی که توصیه می شود نزدیکی جنسی انجام نشود، زمانی است که او در معرض خطر زایمان زودرس (چگونه از زایمان زودرس جلوگیری کنیم؟) یا خونریزی جفتی است.

2. ارگاسم در دوران بارداری می تواند بهتر از حد معمول باشد:

  • جریان خون به رحم و سایر اندام های جنسی می تواند ارگاسم را بسیار شدیدتر کند. هورمون ها همچنین نقش مهمی دارند، مخصوصا اکسیتوسین، که در اواخر بارداری و بعد از زایمان تولید می شود. 

3. شکم در طول ارگاسم تغییر می کند:

  • هنگامی که عضلات رحم و شکم منقبض می شوند، شکم به شکل مثلثی می شود. نقطه سر مثلث می تواند به طور مستقیم در وسط باشد. این حالت طبیعی است و خطرناک نیست.

4. انقباض بعد از ارگاسم در دوران بارداری طبیعی است:

  • پس از ارگاسم، احساس گرفتگی عضلات در رحم طبیعی است. این انقباضات رحمی بعد از ارگاسم اتفاق می افتند. در دوران بارداری، ممکن است احساس گرفتگی قاعدگی داشته باشید. اما شدت می تواند از زن تا زن متفاوت باشد.

5. بارداری می تواند توانایی شما را برای رسیدن به ارگاسم (اغلب برای بهتر شدن) تغییر دهد:

  • جریان خون به اندام تناسلی اولین قدم در روند تحریک انسانی است. بسیاری از زنان در بارداری راحت تر ارضا می شوند. اما بارداری می تواند با توانایی ارگاسم تداخل دارد. در اواخر بارداری، ارگاسم برای برخی خانم ها سخت می شود. 

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

.

منبع : ooma.ir