آکاایران: 14 روش تست بارداری خانگی که فوری جواب می دهد

آکاایران: ۱۴ روش تست بارداری خانگی که فوری جواب می دهد

امروز به شما ۱۴ روش تست سریع بارداری را معرفی می کنیم که می توانید در ادامه با آن ها آشنا شوید،مزیت این تست ها در دسترس بودن و آسان بودن آن هاست. همانند آزمایش های نوین، آزمایش حاملگی خانگی در گذشته هم وجود داشته است که می توانند روش خوبی باشند برای این که پیش از مراجعه به پزشک باردار بودن شما را تایید کنند. در این نوشتار برخی از روش های خانگی را خواهید دید که می توانند به شما در شناسایی علائم حاملگی کمک کند.

۱٫ جمع آوری ادرار برای انجام آزمایش حاملگی

این یکی، ساده ترین راه برای تشخیص حاملگی است به این ترتیب که فقط با جمع آوری ادرارتان شک و شبهه تان به راحتی برطرف می شود. بله، جمع کردن ادرار تان نیز می تواند تعیین کند که باردار هستید یا نه، ضمن این که انجام این آزمایش در خانه بسیار ساده است.

روش انجام این آزمایش:

پس از بیدار شدن از خواب یا در هر زمانی از روز، می توانید این آزمایش را در خانه تان انجام دهید. ادرار خود را در یک ظرف، شیشه یا بطری جمع آوری کنید و آن را روی یک سطح صاف قرار دهید. اصلا به ظرف دست نزنید و آن را کنار بگذارید و اجازه بدهید به مدت ۲۴ ساعت بماند.

پس از گذشت این مدت، ظرفی را که برای جمع آوری ادرار استفاده کرده اید (به عنوان مثال بطری یا شیشه) بررسی کنید، اگر یک لایه ماده ی سفید روی سطح ادرارتان مشاهده کردید، به این معنی است که نتیجه ی آزمایش بارداری شما مثبت است و اگر رنگ آن تغییر نکند، پاسخ آزمایش بارداری شما منفی است.

۲٫ آزمایش بارداری با استفاده از پراکسید و تیلنول

این مورد یک روش ساده برای تشخیص حاملگی زنان است. اگر فکر می کنید دوره های تان را از دست داده اید یا دوره تان به تاخیر افتاده است، می توانید شک و تردید خود را با استفاده از این روش برطرف کنید زیرا برای آشکار کردن حقیقت بسیار موثر است.

این احتمال نیز وجود دارد که دوره ها بنا به اختلالات دیگری به تاخیر افتاده باشند، اما اگر در ذهن شما شک و شبهه ای وجود دارد، می تونید از این روش استفاده کنید.

روش انجام این متد:

در این روشِ تشخیص حاملگی فقط باید اولین ادرار صبح را در یک ظرف جمع آوری کنید و آن را روی سطح صافی قرار دهید. سپس پراکسید و تیلنول را به مقدار برابر در ظرف دیگری بریزید و این ترکیب را به ظرف حاوی ادرار اضافه کنید و چند ثانیه صبر کنید. اگر کل ترکیب ادرار، پراکسید و تیلنول به رنگ آبی درآمد، نتیجه ی آزمایش بارداری شما مثبت است.

۳٫ آزمایش حاملگی با استفاده از کلم قرمز

آزمایش بارداری کلم قرمز فقط یک آزمایش بارداری نیست بلکه برای تشخیص جنسیت جنین نیز کاربرد دارد. اگر زنان این آزمایش را انجام دهند، نه فقط در مورد باردار بودن یا نبودن شان مطمئن می شوند، بلکه جنسبت نوزادشان را نیز خواهند دانست.

شیوه ی استفاده از کلم قرمز برای انجام آزمایش بارداری:

انجام این آزمایش بارداری بسیار ساده است و نتیجه ی آن هم باروری و هم جنسیت نوزاد را تعیین می کند. ابتدا یک ظرف بر روی اجاق گاز قرار بدهید و نصف یک کلم قرمز را خرده کرده، در آن بریزید. سپس مقداری آب داخل ظرف بریزید به طوری که کلم خرد شده کاملا در آن فرو برود.

اجازه دهید آب به مدت ۱۰ دقیقه بجوشد و پس از گذشت این مدت صبر کنید تا ترکیب در دمای اتاق خنک شود. از سوی دیگر، یک ظرف بردارید و نمونه ادرار خود را در آن جمع آوری کنید. بعد از این که آب کلم خنک شد، آن را به ظرف دیگری بریزید. حالا نمونه ادرار خود را نیز در ظرف حاوی آب کلم خالی کنید و منتظر واکنش و تغییری که رخ می دهد، بمانید.

مهم نیست که چه تغییری رخ می دهد، تغییر در رنگ یا هرگونه تغییر دیگری به این معنا است که شما باردار هستید. اما اگر رنگ ترکیب آب کلم و ادرار به حالت صورتی- قرمز تبدیل شود، یعنی احتمالا جنین شما یک پسر است و اگر رنگ به همان صورت بنفش باقی بماند، این احتمال وجود دارد که جنین یک دختر باشد.

همه ی این روش ها به عنوان آزمایش بارداری بسیار کاربردی هستند و همه می توانند خیلی راحت آن ها را در خانه انجام دهند، فقط یادتان باشد بهتر است که همیشه نمونه ی ادرار صبح را برای انجام آزمایش بارداری مورد استفاده قرار بدهید زیرا ادرار در این زمان غلیظ تر است.

۴٫ آزمایش بارداری با استفاده از پیاز

قرار دادن پیاز در واژن یک روش موثر محسوب می شود که به عنوان روش یونانی برای تشخیص حاملگی نیز شناخته شده است. این روش ممکن است برای زنان امروزی عجیب و غریب باشد، اما زنان یونان باستان با این روش مشخص می کردند که باردار هستند یا نه.

پزشکان یونانی در آن دوران معتقد بودند که در دوره ی بارداری بخش واژن زنان بسیار جاذب می شود و تمام عناصر پیاز را مصرف می کند و آن را در جریان خون زن قرار می دهد.

روش استفاده از پیاز برای تشخیص بارداری:

پزشکان در دوران یونان باستان، پیاز را در واژن زنان قرار می دادند و اجازه می دادند که به مدت یک شب تا صبح بماند و بعد نتیجه را اعلام می کردند. آن ها معتقد بودند که اگر دهان زنان بعد از انجام آزمایش و صبح روز بعد بوی پیاز بدهد، نتیجه ی آزمایش بارداری مثبت است.

۵٫ آزمایش بارداری با استفاده از پودر جوش شیرین

اگر زنی باردار و مشتاق دانستن جنسیت نوزاد خود باشد، با انجام این آزمایش بارداری خانگی با استفاده از جوش شیرین می تواند حس کنجکاوی خود را رفع کند و جنسیت جنین را بداند. بله، درست است، جوش شیرین! ما از آن به طور روزانه برای طبخ نان و مافین و پنکیک های سبک استفاده می کنیم و آن را به عنوان یک آنتی اسید به کار می بریم:

این ماده همچنین جهت تسریع روند طبخ، ترد کردن گوشت و کاهش اسیدیته ی برخی از غذاها به کار می رود. تصور کنید که آزمایش بارداری با استفاده از جوش شیرین تا چه حد می تواند جالب باشد!

شیوه ی استفاده از جوش شیرین برای انجام آزمایش بارداری:

جوش شیرین را در یک لیوان بریزید و چند قطره از نمونه ی ادرارتان را به آن اضافه کنید. این ترکیب می تواد دو واکنش داشته باشد: یا گازدار می شود که یعنی پاسخ آزمایش بارداری شما مثبت است، یا هیچ واکنشی نشان نمی دهد، به این معنی که پاسخ آزمایش بارداری شما منفی است.

۶٫ آزمایش بارداری با استفاده از کیسه گندم و جو

این آزمایش یکی از قدیمی ترین آزمایش های کشف شده توسط مصریان باستان است. روش انجام این آزمایش به این ترتیب است که زنان کیسه ای از گندم کامل را برمی دارند و روی آن ادرار می کنند. اگر دانه ها جوانه بزنند، زن باردار است. جنبه ی علمی پشت این روش بسیار ساده است.

ادرار زنان حاوی سطوح بالایی از هورمون استروژن است، که می تواند رشد دانه ها را تحریک کند. در زمان باستان فرض بر این بود که اگر دانه ی جو جوانه می زد، جنین یک دختر است و اگر گندم جوانه بزند جنین یک پسر است. میزان درستی نتیجه ی این آزمایش بارداری تا ۷۰ درصد است.

۷٫ استفاده از شکر برای این که در حالت عادی مشخص کنید که باردار هستید یا نه

استفاده از شکر یکی از رایج ترین آزمایش ها است که برای تشخیص حاملگی در زنان استفاده می شود. شکر ماده ای است که در مایعات به سرعت حل می شود.

شیوه ی استفاده از شکر برای آزمایش بارداری:

خیلی ساده مقداری شکر را داخل یک ظرف قرار دهید و ادرارتان را روی آن بریزید. اگر شکر شروع به حل شدن کند، معلوم می شود که پاسخ آزمایش بارداری شما منفی است زیرا هیچ نشانه ای از تغییر در آن دیده نمی شود. اما اگر شکر شروع به ساختن توده هایی کند، پاسخ آزمایش بارداری شما مثبت است.

۸٫ آزمایش بارداری با استفاده از پودر خردل

پودر خردل ماده ای برای انجام یک آزمایش بارداری خانگی است که با چرخه ی قاعدگی شما نیز مرتبط است. اگر می بینید که دوره های قادعدگی تان نامنظم شده اند یا برخی از ماه ها را فاقد دوره ی قاعدگی در تاریخ همیشگی می گذرانید، این روش می تواند به شما کمک کند که تشخیص بدهید آیا این اشکال در اثر برخی دلایل دیگر است یا این که احتمال بارداری وجود دارد.

روش استفاده از پودر خردل برای آزمایش بارداری:

اگر لازم است که این آزمایش را انجام بدهید، باید فقط دو مرحله ی ساده را دنبال کنید تا شک و شبهه تان برطرف شود و بدانید که باردار هستید یا نه. وان حمام را با آب گرم پر کنید و فقط مقدار کمی پودر خردل را به آن اضافه کنید. اجازه بدهید که پودر خردل با آب مخلوط شود و زمانی که کاملا حل شد، به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه تمام بدن خود را در آن غوطه ور کنید.

پس از آن با آب ساده دوش بگیرید و تا روز بعد صبر کنید. اگر روز بعد، قاعدگی شما در حالت عادی شروع شد، بدین معنی است که پاسخ آزمایش بارداری شما منفی است و تاخیر در چرخه ی قاعدگی ناشی از علت دیگری بود ه است، اما اگر قاعدگی شروع نشد، به این معنی است که باید منتظر ورود یک کودک باشید!

۹٫ انجام آزمایش بارداری با استفاده از صابون

صابون رایج ترین محصول برای استفاده ی روزانه است که خواه برای شستن دست ها و خواه برای دوش گرفتن از آن استفاده می کنیم. اما این محصول همچنین برای انجان آزمایش بارداری نیز به کار می رود. هرچند که بسیاری از افراد اطلاعی از این کاربرد صابون ندارند اما با استفاده از آن می توان یک آزمایش ساده ی بارداری را در خانه انجام داد.

روش استفاده از صابون برای انجام آزمایش بارداری:

شما می توانید این آزمایش را خیلی ساده با استفاده از یک صابون یا یک تکه صابون در حمام انجام دهید. ابتدا یک تکه صابون بردارید و اطمینان حاصل کنید که تقریبا خشک است و با آب پوشیده نیست. ادرار خود را در یک ظرف جمع آوری کنید و آن را روی صابون بریزید و منتظر واکنش بمانید.

اگر صابون کم کم کف ایجاد کرد، به این معنی است که پاسخ آزمایش بارداری شما مثبت است. به همین ترتیب اگر روی صابون حباب هایی ایجاد شد، معلوم می شود که شما باردار هستید و باید منتظر یک کودک باشید.

۱۰٫ آزمایش بارداری با استفاده از روغن تن ماهی و سرکه

این آزمایش معمولا حاوی دو ماده است که باید به مقدار مناسبی با هم ترکیب شوند تا نتیجه ی بهتری حاصل شود. به راحتی می توانید در خانه این آزمایش را انجام بدهید، به این ترتیب که باید مقداری آب تن ماهی و سرکه آماده کنید و آن ها را با هم ترکیب کنید تا مراحل بعدی را با استفاده از این ترکیب انجام بدهید.

روش استفاده از ترکیب آب تن ماهی و سرکه برای انجام آزمایش بارداری:

ابتدا روغن تن ماهی را در یک فنجان بریزید. حدود یک چهارم فنجان از این آب برای انجام آزمایش بارداری خانگی کافی است. حالا ۱/۴ فنجان سرکه را به روغن تن ماهی اضافه کنید و آن ها را خوب با هم مخلوط کنید. در مرحله ی بعدی باید ادرارتان را در یک ظرف بریزید و بعد روغن تن ماهی و سرکه را به ظرف حاوی ادرار اضافه کنید و مواد را هم بزنید.

صبر کنید واکنش رخ دهد و ببینید که ترکیب به چه رنگی درمی آید. اگر رنگ ترکیب به حالت قرمزی حاوی زردی تبدیل شد، نتیجه ی آزمایش بارداری شما منفی است، اما اگر رنگ ترکیب شما به سبز تبدیل شد، پس تبریک می گوییم! شما باردار هستید!

۱۱٫ آزمایش بارداری برگ قاصدک

استفاده از این برگ ها یکی از روش های خانگی برای انجام آزمایش بارداری است که می تواند به زنان کمک کند که ببینند باردار هستند یا خیر. قاصدک که با نام های دیگری نیز شناخته شده است، یکی از گیاهان خانواده ی آفتابگردان است که خواص دارویی دارد.

شیوه ی استفاده از برگ قاصدک برای انجام آزمایش بارداری:

برگ های قاصدک را خرد کنید و آن ها را در یک ظرف پلاستیکی قرار دهید، و در جایی قرراشان دهید که نور خورشید موجود نیست تا اطمینان حاصل کنید که آن ها در تماس با نور خورشید نیستند. قبل از انجام این آزمایش مقدار زیادی آب بنوشید و مطمئن شوید مثانه تان پر است و ادرار شما به میزانی است که وقتی روی برگ ها ریختید، آن ها به طور کامل غرق خواهند شد.

پس از ۱۰ دقیقه نگاهی به برگ های قاصدک بیندازید. اگر برآمدگی های قرمز روی سطح برگ ها مشاهده کردید، معلوم می شود که پاسخ آزمایش بارداری شما مثبت است.

۱۲٫ آزمایش بارداری با استفاده از محلول سفیدکننده

محلول سفیدکننده نیز برای تشخیص حاملگی استفاده می شود. سفیدکننده ماده ی بسیار رایجی است که توسط زنان در شرایط مختلف زندگی روزمره مورد استفاده قرار می گیرد. برای انجام این روش آزمایش بارداری خانگی باید خیلی مراقب باشید. همیشه توصیه می شود که بهتر است این آزمایش را خارج از حمام خود و در فضای باز انجام دهید.

زیرا اگر در هنگام انجام این آزمایش بخاری بلند شود، ممکن است در تنفس فرد مشکل ایجاد شود. بنابراین، بهتر است که این آزمایش را با دقت و در ناحیه ای انجام دهید که هوای باز جریان دارد و تهویه ی فضا با توجه به حجم گاز کفایت می کند.

استفاده از مایع سفیدکننده برای آزمایش حاملگی:

انجام این آزمایش بسیار ساده است اما باید در هنگام انجام آن خوب مراقب باشید. تنها کاری که باید بکنید این است که مایع سفیدکننده را با ادرارتان در یک ظرف مخلوط کنید و اجازه بدهید چند ثانیه بماند تا معلوم شود که چه واکنشی رخ می دهد.

اگر ترکیب مایع سفیدکننده و ادرار شما شروع به ایجاد کف کرد، باید خودتان را آماده کنید تا یک خبر خوش را به اطلاع همه برسانید. کف نشان می دهد که پاسخ آزمایش بارداری شما مثبت است.

۱۳٫ استفاده از خمیر دندان برای آزمایش بارداری:

بله، شما درست متوجه شدید! خمیر دندان هم می تواند به عنوان آزمایش بارداری مورد استفاده قرار بگیرد، در صورتی که فکر می کنید ممکن است باردار باشید. چنان چه می دانیم، خمیر دندان برای تمیز کردن دندان ها استفاده می شود، اما می تواند برای مشخص کردن باردار بودن یا نبودن شما نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

روش استفاده از خمیر دندان برای انجام آزمایش بارداری:

خمیر دندان سفید و فوم دار را در یک ظرف پلاستیکی با ادرار تان مخلوط کنید. اجازه دهید خمیر دندان در آن حل شود و منتظر واکنش آن بمانید. اگر رنگ خمیر دندان سفید به آبی تبدیل شد و کف کرد، پس خودتان را یک مادر در نظر بگیرید.

زیرا پاسخ آزمایش بارداری شما مثبت است. تنها مشکل مربوط به این آزمایش این است که هیچ چیز در مورد مقدار ادرار ذکر نشده است و معلوم نیست که چه مدت باید صبر کنیم تا خمیر دندان حالت کف آلود به خود بگیرد.

۱۴٫ استفاده از سرکه برای آزمایش بارداری:

سرکه رایج ترین محصول برای استفاده در زندگی روزمره است. این ماده برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد، اما از قدیم الایام برای آزمایش بارداری نیز استفاده شده است. شما می توانید از سرکه برای انجام آزمایش بارداری خانگی استفاده کنید و تردیدهای خود را در این زمینه به سرعت برطرف کنید و خیال تان راحت شود که یک سورپرایز در انتظارتان است.

نحوه استفاده از سرکه برای انجام آزمایش بارداری:

خیلی ساده سرکه را در یک فنجان با ادرارتان مخلوط کنید و آن را خوب هم بزنید تا حباب هایی روی آن تشکیل شود. با دیدن آن ها نترسید و نگران نشوید، زیرا آن ها برای شما ضرری ندارند و فقط واکنش این ترکیب هستند و هر زمانی که سرکه را با ادرارتان مخلوط کنید، ظاهر می شوند. اگر رنگ این ترکیب تغییر کند، نتیجه ی آزمایش بارداری شما مثبت است.

.

منبع : niksho.com