bxs1
تاریخ ایجاد : 
09:28 1396/11/18

خانم ها اگر ترشحات همراه با سوزش و خارش دارید احتمال عفونت بسیار زیاد است اما نگران نباشی ما برای شما روشی مطمین برای نابودی عفونت سراغ داریم.

از بیماری های آزاردهنده و گاهی خطرناک برای خانم ها، عفونت دستگاه تناسلی است. عفونت می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که از شایع ترین آن ها می توان به عفونت قارچی ناحیه واژن اشاره کرد. از نشانه های عفونت می توان به سوزش و خارش شدید و ترشحات زرد رنگ و بدبو اشاره کرد. در صورت طولانی شدن این علایم، به احتمال بسیار زیاد شما به عفونت دچار شده اید و باید به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید. اما راهکارهای طبیعی نیز برای رفع عفونت وجود دارد که با مشورت پزشک می توانید آن ها را انجام دهید. در این مطلب راهکارهای طب سنتی برای رفع عفونت زنانه را برای شما بیان می کنیم.

محلول آب نمک و سرکه

شستشوی مرتب با محلول آب نمک و اسید استیک ( ۲ قاشق غذاخوری سرکه سفید در هر لیتر آب ) می تواند در درمان عفونت مفید باشد. حداقل 3 بار در هفته واژن را به مدت 20 دقیقه با این محلول شستشو دهید یا محلول را درون وان یا لگن بریزید و درون آن بنشینید. سپس واژن را آبکشی نمایید و خشک کنید.

محلول جوش شیرین

جوش شیرین در درمان عفونت قارچی واژن مفید است و از خارش و سوزش نیز جلوگیری می کند. کافی است دو قاشق جوش شیرین را در چند لیتر آب حل کرده و به مدت ۲۰ دقیقه در محلول مورد نظر بنشینید. سپس بدن خود را بشویید و با حوله‌ی تمیز خشک کنید. می توانید تا زمان بهبودی هر روز این کار را  انجام دهید.

عسل و آب گرم

اگر دچار ترشحات غیرطبیعی و عفونی رحم شده اید، می‌توانید از عسل رقیق‌شده با آب جوش استفاده کنید اما با این تفاوت که باید خود را در این محلول شست‌وشو دهید یا آن را در لگن ریخته و داخل آن بنشینید. قبل از تجربه این روش بهتر است در این زمینه با پزشکتان مشورت کنید.

گیاه رزماری

رزماری گیاهی ضد التهاب و ضد باکتری است، به همین دلیل در درمان انواع عفونت ها کاربرد درمانی دارد. راحت ترین روش استفاده از خواص رزماری استفاده از جوشانده یا عصاره‌ی روغنی آن است. برگ های این گیاه معطر را دم کرده و روزانه دو تا سه فنجان از این جوشانده میل کنید. 

همچنین می توانید برگ های رزماری را به مدت ۱۵ دقیقه در آب بخیسانید و سپس واژن را با این داروی گیاهی بشویید تا ضد عفونی شود.

سرکه سیب

سرکه‌ی سیب یک آنتی بیوتیک و ضد غفونی کننده‌ی بسیار قوی است و خاصیت ضد باکتری و ضد قارچی آن موجب تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر عوامل بیماری زا می شود. برای این کار، دو قاشق غذاخوری سرکه‌ی سیب را با آب گرم ترکیب کنید و سپس ناحیه‌ی تناسلی خود را به مدت سه روز (روزی دو بار) با این محلول شستشو و شو دهید.

روغن درخت چای

خواص قوی ضد باکتری، ضد قارچی و ضد میکروبی این روغن گیاهی باعث می شود که عفونت زودتر درمان شود. چند قطره روغن درخت چای را روی یک دستمال نخی تمیز بریزید، سپس آن را به مدت ۲۰ دقیقه روی دستگاه تناسلی خود قرار دهید. اگر این کار به مدت یک هفته و روزی دو مرتبه انجام شود، عفونت قارچی از بین خواهد رفت.

زغال اخته بخورید

زغال اخته میوه‌ای است که در طب سنتی ایران کاربرد دارویی بسیاری دارد و مصرف آن را برای جلوگیری از مشکلات مجاری ادراری توصیه کرده اند. در ترکیبات شیمیایی این میوه نوعی مواد به نام PACS وجود دارد که می تواند باکتری های مولد عفونت را در بدن از بین ببرد و مانع تکثیر و تجمع آنها شود. خوردن زغال اخته برای از بین بردن عفونت قارچی مناسب است.

.

منبع : new.ksabz.net