آکاایران: در کمال ناباوری 13 مورد ادعای جالب در مورد زنان صحت دارد

تاریخ ایجاد : 
09:25 1396/11/18
زنان نیمی از جامعه انسانی را تشکیل می دهند که در برابر نیم دیگر یعنی مردان قرار می گیرند. زنان در بسیاری از جوانب با مردان متفاوت هستند اما در تمامی کتاب هایی که در مورد رازهای شناخت زنان نوشته شده است تقریباً هیچ توجهی به واقعیات جسمی و اجتماعی در مورد نیمه زیباتر و مهربان تر بشریت نشده است. برای مثال اصلاً گفته نشده که چرا زنان در سراسر جهان به طور متوسط بین ۲ تا ۱۰ سال بیشتر از مردان زندگی می کنند.  معمولاً زنان انسان های پیچیده تری نسبت به مردان هستند و شاید همین موضوع باعث شده که بعضی صفات باورنکردنی به زنان نسبت داده شود. شاید این باورها در نگاه اول واقعی به نظر نرسند اما در کمال ناباوری مشخص شده که بسیاری از آن ها واقعیت داشته و زمینه عملی دارند. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با حقایقی شگفت انگیز در مورد زنان آشنا کنیم.
 

۱۳- آن ها  رنگ های بیشتری را می بینند

آیا تابحال پیش آمده با همسرتان در مورد پرده های سفیدی که او ادعا می کند کرمی رنگ یا دستکم پوست تخم مرغی است بحث کرده اید؟ او راست می گوید زیرا زنان به طور متوسط ۲۰ درصد نسبت به مردان رنگ ها و اشکال متفاوت بیشتری می بینند به همین دلیل بین رنگ هایی که شما فکر می کنید یکسان هستند تفاوت قایل می شوند.

۱۲- بدن آن ها مقاومت کمتری در برابر الکل دارد

شاید باور نکنید اما الکل برای زنان بسیار خطرناک تر از مردان است زیرا آن ها در برابر بیماری های کبدی مانند هپاتیت و یا التهاب کبد آسیب پذیرتر بوده و احتمال مرگشان در اثر ابتلا به سیروز کبدی بسیار بیشتر از مردان است. همچنین احتمال رخ دادن صدمات مغزی در اثر مصرف الکل مانند کاهش عملکرد حافظه و یا کاهش سایز مغز در زنان بسیار بیشتر از مردان خواهد بود.

۱- بلوغ آن ها را جذاب تر می کند

مطالعات فراوان نشان می دهد که هر چه زنان بارورتر به نظر برسند جذاب تر خواهند بود، از این رو زنانی که بدنی زنانه تر دارند و بچه دار شده اند یا از روش های کنترل زاد و ولد استفاده نمی کنند زنان جذاب تری به نظر می رسند. همچنین بوی بدن زن و تُن صدای او نیز نقش مهمی در جذاب بودن یک زن از دیدگاه مردان دارد.

۱۰- هر زن به طور متوسط در طول عمر خود تقریبا دو کیلوگرم رُژ لب می خورد

از آن جا که زنان علاقه زیادی به رُژلب دارند و معمولاً در ساعات زیادی از شبانه روز این ماده آرایشی را روی لب های خود دارند،  به طور متوسط در تمام طول عمر خود در حدود ۲ کیلوگرم از این رُژ لب را همراه با غذا قورت خواهند داد که مساوی با وزن بیش از ۵۳۳ رژ لب سالم است. البته این عدد تنها عددی متوسط است و این عدد در بسیاری از کشورها بیشتر و یا کمتر از ۲ کیلوگرم می باشد.

۹- آن ها از ریسک کردن بیزارند

شاید شما هم متوجه شده باشید که زنان در مقایسه با مردان ریسک کننده های بدتری هستند و البته یک دلیل کاملاً علمی برای این موضوع وجود دارد. بخشی از مغز که مسئولیت ارزیابی و سنجیدن انتخاب ها هنگام تصمیم گیری را بر عهده دارد در زنان نسبت به مردان بزرگ تر است. برخی بر این باورند که این اتفاق در طی دوران تکامل رخ داده زیرا زنان مراقبت کنندگام بهتری نسبت به مردان بوده و هنگام جمع آوری غذا و شکل دادن زندگی اجتماعی نقش زیادی در بقای قبایل خود داشته اند.

۸- آن ها تا حدودی باعث چاق تر شدن مردان می شوند

در کمال ناباوری بسیاری از مردان که در رابطه عاطفی درازمدتی هستند از لحاظ جسمی بزرگ تر و چاق تر می شوند و شاید این موضوع به همسران آن ها مربوط باشد. در واقع در چنین شرایطی زنان وارد فاز «مراقبت» می شوند و سعی می کنند با مراقبت بیشتر و دادن غذای بیشتر و خوشمزه تر به شریک زندگی خود «جنگجو»ی قوی تری در کنار خود دارا باشند. علاوه بر این بسیاری بر این باورند که زنان به صورت ناخودآگاه سعی می کنند مردانشان طوری باشند که پس از ازدواج برای دیگر زنان جذابیتی نداشته باشند.

۷- آن ها خوش تیپ بودن را بر راحتی ترجیح می دهند

این یکی پایه ای علمی ندارد بلکه بیشتر شواهد اجتماعی آن را ثابت کرده است. جامعه و رسانه ها برای قرن های متوالی سعی کرده اند زنان را تحت فشار قرار دهند که استانداردهای خاصی برای خود تعریف کنند،؛ چه این که پاهای کوچکتری دارا باشند و چه اینکه بدنشان انحنای زنانه ای داشته باشد. به همین دلیل زنان همیشه مجبور بوده اند خوش تیپ بودن و روزآمد بودن را به راحتی ترجیخ دهند.

۶- آن ها حس بویایی بسیار قوی دارند

قوی بودن حس بویایی نیز سهم زیادی در کمک به بقای نسل انسان داشته و چون که زنان بیش از مردان در جمع آوری غذا و پیدا کردن دانه های خوراکی سهم داشته اند، حس بویایی آن ها توسعه بیشتری پیدا کرده تا غذاهای بهتر و خوشمزه تری را برای خانواده خود فراهم کنند. همین موضوع شاید باعث شده که حس بویایی زنان معمولاً قوی تر از مردان باشد.

۵- تراکم سلول های مغزی در آن ها بیشتر است

به طور متوسط مغز یک زن ۹ درصد کوچک تر از مغز یک مرد است اما این موضوع هیچ تاثیری بر توانایی های شناختی او ندارد زیرا تعداد سلول های مغزی زن و مرد یکسان بوده و تنها تراکم این سلول ها در مغز زن بیشتر است.

۴- آن ها قهرمانان ناشناخته اختراعات مهم هستند

ماری اندرسون در سال ۱۹۰۳ برف پاک کن را اختراع کرد. همچنین این زنان بودند که نوارهای بهداشتی، کیسه های کاغذی، عینک های ضد آفتاب، سطل های زباله پدال دار، ماشین ظرفشویی و بسیاری دیگر از اختراعات مهم را انجام دادند اما معمولاً نامی از آن ها برده نمی شود.

۳- کفش پاشنه بلند در ابتدا برای مردان بوده است

در دهه ۱۶۰۰ پاشنه بلند کفش وارد دنیای فشن خانم ها شد تا از کفش پاشنه بلند پوشیدن مردان تقلید شود که نمادی از مردانگی و جایگاه اجتماعی بالای آن ها داشت.

۲- آن ها می تواند از روی چهره، فکر افراد را بخوانند

از همان روزهای اول زندگی خانم ها در خواندن چهره، ژست ها و تُن صدا عمکلرد بهتری نسبت به مردان دارند که همین موضوع باعث شده زنان در صحبت کردن و رهبری اجتماعی عملکرد بسیار بهتری دارا باشند. حتی در میان گروهی از افراد نیز معمولاً تعاملات اجتماعی بیشتر توسط یک زن رهبری می شود تا یک مرد.

۱- عمر زنان درازتر باد!

گاهی اوقات تفاوت زندگی بین یک مرد و زن می تواند تقریبا ۱۰ سال باشد اما در سراسر جهان عمر زنان دستکم ۲ تا ۳ سال نسبت به مردان بیشتر است. در کمال ناباوری این موضوع فقط در مورد انسان صحت ندارد زیرا اورانگوتان ها و شامپانزه های ماده نیز نسبت به نرها طول عمر بیشتری دارند. علی رغم این که در این مطلب به تعدادی از اسراسر جالب در مورد پیچیدگی های زنان پرداختیم اما هنوز هزاران راز دیگر در مورد خانم های دوست داشتنی وجود دارد که باید کشف شوند.

.

منبع : new.ksabz.net