آکاایران: نزدیکی برای باردار شدن زمان مناسب آمیزش جنسی برای بارداری

آکاایران: نزدیکی برای باردار شدن

اگر قصد بچه دار شدن دارید و می خواهید باردار شوید این مطلب زمان مناسب برای آمیزش و رابطه جنسی زن و شوهر برای بچه دار شدن را بخوبی توضیح میدهد.

زمان بندی آمیزش برای بارداری

مهم ترین موضوع برای افزایش شانس بارداری است. اسپرم بین سه تا پنج روز زنده میماند، اما تخمک فقط ۱۲ تا ۲۴ ساعت زنده است، بنابر این بهتر است به گونه ای برنامه ریزی کنید که در زمان تخمک گذاری به میزان کافی اسپرم زنده و سالم در لوله های رحم وجود داشته باشد. دراین پست با تشخیص زمان مناسب آمیزش برای بارداری آشنا خواهید شد که منجر به افزایش شانس بارداری میشود.

زمان مناسب آمیزش جنسی برای بارداری

این نکته مهم است که برای افزایش شانس بارداری، در روزهای تقریبا تخمک گذاری و همچنین در روز تخمک گذاری، هرروز رابطۀ جنسی برقرار کنید. اگر با استفاده از کیت تخمک گذاری، زمان دقیق تخمک گذاری خودرا می دانید، یک روش مناسب این است یک تا دو روز قبل از زمان تخمک گذاری یک بار آمیزش برای بارداری داشته باشید و یک بار هم در روز تخمک گذاری اقدام کنید.

روش صحیح آمیزش برای بارداری

از آنجا که تعیین یک روز دقیق بعنوان روز تخمک گذاری بسیار سخت است، طبق معمولً چند روز رابه اسم روزهای بارور مینامند و اقدام برای بارداری دراین روز ها میتواند شانس بارداری رابه میزان زیادی افزایش دهد. در زنانی که عادت ماهانۀ منظمی دارد و طول آن ۲۸ روز است، روز های باروری طبق معمولً از ۱۷ روز پیش از شروع عادت ماهانۀ بعدی شروع میشود و به مدت پنج روز آینده خواهد بود.

آمیزش برای بارداری دراین مدت، شانس بارداری را افزایش خواهد داد. برای تعیین حدود زمان تخمک گذاری از روش های تعیین زمان تخمک گذاری استفاده کنید. آمیزش برای بارداری در روزهای باروری، احتمال حضور اسپرم سالم در لولۀ رحم هنگام آزاد شدن تخمک را افزایش می دهد.

آمیزش برای بارداری فاقد مشخص بودن زمان تخمک گذاری

تعداد زیادی از زنان، ۱۲ دوره عادت ماهانه را در هر سال تجربه می کنند، اما در برخی افراد این تعداد کمتر یا بیشتر است. استرس، ورزش سنگین، کاهش یا افزایش وزن بیش از حد یا عده ای از بیماری ها ممکن است منجر به اختلال در دورۀ شما شود.

هرچه دورۀ شما نامنظم تر باشد، پیش بینی تخمک گذاری نیز مشکل تر می شود. اگر دوره های عادت ماهانه شما نامنظم است، می توانید به صورت تقریبی روز های باروری خودرا مشخص کنید. فرض کنید دورۀ شما دریک ماه ۲۸ روز، در ماه بعد ۲۱ روز ودر ماه پس ازآن ۳۲ روز باشد. طی چند ماه این تاریخ ها را یادداشت کنید، سپس شماره ۱۷ را از کوتاه ترین طول دورۀ خود کم کنید و شماره ۱۱ را از بلندترین طول دوره؛ دراین حالت روز هایی که در آن شانس باروری زیاد است مشخص خواهد شد.

اینروزها از ابتدای شروع عادت ماهانه شما ارزیابی می شود و شما بهتر است هردو روز یکبار دراین مدت آمیزش برای بارداری داشته باشید تا شانس بارداری شما افزایش پیدا کند. اگر دوره های شما نامنظم است و بیش از ۳۵ روز نیز طول می کشد، لازم است با دکتر متخصص ملاقات کنید تا دکتر بتواند علت اصلی این مشکل را بررسی کند.

ممکن است مشکلاتی از جمله سندرم پلی کیستیک تخمدان، اختلال در تخمدان، اختلال تیروئید، کاهش وزن بیش از اندازه یا افزایش میزان پرولاکتین باعث این اختلال در عادت ماهانۀ شما باشد. بهتر است صبور و دور از دغدغه باشید و بدانید که شما وادار نیستید نمودار دمای پایۀ بدن تان را رسم کنید یا اعداد و تاریخ های پیچیده ای را ثبت و ضبط کنید تا بتوانید باردار شوید، حتی نیازی هم نیست که برای باردار شدن ارگاسم داشته باشید.

اگر حداقل دو یا سه بار در هفته، به طور پیوسته آمیزش برای بارداری داشته باشید، دراین صورت قانون میانگین به احتمال زیاد کار خود رابه شکل صحیح انجام خواهد داد و شانس بارداری شما به میزان چشمگیری افزایش پیدا می کند.

نزدیکی برای باردار شدن  زمان مناسب آمیزش جنسی برای باردارینزدیکی برای باردار شدن  زمان مناسب آمیزش جنسی برای بارداری

اگر به طور مرتب مقاربت داشته باشیم حاملگی رخ می دهد؟

خیر برنامه ریزی زمانی در امر بارداری بسیار مهم است. اسپرم قادر است ۵ ۳ روز درون بدن زن زنده باقی بماند. بهترین زمان مقاربت هنگام تخمک گذاری زن می باشد «طبق معمول ۱۲ تا ۱۵ روز پیش از آغاز قاعدگی بعدی». توصیه میشود که این آمیزش جنسی یک روز درمیان صورت گیرد.

۱»باردار شدن سهل است. خیر اینطور نیست شانس حاملگی دریک زوج بارور تنـها ۲۵% در هرماه است.
۲» اگر به طور مرتب مقاربت داشته باشیم حاملگی رخ میدهد. خیر برنامه ریزی زمانی در امر بارداری بسیار مهم است. اسپرم قادر است ۵ ۳ روز درون بدن زن زنده باقی بماند. بهترین زمان مقاربت هنگام تخمک گذاری زن می باشد «طبق معمول ۱۲ تا ۱۵ روز پیش از آغاز قاعدگی بعدی». توصیه میشود که این آمیزش جنسی یک روز درمیان صورت گیرد.
۳» ناباروری مشکل زنان است. ثابت گردیده ۳۵% زنان ، ۳۵% مردان،۲۰% هردو و ۱۰% عوامل ناشناخته، عامل ناباروری میباشند.
۴» ناباروری به مرور زمان رفع می گردد. خیر ناباروری یک نارسایی سیستم تولید مثلی بوده و نیاز به درمان دکتری دارد.
۵» ناباروری یک اختلال روانشناختی است. خیر آن گونه نیست که با القاء ذهنی بتوان ناباروری را درمان کرد.
۶» ناباروری یک اختلال نادر است. خیر از هر ۷ زوج یکی مشکل ناباروری دارند. اما با پیشرفت علم درمان ۸۰ تا ۹۰ درصد این زوجها موفقیت آمیز بوده و می توانند صاحب فرزند شوند.
 
 
۷» سن و ناباروری ارتباط چندانی باهم ندارند. خیر اوج قدرت باروری زن در سن ۲۰ سالگی می باشد که این وضعیت تا سن ۳۰ سالگی تقریباً ثابت می ماند. اما از ۳۵ سالگی به بعد قدرت باروری زن با سرعت بیشتری کاهش می یابد. یک زن ۲۵ ساله که رابطه جنسی غیر محافظت شده دارد در ظرف یک سال ۸۶% شانس حاملگی دارد. این شانس در سن ۳۵ سالگی به ۵۲% ودر سنین ۴۰ تا ۴۵ سال به ۵۰ تا ۱۰ درصد کاهش می یابد. احتمال ناباروری، افزایش نواقص ژنتیکی در نوزاد و عوارض بارداری پس از سن ۳۵ سالگی در زنان و سن ۵۰ سالگی در مردان افزایش مییابد.
۸» بلافاصله پس از قطع قرص های ضد بارداری حاملگی روی میدهد. خیر پس از قطع مصرف آن گونه قرص ها ۱ تا ۶ ماه «به طور متوسط ۳ ماه» طول میکشد تا زن قدرت باروری خودرا باز یابد.
۹» چنانچه زوجی پس از چند ماه موفق نشدند بچه دار شوند نابارور تلقی می گردند. خیر زوجی نابارور تلقی می گردند که پس از یک سال تلاش زن باردار نشده باشد.بنابر این چنانچه تا یک سال نزدیکی جنسی «فاقد پیش گیری و به قصد تولید مثل» موفق به بچه دار شدن نشدید نگران نشوید اما پس از یک سال به دکتر مراجعه کنید.
۱۰» اگر اولین فرزند براحتی متولد شده باشد احتمال ناباروری در زوج منتفی می گردد. خیر تعداد زیادی از زوجین پس از متولد شدن اولین فرزندشان دچار مشکلات ناباروری می گردند.

چند نکته مهم در رابطه با حاملگی:

۱» اگر تصمیم دارید صاحب فرزند شوید حین مقاربت از مواد لغزنده کننده «حتی محلول در آب» و یا بزاق دهان استفاده نکنید. زیرا که این دو موجب کشته شدن اسپرم می شوند.
۲» برای باردار شدن زن، رسیدن به مرحله ارگاسم «اوج لذت جنسی» در مردان ضروری اما برای زنان غیر ضروری ست.
۳» کشیدن سیگار جنبندگی و تحرک اسپرمها را کاهش میدهد مصرف الکل از کیفیت و کمیت اسپرم میکاهد مصرف مواد مخدر شمار و کیفیت اسپرمها را تا ۵۰ درصد کاهش میدهد بنابر این مردانی که قصد دارند پدر شوند حداقل از ۶ ماه قبل از حاملگی همسرشان می بایست از استعمال سیگار، الکل، هرگونه مواد مخدر و کافئین جدا خودداری کنند.
همچنین مردان باید رژیم غذایی و تناسب اندام خودرا التیام بخشیده و از مصرف هرگونه دارو «مگر به تجویز دکتر» خودداری کنند. همچنین مردان باید سعی کنند کمتر در دسترس محیطهای آلوده به مواد سمی قرار گیرند. وان آب داغ، جکوزی و سونایی که بیش از ۳۰ دقیقه بطول انجامد به طور موقت تولید اسپرم را کاهش میدهد. مصرف ویتامین E و روی تولید اسپرم را افزایش میدهد.
۴» زنان نیز میبایست شدیدا از سیگار، مشروبات الکلی، کافئین و هرگونه مواد مخدر حداقل از ۶ ماه پیش از باردار شدن اجتناب کنند. تناسب اندام در زنان از اهمیت بیشتری برخوردار است اضافه وزن و یا کاهش وزن در کیفیت زایمان تاثیرگذار است. زنان می بایست در رژیم غذایی خود حتماً کلسیم، فولیک اسید، روی، آهن و ویتامینها را بگنجانند و از مصرف غذا های دریایی خودداری کنند «بعلت تجمع جیوه در بدن آبزیان». زنان پیش از حاملگی میبایست تست پاپ اسمیر و معاینات لگنی را انجام دهند. همچنین باید از سلامتی دندان های خود خاطرجمعی یابند.
۵» پیش از بارداری زن و مرد هردو می بایست از سلامتی جسمی و روانی برخوردار باشند. نباید به هیچ یک از بیماریهای منتقله از راه جنسی مبتلا باشند. و حتماً مشاوره ژنتیکی را انجام داده باشند.
۶» توصیه می گردد زنان پیش از بارداری واکسن سرخک وسرخجه، آبله مرغان، یادآور کزاز دیفتری و هپاتیت B را بزنند. فاصله واکسیناسیون و حاملگی باید حداقل ۳ ماه باشد.
۷» با آزمایش ادرار و تعیین سطح hCG خون میتوانید از باردار بودن خود مطمئن گردید. تست حاملگی ادرار پس از دوهفته «۱۰ تا ۱۴ روز» از لقاح قابل انجام است. تست حاملگی از طریق خون نیز میسر است. تست خون دقیق تر بوده و پس از گذشت ۷ تا ۱۲ روز حاملگی قابل تشخیص است.
۸» زنانی که از فشار خون بالا، دیابت و صرع رنج می برند میبایست زیر نظر دکتر اقدام به بارداری کنند.
۹» فاصله زمانی میان دو زایمان حداقل باید ۳ سال باشد.
۱۰» چنانچه قصد دارید صاحب فرزند شوید حداقل از ۶ ماه قبل خودرا آماده کرده و برای این امر سرنوشت ساز برنامه ریزی کنید. حتماً از ۶ ماه قبل و تا به دنیا آمدن فرزندتان تحت نظر یک متخصص زنان و زایمان قرار گیرید.
.

منبع : talab.org