آکاایران: ۱۰ فایده آناناس برای سلامتی زنان باردار

آکاایران: ۱۰ فایده آناناس برای سلامتی زنان باردار

احتمالا همه ی آدم ها میوه ی آناناس را می شناسند. این میوه که دارای طعم خاصی است، محبوبیت زیادی در میان همه دارد. انواع و اقسام داستان ها و تصورات غلط نیز در مورد آناناس وجود دارد. یکی از آن ها این است که زنان باردار نباید آناناس مصرف کنند زیرا می تواند باعث سقط جنین شود. آیا شما هم چنین چیزی را شنیده بودید؟ در واقع، این مسئله کاملا اشتباه است. در حقیقت، آناناس حاوی مواد مغذی فراوانی است که زنان باردار به آن ها نیاز دارند، مواد مغذی نظیر: الف. ویتامین C ب. ویتامین B پ. منگنز ت. فیبر ث. بروملین (نوعی آنزیم) . در ادامه به خواص آناناس در بارداری اشاره می کنیم.

خواص آناناس در بارداری

۱. بهبود وضعیت گوارش
وجود ویتامین C و آنزیم های ضروری برای فرایند گوارش در طول دوران بارداری برای زنان بسیار مهم است. زنان باردار معمولا با مشکلات گوارشی دست و پنجه نرم می کنند. زنان باردار هرگز نباید این مشکل را دست کم بگیرند، زیرا می تواند بر وضعیت شان تاثیر منفی بگذارد. برای کسب آگاهی بیش تر در مورد تقویت دستگاه گوارش تان، ۹ باید و نباید خوراکی برای سلامتی دستگاه گوارش را مطالعه بفرمایید.

۲: ضد یبوست
آناناس به عنوان یک عامل ضد یبوست عمل می کند زیرا حاوی چربی اشباع شده ی اندک و فیبر زیاد است. همان طور که همه می دانیم، فیبر نقش مهمی در فرایند گوارش ایفا می کند. برای آگاهی از دلایل بروز یبوست، حتما ۱۳ عامل ایجاد یبوست را بشناسید را بخوانید.

۳. حفظ سلامت دستگاه عصبی و قلب
ویتامین B1 موجود در میوه ی آناناس به بهبود کارکرد دستگاه قلبی و عروقی، بهبود سلامت بینایی، و هم چنین پیشگیری از آب مروارید کمک می کند. به علاوه، ویتامین B1 می تواند کارکرد مغز را نیز تقویت کند. ۹ روش عالی برای تقویت مغز را حتما بخوانید.

۴. حفظ سلامت استخوان ها
حفظ سلامت استخوان ها در طول دوره ی بارداری از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا بدن زنان باردار باید وزن جنین رو به رشد را نیز تحمل کند. یکی از مواد مورد نیاز برای حل این مشکل منگنز است.

۵. غلبه بر تهوع دوره ی بارداری
بیماری صبحگاهی یا ویار دوره ی بارداری با علائمی نظیر حالت تهوع و استفراغ، به ویژه هنگام صبح، همراه است. این علائم به علت کمبود ویتامین B6 در بدن و غذای مصرفی زنان بارداری ایجاد می شوند. آناناس یکی از میوه هایی است که حاوی این نوع ویتامین است. اگر به دنبال گزینه ی دیگری نیز هستید، ۳۲ خاصیت گلابی برای سلامتی در دوران بارداری را هم مطالعه بفرمایید.

۶: حاوی آنزیم بروملین
به علاوه، مصرف آناناس می تواند برای غلبه بر پیری زودرس، مشکلات ماهیچه ای، و هم چنین مشکلات گوارشی به زنان باردار کمک کند. همه ی این ها به خاطر وجود بروملین در این میوه ی پر خاصیت است.

۷. پیشگیری از فشار خون بالا
مصرف آناناس می تواند از بروز بیماری فشار خون بالا یا هایپرتنشن نیز پیشگیری کند. میزان بالای پتاسیم و میزان پایین سدیم موجود در آناناس می تواند به حفظ فشار خون طبیعی در بدن کمک کند.

۸. حفظ خاصیت کشسانی پوست
آناناس به تولید کلاژن در بدن کمک می کند. به علاوه، ویتامین C موجود در آناناس نیز به حفظ سلامت پوست زنان باردار کمک می کند.

۹. حفظ رطوبت پوست
زنان باردار برای حفظ رطوبت پوست شان باید مقداری زیادی آب بنوشند. نوشیدن آب از ایجاد ترک های پوستی نیز پیشگیری می کند. با این حال، آناناس غنی از ویتامین هایی است که قادر هستند به خوبی به پوست آبرسانی کنند.

۱۰. بهبود کارکرد دستگاه ایمنی بدن
زنان باردار غالبا به راحتی بیمار می شوند. شدت این بیماری های ممکن است کم یا زیاد باشد؛ از این رو، جهت تقویت دستگاه ایمنی بدن زنان باردار لازم است آن ها میوه هایی حاوی ویتامین C و آمینو اسیدها مصرف کنند. به علاوه، زنان باردار جهت حفظ تناسب اندام شان در دوران بارداری باید مرتبا ورزش کنند.

هشدار
زنان در طول نخستین سه ماهه ی بارداری باید از مصرف آناناس خودداری کنند؛ زیرا بروملین موجود در میوه ی آناناس می تواند باعث ایجاد انقباضات زودرس شود؛ از این رو، در صورت مصرف آناناس توسط زنان باردار احتمال زایمان زودرس در آن ها وجود خواهد داشت.

.

منبع : pezeshk.us