آکاایران: علت شیر خوردن مکرر نوزاد

برای یک ماه و نیم اول نوزاد شما دائما خواب و بیدار است و پستان یا پستانک را می مکد. نوزادان معده ای به اندازه یک گردو دارند بنابراین در این سن هروقت که کودک گریه میکند آسانتر این است که به او شیر بدهید. بسیاری از نوزادان آن طور که مادران انتظار دارند یک وعده شیر نمیخورند بلکه مکررا شیر میخواهند.

یک فوق تخصص قلب کودکان گفت :شیر خوردن مکرر نوزاد در طی روز به دلیل خستگی زودرس، یکی از نشانه های بیماری قلبی مادرزادی است.

آکاایران: علت شیر خوردن مکرر نوزاد در شب و روز

دلیل شیر خوردن مکرر نوزاد

بیشترین علت بیماری های قلبی در کودکان، مادرزادی است؛ نقص دیوار بین بطنی و نقص دیوار بین دهلیزی نیز از شایع ترین بیماری های قلبی مادرزادی است.
 
وی بروز علائم این بیماری را از دوران شیرخوارگی تا نوجوانی عنوان کرد و اظهار داشت:نواقص قلبی هرچه کوچک تر باشد، می تواند بروز علائم آن را تا دوران بزرگسالی به تعویق بیندازد، نوجوانانی هستند که در آنها نقص های بین بطنی کوچکی فاقد علائم بالینی وجود دارد که در هر سنی این بیماری ها تشخیص داده شود باید درمان شود.
 شیر خوردن نوزاد در شب

شیر خوردن مکرر نوزاد نشانه چیست؟

نقص دیوار بین دهلیزی فاقد اختلاف فشار در دو سوی نقص است و بروز آن فاقد علامت و کم سر و صداست و ممکن است تا دوران بزرگسالی نیز تشخیص داده نشود اما در نقص بین بطنی اختلاف فشار زیادی در دو سوی این نقص است و علائم آن ممکن است سریعتر بروز کند.
 
در چند ماه اول که شب ها به خاطر شیردادنهای دائمی کوتاه میشوند زن هایی که خودشان به کودک خود شیر میدهند بسیار راحت تر از مادران کودکان شیرخشکی هستند. این فقط یکی از فواید شیرمادر است . پدر و مادرهایی هم که کودکشان را در تخت خواب خودشان می خوابانند شبها راحت تر از بقیه هستند چون هروقت گریه کند او را بلند میکنند و شیرش میدهند.

علت شیر خوردن مکرر نوزاد در شب و روز

علت شیر خوردن مکرر نوزاد در شب و روز
53
برگرفته از سلامت نیوز - کودک آنلاین -/ح
.

منبع : namnak.com