آکاایران: توصیه های مهم برای لذت بردن از مادر شدن

بهترین لذت زندگی یک زن لحظه مادر شدن اوست .با مادر شدن شما وارد دنیای جدیدی می شوید که می توانید از تک تک لحظات بودن در کنار فرزندتان و تماشای کارهای او، لذت ببرید .در این مطلب می خواهیم به توصیه هایی در ارتباط با بچه ها بپردازیم که شما با استفاده از آن ها لذت های بیشتری از مادرشدنتان می برید .هیچ چیزی جای تجربه مادر شدن را نمی گیرد از لحظه به لحظه آن لذت ببرید.

bxs1

نگاه کردن

گاهی بهتر است کارهایتان را رها کنید و زمانیکه فرزندتان شروع به حرف زدن می کند، به چشم هایش نگاه کنید.بچه ها بی توجهی را متوجه می شوند پس هنگام حرف زدن با آن ها تمام حواستان معطوف به آن ها باشد و وسایلی مثل گوشی و تبلت و … را کنار بگذارید .

نوشتن حرف ها

آکاایران: با غذا درست کردن و نکته های مهم از مادر شدن لذت ببرید

مادر شدن لذت بخش ترین حس دنیا

کنار گذاشتن دوربین

شما همیشه به دوربین برای ثبت لحظات دلپذیر نیاز ندارید.گاهی دوربین ها را کنار گذاشته و از حرکات و حرف زدن فرزندتان فقط لذت ببرید .

درست کردن غذا

برای پختن غذا و یا دسرهایی که کودکتان دوست دارد وقت بگذارید و از او در کارهای کوچک کمک بگیرید.گاهی اوقات به خصوص برای بچه های بد غذا یا آن ها که صبحانه نمی خورند، می توانید از وعده هایی که شب قبل مانده و کودکتان دوست دارد برای صبحانه اش هم استفاده کنید .

نشان دادن ناراحتی

زندگی در کنار خوشی ها ، سختی هایی هم دارد و شما لازم نیست خودتان را به فرزندتان همیشه شاد و قدرتمند نشان دهید، گاهی اوقات نشان دهید که از کارهای او یا مسائل دیگر ناراحت هستید .

نشان دادن خوشحالی

به همان اندازه که نشان دادن غم هایتان مهم است ابراز خوشحالی هم برای شما و برای کودکتان بسیار لذت بخش است.خنده بهترین دارو برای درمان دردهای روحی و جسمی است و باید بفهمید چطور کودکتان را می توانید شاد کنید، با هم فیلم و کارتون ببینید، بازی کنید و با خریدن هدیه او را هیجان زده کنید .

تعیین زمان

برای هر چیزی برنامه ی مشخصی داشته باشید، بچه ها با بزرگتر شدن کمی از برنامه های روزمره مثل جمع شدن سر میز غذا برای صرف ناهار یا شام فاصله می گیرند، بهتر است برای زمان این کارها برنامه ریزی کنید تا کودکتان از شما فاصله نگیرد .

 درمان دردهای روحی

نکاتی کلیدی برای لذت بردن از مادر شدن 

توجه به خود

بهتر است در کارهای روزمره فرزندتان غرق نشوید و زمان هایی را هم برای لذت بردن از کارهایی که دوست دارید، مثل نقاشی کردن، نوشتن یادداشت های روزانه، ورزش و .. اختصاص دهید .

بازی کردن

بهتر است در بازی های کودکتان وارد شوید، اما نه آنطور که فرصتی برای نشان دادن توانایی کودکتان نباشد، بچه ها نیاز دارند تا قدرت شان را به شما نشان دهند، پس با آن ها کودکانه بازی کنید .

چند توصیه برای لذت برن از مادر شدن

1. اگر می توانید او را با شیر خود تغذیه کنید. این موضوع فقط به دلیل مواد مغذی شیر مادر نیست. وقتی نوزاد برای شیر خوردن خودش را در آغوشتان جمع می کند، صدای قلبتان را می شنود، بوی شما را می فهمد و با لمس پوست تنتان احساس اطمینان می کند .
2. هنگام غذا دادن با شیشه شیر، به چشم های نوزادتان نگاه کنید. می خواهید در ازای این غذا دادن ها چیزی هم نصیب شما شود؟! داشتن ارتباط چشمی دائم به نوزاد کمک می کند که شما را به خاطر بسپرد و احساستان را درک کند .
3. ماساژش بدهید. فواید ماساژ نوزاد حیرت آور است. به علاوه وقتی که با ماساژ شما به خنده می افتد یا جیغ های ظریف و با نمک می کشد، احساس قهرمان بودن می کنید !
4. موبایلتان را کنار بگذارید. خانواده، دوستان و همکارانتان درک می کنند که چرا جواب دادن به پیام هایشان برای شما چند ساعت زمان می برد !
5. به ضربان قلبش گوش کنید. یادتان می آید وقتی این صدای دلنشین را در اتاق سونوگرافی می شنیدید، چقدر هیجان زده می شدید؟ هنوز هم هر لحظه که بخواهید می توانید از این موسیقی دلپذیر لذت ببرید .
6. وقتی خواب است شما هم بخوابید. هرگز به خاطر اینکه ساعت 7 صبح تازه می خواهید بخوابید، احساس گناه نکنید. مادری که خوب استراحت کرده باشد، یک مادر خوشحال و شاداب است و این برای کودک فواید خیلی زیادی دارد .

bxs2
چگونه از مادر شدن خود لذت ببریم؟
51
برگرفته از نی نی سایت / چاره جی / ف
.

منبع : namnak.com