آکاایران: گیاهانی که نقش موثری در افزایش شیر مادران شیرده دارد

آکاایران: گیاهانی که نقش موثری در افزایش شیر مادران شیرده دارد

نوشیدن دمنوش ها در فصل های پاییز و زمستان بسیار مفید است و نقش موثری در پیشگیری از ابتلا به بیماری های مختلف دارند.
نوزاد پس از ترک زندگی داخل رحم با بریده شدن بند ناف پا به عرصه وجود می گذارد و از این مرحله به بعد به مدت تقریباً دو سال نیازمند یکی از مواهب الهی یعنی «شیر مادر» است که این نوع تغذیه علاوه بر رشد کودک، سبب محافظت فرزند از انواع بیماری ها نیز می شود. در این مطلب گیاهانی را معرفی می کنیم که مصرف آن ها نقش موثری در افزایش شیر مادران شیرده دارد.

خواص رازیانه

رازیانه یکی از بهترین دارو ها برای افزایش شیر مادر است. امّا از آنجا که می تواند خونریزی دوره نفاس را تشدید کند شروع مصرف آن باید پس از این دوره باشد. زنان شیرده باید برای افزایش شیر خود، روزانه ۲ بار و هر بار نصف استکان عرق رازیانه را مصرف کنند.

افزایش شیر مادران با مصرف گیاهان دارویی/قوی ترین معجون های گیاهی شیرافزا

خواص سیاه دانه

سیاه دانه خونساز، تقویت کننده تخمدان ها و افزاینده شیر است. برای این منظور باید ۳۰۰ گرم سیاهدانه را آسیاب، آن را با یک شیشه بزرگ عسل (شیشه ۹۰۰ گرمی) مخلوط و روزانه سه قاشق چای خوری از این ترکیب را میل کنید.

افزایش شیر مادران با مصرف گیاهان دارویی/قوی ترین معجون های گیاهی شیرافزا

چند معجون شیرافزا

زنان شیرده باید برای افزایش شیر خود یک واحد از تخم زردک، تخم پیاز، تخم شوید، تخم شلغم، تخم ترب و تخم رازیانه را با 6 واحد از نخود آبگوشتی بوداده آسیاب شده، مخلوط و صبح ناشتا، ۲ قاشق غذاخوری از این ترکیب را با یک لیوان شیر تازه میل کنند.

۲۵ گرم‏ زنیان،۲۰ گرم‏ تخم زردک، ۱۰ گرم زیره کرمانی‏، ۲۵ گرم رازیانه و ۲۰ گرم تخم شوید را به خوبی بکوبید و روزانه سه بار (صبح و ظهر و شب) یک قاشق مرباخورى از این ترکیب را با یک لیوان شیر حل و میل کنید.

۲۵ گرم از تخم خرفه و انیسون را با ۵۰ گرم بالنگ و شیرزاد و ۲۰۰ گرم شکر به خوبی بکوبید و روزانه پس از هر وعده غذا یک قاشق شربت‏ خورى از این ترکیب را میل کنید.

۱۵۰ گرم خارخاسک را درون یک لیتر شیر گاو روى حرارت ملایم بجوشانید تا خشک شود، دوباره یک لیتر شیر روى آن بریزید و آن را بجوشانید تا خشک شود، براى بار سوم نیز این کار را انجام دهید و پس از خشک شدن، آن ها را با نبات مخلوط کنید، بکوبید و پس از هر وعده غذا روزانه سه قاشق غذاخوری از این ترکیب را میل کنید.

۱۰۰ گرم تخم ترب، ۱۰۰ گرم تخم شاهی، نیم مثقال زعفران، ۱۰ گرم جوز بویا (بسباسه)، نیم مثقال هل سبز را با هم پودر و با عسل طبیعى مخلوط کنید، روزانه دو تا سه بار و هربار به اندازه یک گردوى کوچک از این معجون را با آب انار یا شیر بنوشید.

خبرنگاران

.

منبع : pezeshk.us