آکاایران: بهتر است مادران شیرده از خوردن این نوع گوشت پرهیز کنند

آکاایران: بهتر است مادران شیرده از خوردن این نوع گوشت پرهیز کنند

بارداری و نوزاد, تغذیه

بهتر است مادران شیرده از خوردن گوشت گوساله پرهیز کنند و تا ششش ماهگی فرزندشان از مصرف آن دوری کنند!
دبیر انجمن پزشکان کودکان ایران با اشاره به آلرژی غذایی در برخی از کودکان زیر شش ماه تأکید کرد: مادران شیرده که کودکان آنها آلرژی غذایی دارند، گوشت گوساله نخورند.
محمدرضا بلورساز در رابطه با آلرژی غذایی در کودکان اظهار داشت: آلرژی غذایی یکی از بیماری های شایع در میان کودکان به شمار می رود که قبل از شش ماهگی ناشی از شیر مادر و پس از شش ماهگی ناشی از مصرف انواع مواد غذایی است.
وی افزود: کودکانی که سن کمتر از شش ماه دارند، ممکن است به دلیل حساسیت یا آلرژی غذایی ناشی از شیر مادر، به دل درد، قولنج، استفراغ شدید و یا مدفوع خونی گرفتار می شوند که برای رفع این مسئله لازم است مادر تغذیه خود را اصلاح کرده و از مصرف گوشت گوساله، شیر و لبنیات خودداری کند و مواد غذایی جایگزین را برای استفاده مورد توجه قرار دهد.
دبیر انجمن پزشکان کودکان ایران با اشاره به اینکه کودکانی با سن بالاتر از ۶ ماه ممکن است به انواع مواد غذایی همچون تخم مرغ آلرژی دارا باشند ادامه داد: آلرژی غذایی در این کودکان عمدتاً به صورت ضایعات پوستی نمایان می شود و کودک با دل درد، استفراغ و یا مدفوع خونی نیز مواجه خواهد شد.
بلورساز گفت: مصرف برخی از داروها در کودکان نیز سبب آلرژی می شود، لذا مادران در صورت اطلاع از این موضوع باید زمان مراجعه به پزشک برای درمان انواع بیماری های کودک خود این مسئله را با پزشک متخصص در میان بگذارند.
وی از مادران خواست در صورت مشاهده علائم آلرژی همچون دل درد شدید و مشاهده خون در مدفوع کودک سریعاً آن را به نزد پزشک ببرند و جهت درمان آن اقدام کنند.
فارس،

.

منبع : pezeshk.us