آکاایران: تعداد فرزندان چه ارتباطی با سلامت دندان مادران دارد

آیا می دانیدچرا تعداد فرزندان بر سلامت دندان مادران تاثیر می گذارد ؟ آیا می دانید تعداد بارداری ها چه آثار مخربی بر سلامت دندان دارد ؟ آیا می دانید ارتباط بین فرزندآوری و از دست دادن دندان در مادران چیست؟ جواب این سوالات خود را در این بخش از نمناک بیابید.

تاثیر فرزندآوری بر سلامت دندان های مادران

زنانی که سه فرزند دارند در مقایسه با زنانی که صاحب تنها دو فرزند هستند به طور متوسط چهار دندان کمتر دارند .نتایج یک مطالعه حاکی از ارتباط بین فرزندآوری و از دست دادن دندان در مادران است. در گذشته این باور وجود داشت که تعداد فرزندان با از دست دادن دندان در مادران ارتباط دارد، اما پیش از این شواهد کافی در مورد صحت این ادعا وجود نداشت .
اکنون متخصصان دریافتند زنانی که سه فرزند دارند در مقایسه با زنانی که صاحب تنها دو فرزند هستند به طور متوسط چهار دندان کمتر دارند .به گفته متخصصان این تصور وجود دارد هورمون های بارداری در جذب کلسیم خلل ایجاد کرده، دندان ها را آسیب پذیر ساخته و امکان ابتلا به بیماری های لثه را افزایش می دهند. همچنین این نگرانی وجود دارد زنان در دوران بارداری میل بیشتری به خوردن مواد قندی و اسیدی دارا باشند که به مینای دندان آسیب زده و موجب پوسیدگی شود .

آکاایران: ارتباط تعداد فرزندان بر سلامت دندان مادران

تاثیر عجیب تعداد فرزند بر سلامت دندان مادران

متخصصان هلندی اظهار داشتند:در این مطالعه شواهد نوین و منحصر به فردی در مورد ارتباط بین تعداد فرزندان و از دست رفتن دندان مادران بدست آمد .همچنین آن ها مشاهده کردند تولد فرزندان تنها برای سلامت دهان و دندان مادران مخرب است و برای پدر مشکلی بوجود نمی آید .

برای سلامت دندان در زنان باردار بهداشت مضاعف لازم است

با توجه به شرایط خاص دوران بارداری که دندان ها بیش از قبل مستعد پوسیدگی هستند باید مادر مراقبت ویژه ازدندان ها داشته باشد.مسواک زدن و نخ کشیدن دندان ها بعد از هر وعده غذایی اگرچه در هر شرایطی مهم است ولی در دوران بارداری اهمیت بیشتری پیدا می کند و باید با دقت بیشتری انجام شود.استفاده از دهان شویه هم برای زنان باردارضروری است.البته محلول های دهان شویه ای که مخصوص دوران بارداری باشد موجود نیست ولی دهان شویه های معمول که در شرایط عادی توصیه می شوند، برای این دوران هم مناسب است.فقط باید دقت شود دهان شویه ای که انتخاب می شود غیرالکلی باشد .

  تعداد بارداری

ارتباط تعداد فرزندان بر سلامت دندان مادران تاثیر می گذارد

توصیه به مادران باردار این است که بعد از هر مسواک زدن و به خصوص شب ها قبل از خواب حتما از دهان شویه استفاده کنند.یکی دیگر از مشکلاتی که در دوران بارداری خانم ها با آن درگیر می شوند بوی بد دهان است که آن هم غیرطبیعی نیست ولی با استفاده منظم از مسواک، نخ دندان و دهان شویه می توان این مشکل را برطرف کرد.التهاب و پرخونی لثه ها گاهی تا دوران شیردهی هم ادامه دارد.این التهاب نیازی به درمان ندارد و خود به خود برطرف می شود ولی پوسیدگی دندان ها را سرعت می بخشد .

ارتباط تعداد فرزندان بر سلامت دندان مادران

ارتباط تعداد فرزندان بر سلامت دندان مادران
51
برگرفته از فردا ، بیتوته / ف
.

منبع : namnak.com