آکاایران: روشهای برای باروری آسان در سن بالا

آکاایران: روشهای برای باروری آسان در سن بالا

بارداری و نوزاد

این روزها با بالارفتن سن ازدواج، سن باروری(Fertility) هم بالا رفته است، در خیلی از موارد زنانی با سن بالای 35 تا 40 سال اقدام به فرزندآوری می کنند و این امر سبب می شود تا احتمال تولد نوزاد ناسالم بالا برود.

البته با پیشرفت روزافزون تکنولوژی راه های زیادی برای جلوگیری از تولد این قبیل نوزادان پیدا شده که یکی از این راه ها «انتقال هسته» است. به گفته دکترمعرفت غفاری نوین، در سنین بالا که احتمال اختلال کروموزومی وجود دارد، می توان هسته تخمک فردی سالم را به تخمک فرد ناسالم انتقال داد و از این طریق از تولد نوزادی با اختلالات مادرزادی جلوگیری کرد.
این متخصص بیولوژی تولید مثل(Reproduction) با بیان اینکه در این روش شخص ثالث وجود دارد، ادامه می دهد: در ایجاد جنین با استفاده از تکنولوژی انتقال هسته، 3 فرد دخالت دارند، البته تاکنون تنها یک نوزاد و آن هم در کشور انگلستان به دنیا آمده و این تکنولوژی هنوز به طور کامل عملیاتی نشده است.

گفتنی است این روش در آزمایشگاه و خارج از رحم مادر انجام می شود و پس از گذراندن مراحل اولیه، جنین به رحم مادر منتقل می شود، با وجود اینکه در این روش تولد نوزادی با نقص های مادرزادی تقریبا صفر است اما چون از DNA سه فرد مختلف استفاده می شود در دولت ها هنوز به دلایل مختلف از این روش استقبال نشده است.

.

منبع : pezeshk.us