آکاایران: تداوم شیردهی مادران با شیردهی نوزاد در ساعات اولیه بعد از تولد

آکاایران: تداوم شیردهی مادران با شیردهی نوزاد در ساعات اولیه بعد از تولد

پزشک مشاور انجمن ترویج تغذیه با شیر مادر گفت: شیردهی در ساعات اولیه بعد از تولد فرزند زمینه ساز تداوم شیردهی مادران است.

مژگان مظلوم پزشک مشاور انجمن ترویج تغذیه با شیر مادر  اظهار کرد: فرهنگ تغذیه از شیر مادر نیازمند ترویج تغذیه شیرخوار با شیرمادر است که در سال های گذشته شاهد ارتقاء این فرهنگ در جامعه بوده ایم.

مظلوم افزود: به منظور پیشگیری از بیماری ها و مرگ و میر شیرخواران و کودکان تشویق و ترغیب مادران به تغذیه شیرخوار با شیرخود از نکات حائز اهمیت در جامعه می باشد.

وی در ادامه اظهار کرد: در روزهای آتی نیز دوره کوتاه مدت حرفه ای از طریق دانشگاه علوم پزشکی و انجمن علمی ترویج تغذیه با شیر مادر برای آموزش خانم های علاقمند، افراد با حوزه کاری نوزادان، متخصص نوزادان، ماماها ، پرستاران ، پزشکان عمومی و غیره برگزارمی شود.

پزشک مشاور انجمن ترویج تغذیه با شیر مادر تصریح کرد: انجمن ترویج تغذیه با شیر مادر با هدف ارتقاء سطح دانش و عملکرد اقشار مختلف در زمینه مزایای شیر مادر ، مهارت مشاوره با مادر ، رفع مشکلات احتمالی شیردهی و دوره های کوتاه مدت خواهد داشت که خوشبختانه مطالعات خانواده ها در خصوص مزایای شیرمادر بالا رفته است.

وی در ادامه اظهار کرد: تشویق و ترغیب مادران به تغذیه شیرخوار نیازمند همکاری پرسنل بیمارستانی است که در ساعات اولیه بعد از تولد فرزند با اولین تماس پوستی مادر و نوزاد و شیردهی ساعات اولیه زمینه ساز تداوم شیردهی باشند.

مظلوم افزود: حمایت پزشکان و کادر پزشکی برای شیردهی موفق تضمینی برای ارتقاء فرهنگ تشویق و ترغیب مادران به تغذیه شیرخوار با شیرخود و گام عملیاتی سلامت نوزادان و در سال های آتی تربیت نسلی سالم و با نشاط خواهد بود.

وی گفت: انجمن ترویج تغذیه با شیر مادر اطلاع رسانی گسترده درباره مزایای شیرمادر ، خطرات تغذیه مصنوعی، ارائه کمک های مشورتی در جهت رفع مشکلات مادران شیرده، تشویق و ترغیب پزشکان و صاحبنظران بهداشت و تغذیه در اجرای تحقیقات علمی و کاربردی ، تالیف ، ترجمه و انتشار مقالات ، مجلات ، نشریات و فراهم کردن وسایل کمک آموزشی و کتب مفید علمی در زمینه فوق، تلاش در جهت حمایت از مادران باردار و شیرده از طرق قانونی و اطلاع رسانی به خانواده ها در جهت اعتلای علم و آگاهی نسبت به تغذیه با شیرمادر دارد که امیدواریم شاهد ارتقا فرهنگ تغذیه نوزادان از شیر مادر باشیم.خبرنگاران جوان

.

منبع : pezeshk.us