آکاایران: تاثیر رژیم غذایی با چربی بالا در دوران بارداری بر سلامت روان کودک

بارداری و نوزاد

نتایج مطالعات نشان داده است مصرف رژیم غذایی با چربی بالا در دوران بارداری ممکن است بر سلامت روان کودک تأثیر بگذارد.

به گزارش زی نیوز، بارداری زیباترین دوره زندگی یک زن است و البته نگرانی های خاص خودش را دارد. زنان باردار باید یک رژیم غذایی متعادل دارا باشند تا مواد مغذی مورد نیاز کودک تأمین شود.
بررسی های نوین نشان داده است که اگر زنان در دوران بارداری رژیم غذایی با چربی بالا مصرف کنند، ممکن است خطر ابتلای کودک خود را به اختلالات روانی مانند اضطراب و افسردگی افزایش دهند.
محققان با توجه به میزان بالای مصرف چربی در رژیم غذایی و چاقی مادران در جهان هشدار می دهند که این موضوع پیامدهای مهمی برای سلامت روان در نسل آینده دارد.
الینور سالیوان، استادیار دانشگاه علوم پزشکی اورگان (OHSU) در ایالات متحده، این مطالعه را انجام داد و به نتایجی دست یافت.
بررسی های نوین نشان داده است که اگر زنان در دوران بارداری رژیم غذایی با چربی بالا مصرف کنند، ممکن است خطر ابتلای کودک خود را به اختلالات روانی مانند اضطراب و افسردگی افزایش دهند
محققان 65 زن ژاپنی را به دو گروه تقسیم کردند: یک گروه با رژیم غذایی با چربی بالا و گروه دیگر با رژیم کنترل شده در دوران بارداری.
این محققان رفتارهای اضطرابی را در آن ها مقایسه کردند و دریافتند مصرف رژیم غذایی با چربی بالا در دوران بارداری بیشترین تأثیر را بر اضطراب دارد.
دانشمندان همچنین تفاوت های فیزیولوژیکی بین دو گروه را بررسی کردند و دریافتند که قرار گرفتن در معرض یک رژیم غذایی با چربی بالا در هنگام بارداری و در اوایل رشد، باعث ایجاد اختلال در ایجاد نورون های حاوی سروتونین انتقال دهنده عصبی در مغز می شود.
این مطالعه در نشریه Frontiers in Endocrinology منتشر شده است.

.

منبع : pezeshk.us