آکاایران: ورزش و نقش آن در کنترل دیابت بارداری

بارداری و نوزاد

کارشناس مامایی و متخصص طب سنتی ایران گفت: ورزش می تواند علاوه بر مزایای قلبی عروقی، موجب کنترل قند خون شده و خطر ابتلا به دیابت بارداری را کاهش داده و یا به بهبود کنترل قند خون در زنان مبتلا به دیابت حاملگی کمک کند.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ پیاده روی و ورزش در آب برای دوران بارداری مفید است و علاوه بر اینکه قرار گرفتن در آب، ورم بدن و پاها را کم می کند و وزن در تمام مفاصل به خوبی تقسیم شده و فشار روی مفصل خاصی وارد نمی شود، آب حرارت بدن را در همه جای آن به صورت مساوی پخش می کند.

نقش ورزش در پیشگیری یا کاهش کمردرد مادر باردار

سودابه بیوس؛ کارشناس مامایی و متخصص طب سنتی با اشاره به تأثیرات مثبت ورزش در دوران بارداری گفت: ورزش در دوران بارداری علاوه بر اینکه موجب حفظ تناسب اندام و مانع افزایش وزن بیش از اندازه در بارداری می شود، می تواند به پیشگیری یا کاهش کمردرد مادر باردار کمک کند.

وی تصریح کرد: شروع ورزش ها باید از هفته بیست و دوم بارداری باشد و در صورت عدم منع پزشک معالج، زنان باردار می توانند هفته ای 5 نوبت و در هر نوبت روزانه به مدت 30 دقیقه ورزش ملایم انجام دهند.

کارشناس مامایی و متخصص طب سنتی اشاره کرد: ورزش هایی مانند فوتبال، بسکتبال و ورزش‎هایی که می تواند آسیب قابل توجهی به مادر و جنین بزنند از جمله ژیمناستیک، اسب سواری، اسکی روی برف، اسکی روی آب، غواصی و چتربازی و فعالیت‎هایی که نیاز به پریدن و تغییرات حرکتی سریع دارند ممنوع است.

ورزش و نقش آن در کنترل دیابت بارداری

وی با اشاه به فواید ورزش یادآور شد: ورزش می تواند علاوه بر مزایای قلبی عروقی، موجب کنترل قند خون شده و خطر ابتلا به دیابت بارداری را کاهش داده و یا به بهبود کنترل قند خون در زنان مبتلا به دیابت حاملگی کمک کند.
تسنیم

.

منبع : pezeshk.us