bxs1

بارداری و نوزاد

متخصص طب سنتی ایران:
استفاده از فست فودها , آب سرد و مواد غذایی ترش می تواند باعث ناباروری شود
پرخوری و فست فود
یک متخصص طب سنتی ایران گفت: فست فودها همان طور که عملکرد قلب و کبد را مختل می سازد، خون رسانی به رحم و بیضه ها را نیز مختل می کند و در نتیجه تخمک و اسپرم خوبی تولید نخواهد شد و سرد شدن رحم نیز موجب می‎شود که رحم قدرت نگهداری جنین را نیز نداشته باشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا ؛ مژگان تن ساز درباره عوارض مصرف ترشیها در دوران بلوغ و ناباروری اظهار کرد: حکمای طب سنتی به برخی مواد غذایی مانند مواد غذایی ترش اشاره کرده اند که قدرت باروری را کم می کند.

زیاد خوردن ترشی و اثر آن بر ناباروری

وی گفت: زیاد خوردن ترشی موجب پایین آمدن قدرت باروری می شود به خصوص در دختربچه ها که در دوران بلوغ به خوردن ترشیجات تمایل دارند و تخمک گذاری را در آن ها مختل می کند.

نوشیدن آب سرد و نقش آن در ناباروری

این متخصص طب سنتی ایران یادآور شد: یکی از نکاتی که حکما از جمله ابن سینا به آن اشاره کرده اند این است که نوشیدن آب سرد در مواقعی که بدن گرم است از جمله نوشیدن آب سرد به صورت ناشتا، بعد از ورزش، بعد از حمّام و بعد از غذا قدرت باروری را پایین می آورد.

اثرات فست فودها بر ناباروری

تن ساز متذکر شد: فست فودها همان طور که عملکرد قلب و کبد را مختل می سازد، خون رسانی به رحم و بیضه ها را نیز مختل می کند و در نتیجه تخمک و اسپرم خوبی تولید نخواهد شد و سرد شدن رحم نیز موجب می‎شود که رحم قدرت نگهداری جنین را نیز نداشته باشد.

تسنیم

.

منبع : pezeshk.us