آکاایران: روش هایی برای لذت بردن از دوران بارداری

بارداری و نوزاد

با این روش های ساده می توانید از دوران بارداری تان لذت ببرید و به راحتی این دوران را سپری کنید.
روش هایی برای لذت بردن از دوران بارداری
دوران بارداری به گونه ای است که لذت بردن از آن تا رسیدن به مادر شدن چندان راحت نیست ولی روش هایی وجود دارد که به مادر کمک می کند از این دوران لذت ببرد. با هم برخی از آنها را مرور می کنیم .

با این ترفندها از دوران بارداری خود لذت ببرید

بارداری زمان شادی و جشن است اما می تواند آزمایشی از صبر و مقاومت شما هم باشد. بارداری هم از جهت فیزیکی و هم از جهت احساسی می تواند ناراحت کننده شود، بنابراین مهم است که شما بتوانید در این بازه از خودتان مراقبت کنید. در این مطلب راه هایی که می توانید بیشتر در زمان بارداری از خودتان و وقتتان لذت ببرید را مرور می کنیم .
قسمت اول:راحت باشید
لباس های مخصوص بارداری خریداری کنید. این لباس ها به شما کمک می کند که هم راحت باشید و هم دلپذیر به نظر برسید .
یک ماساژ قبل از زایمان برای خودتان اختصاص دهید. یک کسی را که در ماساژ پیش از زایمان ماهر است را پیدا کنید. این ماساژ از استرس شما می کاهد و شما را آرام می کند .
شب ها موز بخورید تا از اسپاسم ماهیچه های پا جلوگیری کنید. مصرف پتاسیم قبل از خواب از اسپاسم ماهیچه ای پا جلوگیری می کند. پتاسیم در سیب زمینی و ماست هم پیدا می شود .
تا جایی که می توانید خواب داشته باشید. پرورش بچه کار سختی است و استراحت زیادی را هم می طلبد .
بیشتر از حد معمول بخورید. بارداری شما را گرسنه می کند. اگر می خواهید خودتان و بچه تان سالم باشد باید مقداری وزن اضافه کنید. به این صورت هدف گذاری کنید که در روز 300 تا 500 کالری بیشتر بخورید. برای دوقلو این مقدار دوبرابر شود .
درباره احساساتتان حرف بزنید. در زمان بارداری فعالیت  هورمون ها تشدید می شود و احساسات و حالت های مختلفی به شما دست می دهد. کسی را پیدا کنید تا درباره این احساسات با او حرف بزنید .

قسمت دوم:سالم باشید
سه بار در هفته ورزش های نرم انجام دهید. فعال بودن به شما کمک می کند که احساس راحتی بیشتری بکنید و از استرس خود بکاهید .
میوه، سبزیجات و پروتئین بخورید. شما نیاز به مواد مغذی با کیفیت دارید تا هم خودتان و هم بچه را سالم نگه دارید .
ویتامین های پیش از زایمان بخورید. مصرف روزانه مولتی ویتامین می تواند اثر مثبتی روی سلامتی شما و بچه تان داشته باشد .
کافئین مصرف نکنید. کافئین یکی دیگر از مواد مضر در زمان بارداری است .
سیگار نکشید و الکل مصرف نکنید. تحقیقات نشان داده که سیگار کشیدن در زمان بارداری بسیار مضر است. مصرف الکل هم ممکن است باعث سندروم جنین الکلی و دیگر مشکلات شود .

قسمت سوم:به خودتان برسید
پدیکور کنید. پدیکور کردن می تواند پای خسته و دردآور شما را بهبود بخشد .
غذاهای خوب بخورید. زمان بارداری می توانید غذاهای مخصوصی را تجربه کنید. دسر یا غذایی که همیشه دوست داشتید بخورید را در زمان بارداری تجربه کنید .
با شریک زندگی تان بیرون بروید و تفریح کنید. زمانی که بچه به دنیا آمد، سخت است که با شریکتان تنها شوید .

ماساژ بارداری بگیرید
ماساژ بارداری در واقع چیزی شبیه ماساژهای کایروپرکتیک است و تقریبا به همه مادران باردار توصیه می شود. حواس تان باشد فردی که قرار است ماساژ را انجام دهد امکانات و تبحر لازم را داشته باشد. از افراط در ماساژ گرفتن نگران نباشد و مطمئن باشید خوش تان خواهد آمد .

خاطرات بارداری را ثبت کنید
می توانید به داشتن یک وبلاگ و ثبت اتفاق ها و حالت هایی که برای تان پیش آمده بپردازید. به این ترتیب اگر بخواهید دوباره باردار شوید بسیاری از مسائلی را که در بارداری اول تجربه کرده و از یاد برده اید می توانید در آنجا پیگیری کنید.

بالش بارداری بخرید
بالش بارداری کمک می کند خواب راحت تری داشته باشید. این بالش ها طوری طراحی شده اند که اسباب راحتی شما را فراهم کنند. کافی است هنگام خواب یکی از آنها را بین دو پا قرار داده و بخوابید.دکتر سلام

.

منبع : pezeshk.us