آکاایران: برخی عوامل روحی و روانی و محیطی می توانند بر عملکرد جنسی و توانایی باروری مردان تاثیرات منفی بگذارند. برای مقابله با نازایی در مردان تغییر رژیم غذایی و سبک زندگی بسیار حائز اهمیت است. در ادامه صحبت های علیرضا خردمند را در این رابطه بخوانید.

دبیر علمی دومین کنگره سلامت مردان با اشاره به اینکه استرس های محیطی و آلودگی هوا سبب ناباروری می شود گفت: ۵۰ درصد علل ناباروری مربوط به مردان است.

علیرضا خردمند در دومین کنگره سلامت مردان اظهار داشت: از یک دهه گذشته تاکنون دست اندرکاران حوزه بهداشت و درمان کشور تصمیم گرفتند که برای سلامت مردان اقداماتی انجام دهند و با توجه به این هدف بر آن شدیم که کنگره سلامت مردان را برگزار کنیم.

وی افزود: نیمی از جمعیت کشور را مردان تشکیل داده ولی این افراد کمتر از زنان به سلامت خود توجه می کنند. از طرفی حدود 50 درصد علل ناباروری مربوط به مردان است و این مسئله حائز اهمیت به شمار می رود.

درمان ناباروری مردان

دبیر علمی دومین کنگره سلامت مردان با اشاره به اینکه سلامت مردان در حوزه های مختلفی همچون سلامت روان، سلامت جنسی، سرطان ها و مسائل اجتماعی است، گفت: 300 مقاله به دبیرخانه کنگره در این حوزه ها ارسال شده و استقبال خوبی از آن انجام گرفته است.

خردمند در ادامه به موضوع ناباروری مردان اشاره کرد و گفت: عوامل محیطی در بروز این مشکل بسیار تأثیرگذار بوده به صورتی که استرس های محیطی و آلودگی های آب و هوا، غذا، نوع رژیم غذایی و چاقی در ناباروری تأثیرگذار است.

وی ادامه داد: مردان در صورت مراجعه به موقع می توانند گام های مؤثری در درمان ناباروری خود انجام دهند و حتی یک دهه پیش اگر مردی فاقد نطفه بود و ناباروری او همیشگی به شمار می رفت، امروز با اقدامات درمانی همچون جراحی مشکلشان رفع می شود.

دبیر علمی دومین کنگره سلامت مردان به زوج های نابارور جهت اقدام به موقع درمانی توصیه کرد و گفت: در جهان 15 درصد زوج ها دچار ناباروری هستند و اگر زوجین پس از یک سال از اینکه قصد فرزنددار شدن داشتند، نابارور بودند باید جهت درمان به موقع آنها اقدام کرد.

فارس

.

منبع : hidoctor.ir