آکاایران: چرا نمی توانیم روان و راحت زبان انگلیسی صحبت کنیم؟ علت این کشف بزرگ را در بخش زیر دنبال کنید…

 اگر قبلا در شرایط بالا قرار گرفته اید، شما از سندروم حالت نوشتاری رنج می برید ( این یک بیماری واقعی نیست! پس نگران نباشید)! این وضعیت در بین کسانی که سال ها وقت صرف مطالعه و یادگیری زبان از طریق نوشتن و خواندن کرده اند، به وفور یافت می شود. وقتی که افراد تمام وقتشان را به مطالعه کتاب های دستور زبان و پر کردن جاهای خالی کتاب های درسی اختصاص می دهند، مغز آن ها عادت می کند تا با در نظر گرفتن دقیق تمامی نکات دستوری، واژه مناسب را انتخاب کند و جملات را بر این اساس بسازد. این روش در آزمون های کتبی و آزمون های مهارت نگارش بسیار موثر و مفید است. اما وقتی در شرایط واقعی با افراد واقعی صحبت می کنیم نیز، ذهن با همان سرعت و دقت حالت نوشتار شروع به تولید محتوا می کند و نمی تواند خود را با سرعت طبیعی یک مکالمه وفق دهد.

مطالعه بسیار زیاد به زبان انگلیسی نمی تواند این مشکل را حل کند. زیرا مطالعه، گستره واژگان خفته و منفعل افراد را تقویت می کند و این درحالی است که صحبت کردن، گستره واژگان فعال مغز شما را افزایش می دهد که شامل کلمات، عبارات و جملاتی می شود که شما به راحتی آن ها را ادا می کنید و با باز شدن دهان شما، آن ها فاقد هیچ زحمتی خارج می شوند.

مطالعه انگلیسی

آیا دوست دارید بدانید چگونه از شر این حالت نوشتاری خلاص شده و آن را به حالت گفتاری تبدیل کنید و بتوانید به راحتی به یک زبان خارجی تکلم کنید؟ کجارو  رمز موفقیت را به شما خواهد گفت.

نخست، باید متوجه باشید که انگلیسی گفتاری نه از کلمات، بلکه از عبارات و ترکیب کلمات ساخته شده است! الگوهای کلامی خاصی توسط گویش وران اصلی آن زبان مورد استفاده قرار می گیرد و اگر آن ها را در ذهن داشته باشید، می توانید فاقد اینکه فکر کنید، به آن زبان صحبت کنید، درست مانند گویش وران بومی آن زبان! وقتی که دستور زبان پایه را فرا گرفتید، به جای حفظ کردن کلمات، باید روی گسترش دامنه عبارات خود تمرکز کنید و دیگر چندان نیازی به صرف انرژی برای یادگیری تمامی ریزه کاری های دستوری ندارید زیرا آن عبارات تمامی نکات دستوری الزامی را در خود دارند!

دوم، باید بیشتر زمان خود را به تمرین مکالمه و صحبت کردن بپردازید. صرفا با مطالعه و خواندن مطالب می توانید به شیوایی صحبت کنید! باید دهان و البته مرکز گفتار مغز خود را تعلیم و آموزش دهید، درست همان طور که در باشگاه های ورزشی اندام های مختلف بدن خود را تعلیم و تربیت می کنید. با خواندن انواع مقالات و نشریات زیبایی اندام و بدن سازی، نمی توان به زیبایی و تناسب اندام دست یافت. این قضیه برای صحبت کردن نیز صادق است پس، انتظار نداشته باشید فاقد تمرین بتوانید سلیس و شیوا صحبت کنید.

حال تنها مساله ای که باقی می ماند این است که چگونه تمرین کنیم؟! درست است که صحبت کردن با اطرافیان و دوستان گزینه ای ایده آل برای این کار است، اما بسیاری از افراد در میان اطرافیان خود کسی را ندارند که به انگلیسی صحبت کند! خب، شما می توانید با استفاده از شبکه های اجتماعی، دوستان در سرتاسر جهان بیابید و با آن ها تمرین کنید.

اگر این کارنیز برایتان امکان پذیر نیست، می توانید جلوی آینه با خودتان تمرین کنید! شوخی نمی کنیم! شما می توانید با تصور کردن یک موقعیت فرضی، جلوی آینه نقش آفرینی کنید و به تمرین مهارت های زبانی خود بپردازید. روش دیگری که می توانید امتحان کنید اجرای یک مکالمه تلفنی با دوست خیالی تان است! تنها کاری که باید بکنید این است که گوشی تلفن همراه خود را برداشته و شروع به صحبت کنید ( نگران دیگران نیز نباشید. قطعا فکر خواهند کرد که شما واقعا با کسی صحبت می کنید و مشکلی پیش نخواهد آمد).

تمرین صحبت کردن

آیا شما نیز با سندروم حالت نوشتاری دست و پنجه نرم کرده اید؟ چگونه در این مبارزه پیروز شدید؟

.

منبع : nazweb.ir