آکاایران: سقط مکرر یکی از معضلات درمان ناباروری

آکاایران: سقط مکرر یکی از معضلات درمان ناباروری

اندومتریوز، یکی از شایع ترین بیماری های زنان است که می تواند منجر به ناباروری شود

مدیر مرکز درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا، یکی از دلایل موفق بودن درمان های ناباروری در کشورمان را، اجازه فقه پویا برای کارهای تحقیقاتی عنوان کرد.

دکتر علی صادقی تبار روز شنبه در نشست خبری، از مرکز ابن سینا به عنوان یکی از مراکز پیشرو و پیشتاز در ارائه خدمات درمان ناباروری(sterility) در کشور نام برد و گفت: یکی از دلایل موفقیت درمان ناباروری در ایران، اجازه دادن فقه پویا برای کارهای تحقیقاتی بوده است.

وی با اشاره به میزان موفقیت مراکز درمان ناباروری ایران در دنیا، اظهارداشت: مرکز درمان ناباروری ابن سینا با بهره گیری از متخصصین توانمند در قالب ده ها تیم، در این حوزه فعالیت می کنند.

صادقی تبار، از جذب فلوشیپ درمان ناباروری به عنوان یکی از عوامل موفق این مرکز نام برد و گفت: با موافقت وزارت بهداشت(Ministry of Health)، دو سال است که نسبت به تربیت فلوشیپ درمان ناباروری در این مرکز اقدام می شود.

وی، از سقط مکرر به عنوان یکی از معضلات درمان ناباروری نام برد و افزود: اندومتریوز، یکی از شایع ترین بیماری های زنان است که می تواند منجر به ناباروری شود. از همین رو، در مرکز ابن سینا، اولین کلینیک سقط مکرر و اندومتریوز، راه اندازی شد تا بتوان میزان موفقیت درمان ناباروری را بالا برد

.

منبع : pezeshk.us