آکاایران: علت ممنوع بودن بلند کردن اجسام سنگین برای زنان باردار

آکاایران: علت ممنوع بودن بلند کردن اجسام سنگین برای زنان باردار

بارداری و نوزاد

بدن زنان باردار همزمان با رشد جنین در حال تغییر است، به همین دلیل بلند کردن اجسام سنگین و فشار به عضله ها و رحم می تواند باعث خطرات بزرگی مانند سقط جنین شود.
علت ممنوع بودن بلند کردن اجسام سنگین برای زنان باردار
دلیل اینکه زنان باردار نباید اجسام سنگینی این است که تحمل وزن سنگین اضافه احتمال سقط جنین را در زنانی که ریسک بالایی نسبت به زنان دیگر دارند را افزایش می دهد.

بدن زن باردار تغییرات زیادی را برای انطباق با رشد نوزادان انجام میدهد ؛ رحم گسترش می یابد، مفصل ران جا به جا میشود و مرکز جاذبه و تعادل بدن تغییر می کند بنابراین این مهم است که بدانید که شما ممکن است دیگر قادر به انجام همان کارهایی که قبل از بارداری انجام می دادید،نباشید برای همین لیست “اصلا-به هیچ عنوان” برای زنان در صدر شامل بلند کردن اشیاء سنگین که خطرناک است میباشد.
خطرات ناشی از بلند کردن اجسام سنگین
خطراتی که در دوران بارداری همواره انسان را تهدید میکند عبارت انداز
سقط جنین
اگر بارداری شما در معرض خطر بالاست و یا در معرض خطر ابتلا به زایمان زودرس قرار داشته دارید، قبل از انجام هرگونه اقدام سنگین، با پزشک خود صحبت کنید ، بلند کردن اجسام سنگین می تواند موجب ایجاد فشار و آسیب بیشتر به کف لگن شود، که منجر به افزایش خطر ابتلا به بی اختیاری ادرار و پرولاپس اعضای بدن شود.

ماه های دوران بارداری
آسیب لگن
در طول زمان بارداری، عضلات کف لگن کشیده می شوند، با توجه به صحبت های دکتر چونگ، بسیاری از زنان نباید انتظار دارا باشند که تمرینات کف لگن یا کجگل را انجام دهند (تمرینات ساده و محکم برای تقویت عضلات کف لگن شما).
او هشدار می دهد، “بلند کردن اجسام سنگین می تواند فشار بیشتری ایجاد کند و به کف لگن آسیب بزند، که منجر به افزایش خطر ابتلا به بی اختیاری ادرار و پرولاپس اعضای بدن می شود.”
افتادن
مرکز گرانش شما اکنون منتقل می شود چون شما بچه ای را حمل می کنید که ممکن است تعادل شما را برهم بزند، به خصوص هنگامی که شما خم می شوید یا به جلو می روید تا چیز سنگینی را بردارید هرلحظه امکان افتادن شما وجود دارد . زمین افتادن در دوران بارداری بسیار خطرناک است هم برای مادر وهم برای نوزاد، به خصوص در سه ماهه سوم، که افتادن بد مادر، ممکن است منجر به زایمان زودرس یا جداسازی جفت شود.
کمر درد در دوران بارداری
صدمه دیدن کمر
رحم در زمان بارداری به پشت و کمر مادر حامله اضافه میشود؛ به گفته دکتر چانگ:”در بعضی اوقات زنان باردار وضعیت خوبی ندارند، چه در حالت ایستاده و چه در حالت نشسته – در نتیجه فشار کمر مزمنی به وجود میاید. هر بار سنگینی میتواند این درد و فشار را بدتر کند و اگر از کمر خود در هنگام بارداری به خوبی از آن مراقبت نکنید، این فشار بعد از زایمان ممکن است تا مدت های طولانی بعد از زایمان باقی بماند.

او اضافه کرد:”حتی اگر هیچ مشکل و درد در کمرتان ندارید، اگر بیمار دقت نکند،بلند کردن اشیاء سنگین می تواند منجر به فشار به کمر یا حتی لغزش دیسک کمر شود.”

.

منبع : pezeshk.us