bxs1

bxs2

بارداری می تواند یک زمان هیجان انگیز برای زنان باردار و خانواده هایشان باشد زیرا آنها آماده می شوند تا یک انسان جدیدی را در دنیا اضافه کنند. با این حال، بارداری اغلب عواقب غیر منتظره ای نیز دارد که می تواند باعث ناراحتی مادر شود. یکی از بزرگترین شکایات، درد پشت و اسپاسم است.

bxs3

درد پشت (کمر درد) دلایل مختلفی دارد ولی اغلب زنان در حین بارداری آن را تجربه میکنند. دلیل واقعا ساده این درد مشترک افزایش وزن در حین بارداری می باشد. در دوران بارداری، زنان می توانند به طور چشمگیری افزایش وزن را تجربه کنند.

آنان در حال رشد یک انسان نوین در وجود خود هستند. این اضافی وزن در اطراف شکم رخ میدهد که مرکز جاذبه بدن را تغییر می دهد و باعث بهم خوردن وضعیت طبیعی شما می شود. این فشار بیشتر روی پشت شما ایجاد می کند و اغلب باعث کمر درد می شود.

اما، گاهی اوقات درد پشت ممکن است جدی تر باشد. درد در پشت می تواند نتیجه انقباض زود هنگام رحم باشد. همانند درد در ناحیه چپ که نشان دهنده حمله قلبی است؛ درد پشت نیز گاهی از علائم زایمان زودراس می  تواند باشد. این درد گاهی می تواند نشانه کار زودهنگام باشد و شما باید دراولین فرصت به پزشکتان مراجعه کنید.

گاهی شما مانند بسیاری از زنان باردار مجبور هستید با کمر درد به عنوان بخشی از روند بارداری مقابله کنید. راه های مختلفی وجود دارد که شما می توانید درد پشت خود را از بین ببرید. در اینجا ۵ راه برای از بین رفتن کمر درد عادی در دوران بارداری وجود دارد. برخی از این درد پشت ها می تواند نشانه ای از یک وضعیت خطرناک برای شما و کودکتان باشد، لطفا قبل از اجرا این روش ها به پزشک خود مراجعه کنید و از طبیعی بودن وضعیت اطمینان حاصل کنید.

bxs4

یکی از بهترین روشهایی که می توانید درد را متوقف کنید، ورزش کردن است. تقویت عضلات پشت و بهبود آمادگی جسمانی کلی شما می تواند به شما در حمل وزن اضافی جنین کمک کند.

چندتااز بهترین تمرینات برای زنان باردار پیاده روی، شنا و دوچرخه ثابت می باشد. قبل از شروع تمرین یا برنامه تمرین، با پزشک یا متخصص فیزیوتراپی خود در مورد اینکه چه ورزش هایی برای شما و نوزاد تان خطرناک است صحبت کنید.

bxs5

هیچ چیز مانند ماساژ خوب برای استراحت کردن عضلات شما و از بین رفتن درد در بدن شما موجود نیست. ماساژ خوب می تواند به شما کمک کند تا عضلات خود را از درد نجات دهید و حتی می توانند به کاهش استرس کمک کنند تا در پایان روز احساس تنش کمتری داشته باشید. هنگامی که عضلات تناسلی شما آرام تر می شوند و شما کمتر تحت فشار قرار می گیرید، درد کمتری را در کمر و پشت خود احساس میکنید.

bxs6

قرار دادن کمپرس های گرم و سرد یک راه آسان برای تسکین درد پشت شما است. بعد از مشورت با پزشکتان، قرار دادن کمپرس سرد در ناحیه دردناک پشت خود را به مدت دو الی سه روز انجام دهید.

پس از آن، یک کمپرس داغ در همان منطقه را جایگزین کنید و ادامه دهید. هنگام استفاده از گرما، حتما از استفاده از آن در دور شکم خود اجتناب کنید.

bxs7

هنگامی که شما حامله هستید، فشار بیشتری روی ستون فقرات شما ایجاد می شود و مجبور هستید وزنی اضافی را حمل کنید.  بسیاری از این موارد باعث می شود فشار بیشتری روی ستون فقراتتان ایجاد شود. در حالی که شما در حال کار یا نشستن هستید، سعی کنید یک حوله را دور کمر خود بپیچید. این کار به شما کمک می کند که وضعیت خود را به خوبی حفظ کرده و فشار اضافی بر ستون فقرات خود را کاهش دهید و بعد از یک روز طولانی درد کمتری را تجربه کنید.

bxs8

اگر درد شما شدید باشد، باید به پزشک خود مراجعه کنید. دکتر شما قادر به تضمین سلامت شما و نوزادتان است و تعیین میکند آیا اتفاق خطرناکی در حال رخ دادن است پس از تشخیص قادر به درمان بهتر است که می تواند به شما کمک کند در حالی که اطمینان دارید وضعیت نوزاد متولد نشده شما طبیعی است.

bxs9

علاوه بر مراحل فوق، شما نیز باید از ایجاد کمر درد جلوگیری کنید. با تنها چند تغییر در شیوه زندگیتان، می توانید بسیاری از علل درد پشت را قبل از وقوع آن متوقف کنید.

اگر شما نیاز دارید چیزی را از زمین بردارید، کمر خود را خم نکنید. در عوض، پاهایتان را خم کنید. ممکن است شما همواره کفش های پاشنه بلند به پا کنید، در اینصورت در هنگام باداری بهتر است از کفش های راحتی استفاده کنید.

هنگامی که به رختخواب می روید، از خوابیدن بر روی پشت خود اجتناب کنید. بسیاری از پزشکان توصیه میکنند برای کم تر شدن فشار از خوابیدن بر پشت خود دوری کنید (بهتر است به پهلو چپ یا راست بخوابید) .

حاملگی واقعا یک معجزه دلپذیر از زندگی است و باید پذیرفته شود. با این حال، درد پشت می تواند مانع لذت بردن از این وضعیت هیجان انگیز زندگیتان شود.

اگر در حین بارداری دچار کمر درد هستید، سعی کنید از این راه حل ها برای کم کردن درد استفاده کنید تا بتوانید از  وضعیت خود لذت ببرید. اگر درد شما ادامه پیدا کند، با پزشک خود صحبت کنید و ببینید که چگونه می تواند درد شما را تسکین دهد تا بتوانید از مادر شدن خود لذت ببرید.

lifehack

.

منبع : https:portal-rangi.com