آکاایران: سقط جنین با روش های ساده و خانگی در ماه های اول

bxs1

سقط جنین و خطرات ناشی از سقط جنین

bxs2

سقط جنین در سه ماهه اول شامل یک عمل جراحی کوچک است. سقط جنین در ماه اول خطر بروز عوارض دراین دوره برای زنان با افزایش سن حاملگی ان ها بیشتر می شود.

در ادامه به عده ای از عوارض سقط جنین در ماه اول اشاره می شود.

bxs3

باکتریها «میکروب ها» از واژن یا دهانه رحم ممکن است به رحم وارد شوند و باعث عفونت شوند. آنتی بیوتیک ها ممکن است چنین عفونتی را پاک کنند. اما در مواردی، مکش مجدد، باعث می شود که بستری شدن یا جراحی دوباره در پی آید. میزان آلودگی برای مکش کورتاژ کمتر از ۱ درصد ؛ برای D & E «انحلال و تخلیه» ۱٫۵ درصد و برای القای زایمان ۵ درصد است.

bxs4

تکه های جنین یا سایر اجزای حاملگی ممکن است بطور کامل از رحم خالی نشوند و نیازمند روش های دکتری بیشتری باشند. سقط ناقص ممکن است منجر به عفونت و خون ریزی شود. این عارضه برای روش D&E کمتر از ۱ درصد و برای روش القای زایمان حدود ۳۶ درصد گزارش شده است.

bxs5

لخته های خونی که سبب گرفتگی شدید می شود درحدود ۱ درصد از سقط جنین ها رخ داده است. لخته ها طبق معمول با یک مکش کورتاژ مجددا حذف میشوند.

bxs6

مقداری خون ریزی در هر سقط جنین معمول است اما خون ریزی شدید معمول نیست و با مکش مجدد، دارودرمانی یا، به ندرت جراحی، درمان می شود. از دکتر بخواهید دراین مورد توضیح دهد و بگوید اگر این اتفاق بیفتد چه باید کرد.

bxs7

در حین اینکه دهانه رحم کشیده می شود تا ابزار دکتری بتواند از طریق ان به رحم منتقل شود، ممکن است دهانه رحم پاره شود. این اتفاق ممکن است دریک درصد موارد از سقط جنین ها پیش آید.

bxs8

یک ابزار دکتری ممکن است باعث سوراخ شدن دیواره رحم شود. میزان گزارش شده دراین باره ۱ مورد از هر ۵۰۰ سقط است. بسته به شدت ان؛ می تواند منجر به عفونت، خون ریزی شدید یا هردو شود. ممکن است جراحی برای ترمیم بافت رحم ضروری باشد ودر موارد شدید ممکن است هیسترکتومی نیز مورد نیاز باشد.

bxs9

همانند سایر روش های جراحی، بیهوشی، خطر عوارض ناشی از سقط جنین را افزایش می دهد. خطرات گزارش شده از عوارض ناشی از بیهوشی حدود ۱ مورد در هر ۵۰۰۰ سقط جنین است.

bxs10

سقط های اولیه که با عوارض ناشی از عفونت همراه نباشد، باعث ناباروری یا مشکل تر شدن حاملگی بعد از زایمان نمی شود. این عوارض ناشی از سقط جنین و یا داشتن سقط جنین های زیاد است که ممکن است بارداری را در آینده با مشکل مواجه کند.

همچنین در برخی موارد اگر یک زن و جنینش عوامل Rh متفاوت داشته باشد، باید داروهایی را برای پیشگیری از رشد آنتی بادی هایی که حاملگی های آینده رابه خطر می اندازند، دریافت کند. «مواد ژنتیکی موجود در سطح سلول های قرمز خون بعنوان عامل Rh شناخته میشوند»

bxs11

روش های سقط جنین دارویی برای سقط در هفته های ابتدایی مورد استفاده قرار میگیرد. برای این افراد پیش از انجام هرکاری سونوگرافی برای تعیین اینکه آیا حاملگی قابل قبول است یا خیر «بارداری غیرعصبی» و اینکه در چه زمانی از بارداری قراردارند توصیه می شود.


حتما بخوانید:  با این روش در کمتر از یک ساعت سقط جنین کنید


سقط جنین با روش های ساده و خانگی در ماه های اولسقط جنین با روش های ساده و خانگی در ماه های اول

bxs12 bxs13

یکی از داروهای خانگی فاقد خطر و طبیعی برای سقط جنین در اوایل بارداری این است که بطور مرتب دوش آب گرم بگیرید. با این حال، شما باید این روش رابا مصرف گیاهان دارویی فاقد خطر یا سایر محصولات طبیعی ترکیب کنید تا نتایج بهتری به دست بیاورید. مطمئنا این روش برای رسیدن به نتایج مورد نظر فاقد خطر و مطمئن است.

bxs14

ویتامین C خواصی طبیعی برای پیشگیری از حاملگی دارد و یکی از گزینه های عالی در لیست ۱۶ روش خانگی سقط جنین است. به یاد داشته باشید میوه های خانواده ی مرکبات را در مقادیر زیاد مصرف کنید. اینکار را باید به خصوص هنگامی انجام دهید که دوره ی ماهانه ی منظمی را تجربه می کنید و احساس بارداری دارید.

bxs15

در واقع، دانه های کنجد یک افزودنی سالم برای رژیم غذایی آدم ها در سراسر جهان هستند. با این حال، این دانه حاوی خواص بدنامی هستند که میتوانند سبب سقط جنین شوند. شما میتوانید مقداری دانه ی کنجد را مستقیما مصرف کنید. گزینه ی دیگر برای مصرف کنجد این است که می توانید مقداری از دانه های کنجد را شب تا صبح داخل یک لیوان آب خیس بگذارید.

در هنگام صبح می توانید آبی راکه مدت طولانی کنجد در ان غوطه ور بوده و طعم کنجد را گرفته مصرف کنید. برای به دست آوردن نتیجه ی مشابه، می توانید دانه های کنجد رابه غذا های تان اضافه کنید. این دانه ها دارویی فاقد خطر و طبیعی برای سقط جنین هستند!

bxs16

برگ سبز جعفری نیز بعنوان یک داروی خوب برای سقط جنین در اوایل بارداری استفاده میشود. مشهور است که این گیاه در اوایل دوره ی بارداری بطور طبیعی سبب سقط جنین میشود و تنظیم کننده ی عالی دوره ی قاعدگی است. این گیاه دارویی به شل شدن رحم کمک می کند و سپس باعث سقط جنین میشود. شما می توانید برگ های جعفری رابه شیوه های متفاوتی مصرف کنید.

اولین شیوه این است که می توانید چند برگ جعفری را آماده کنید و ان را همراه با مقدار کمی آب دریک دستگاه تمیز مخلوط کن بریزید و سپس آب ان را استخراج کنید. میتوانید مقداری از ان را دریک فنجان تمیز بریزید و چند بار در روز ان را بخورید. روش دوم برای مصرف این گیاه دارویی این است که میتوانید مقداری جعفری خشک بردارید و سپس از ان دمنوش تهیه کنید و ان را بنوشید.

و روش آخر اینکه، فقط چند ساقه جعفری را بردارید و سپس ان رابه مدت یک شب تا صبح در واژن تان قرار دهید یا ان را چند بار در روز عوض کنید تا به بهترین نتیجه ی ممکن برسید.

bxs17

ممکن است تعجب کنید از اینکه استفاده از چای بابونه هم درمان خانگی فاقد خطر و طبیعی دیگری برای سقط جنین در اوایل دوره ی بارداری است چرا که اغلب پزشکان نوشیدن این چای رابه زنان باردار توصیه میکنند. برای به دست آوردن نتیجه ی عکس، فقط باید مقدار مصرف تان را افزایش بدهید. شما باید چند فنجان چای بابونه در روز بخورید تا جنین سقط شود.

برای این منظور باید بابونه ی خشک رابا آب داغ مانند وقتی که چای دم میکنید، ترکیب کنید. حالا چای رابه مدت ۳ تا ۴ دقیقه دم بگذارید و سپس ان را مصرف کنید.

bxs18

داشتن چند بار رابطه جنسی در ماه اول و دوم بارداری می تواند یکی از روش های خانگی طبیعی برای سقط جنین باشد. بهتر است بدانید که چه طور باید رابطه داشته باشید تا مشکل خودرا حل کنید. دخول مکرر، و همچنین ارگاسم، ممکن است به سقط جنین منجر شود و این تاثیر چندین بار ثابت شده است.

bxs19

اثر سنبل ختایی بر روی زنان بسیار عالی است. این گیاه دارویی به فعال شدن انقباضات کمک می کند و به این ترتیب سبب تسهیل شدن قاعدگی میشود. چنین خواصی سبب میشود که این گیاه دارویی یکیدیگر از روش های فاقد خطر و طبیعی برای سقط جنین در اوایل بارداری باشد. شما باید گیاه دارویی سنبل ختایی رابا یک فنجان آب ولرم مخلوط کنید و ۴ بار در روز ان را مصرف کنید.

bxs20

این گیاه یکیدیگر از داروهای خانگی فاقد خطر و طبیعی برای سقط جنین در اوایل بارداری است. پس از مصرف این گیاه، شما باید کوهوش قرمز مصرف کنید. مهم است بدانید که فقط مصرف کوهوش سیاه سبب پایان بارداری نخواهد شد. با این وجود، اثر ان بر رحم شما منجر به سقط جنین خواهد شد. دوز توصیه شده برای مصرف این گیاه دارویی متفاوت است.

بنابر این، شما باید با یک متخصص گیاه شناسی برای اینکار مشورت کنید. استفاده از کوهوش سیاه بطور کلی خطری ندارد، اما گزارش های زیادی از اثرات جانبی موقت ان وجوددارد.

bxs21

گفته می شود که آب آناناس ماده ی فاقد خطر و طبیعی دیگری است که می توان با ان در اوایل بارداری جنین را سقط کرد. دلیل چنین تاثیری ویتامین C فراوان و سایر آنزیم ها و مواد شیمیایی موجود دراین میوه است که گفته میشود روی بدن زنان باردار تاثیر بیش تری دارند و بهمین دلیل بطور موفقیت آمیزی سبب سقط جنین میشود فاقد اینکه هر گونه عوارض جانبی ایجاد کنند. این راه حل بطور گسترده ای توسط تعداد زیادی از زنان استفاده می شود. برای اینکار خیلی ساده باید یک آناناس را خوب پوست بکنید و ان را برش دهید.

سپس آناناس های خرد شده را همراه با مقداری آب داخل دستگاه مخلوط کن بریزید و آب آناناس را آماده کنید. در نهایت، این آبمیوه رابه طور منظم مصرف کنید. راه دیگر این است که می توانید آناناس را خرد کنید و هرروز یک کاسه از ان بخورید.

bxs22

قرص آسپیرین برای سقط جنین در اوایل دوران بارداری تقریباً فاقد خطر و طبیعی است .شما میتوانید این قرص را برای تنظیم دوره ی قاعدگی تان نیز مصرف کنید. تنها کاری که باید بکنید این است که تعداد زیادی قرص آسپرین تهیه کنید و سپس پنج تا ۶ قرص رابا آب تمیز مصرف کنید. علاوه بر این، باید از سایر روش های خانگی سقط جنین نیز استفاده کنید.

درصورت استفاده از قرص آسپرین در هر شرایطی، رژیم غذایی شما حتماً باید شامل مواد غذایی مانند زنجبیل، میخک، آووکادو، جعفری، انجیر و بعضی از گیاهان دارویی و مغزها باشد.

bxs23

همه ی میدانیم که اغلب به زنان باردار توصیه می شود که در فعالیت های فیزیکی شرکت نکنند و چیزهای سنگین بلند نکنند و توصیه هایی از این دست. بنابر این، شما باید عکس این توصیه را انجام بدهید تا جنین در همان روزهای اولیه ی بارداری سقط شود. برای اینکه سقط جنین رابه طور موفقیت آمیز انجام بدهید، باید به شدت ورزش کنید و گاهی اوقات حتی ورزش دراز و نشست را انجام دهید.

علاوه بر این، بالا و پایین رفتن از پله ها یک راه مطمئن است اگر که می خواهید جنین خودرا سقط کنید. گذشته از این، باید یک رژیم سخت داشته باشید که تمام اقلام لازم را برای مصرف داشته باشد.

bxs24

در واقع، مصرف دوز بالای ویتامین C بطور گسترده ای بعنوان یکی از راه های سقط جنین شناخته شده است. در حالی که این ویتامین در میوه های خانواده ی مرکبات یافت میشود و می توانید با مصرف این میوه ها ان را دریافت کنید، مصرف مکمل های این ویتامین برای اثربخشی بهتر توصیه میشود. همچنین باید مصرف روزانه ی این ویتامین را بین ۵۰۰ تا ۱۲۰۰ میلی گرم افزایش دهید.

افزایش تدریجی دوز ان منجر به افزایش سطح استروژن در بدن خواهد شد. علاوه بر این، افزایش سطح استروژن سبب کاهش سطح پروژسترون نیز میشود – هورمونی که برای رشد سالم جنین ضروری است. بنابر این، کاهش پروژسترون که ناشی از افزایش مصرف ویتامین C است، سبب وقوع سقط جنین فاقد هر گونه خطری میشود.

bxs25

پنیرویال نیز یکیدیگر از بهترین روش های خانگی طبیعی برای سقط جنین در اوایل دوره ی بارداری است. این گیاه بطور گسترده ای در تولید قرص های ضد بارداری و قطره های دکتری استفاده می شود. ما اغلب گل این گیاه رابه اسانی پیدا نمی کنیم، بنابر این برای استفاده از این گیاه، باید از برخی جزییات فنی پیروی کنید. شما باید فروشگاهی را پیدا کنید که قرص یا کپسول این گیاه رابه فروش می رساند.

همچنین میتوانید یک بطری محلول پنیرویال یا روغن ان را پیدا کنید و بطور مرتب مصرف کنید. این گیاه واکنش سنگین در بدن ایجاد میکند و باعث بروز مشکل در واژن می شود و به این ترتیب انقباض و سقط بطور طبیعی و فاقد خطر رخ میدهد.

bxs26

دونگ کوئی، یک گیاه دارویی چینی، که نام علمی ان Angelica Sinensis است یکی از شناخته شده ترین و فاقد خطرترین داروهای خانگی برای سقط جنین در اوایل بارداری است. شما نمیتوانید این گیاه یا گل دونگ کوئی رابه اسانی به دست بیاورید اما در تعداد زیادی از فروشگاه ها میتوانید ان رابه صورت پودری پیدا کنید. به هرحال بعد از یافتن ان؛ باید مقداری از این پودر را بردارید، ان رابا آب مخلوط کنید و ترکیب حاصل را چند بار در روز مصرف کنید تا به نتیجه ی مورد نظرتان برسید.

bxs27

پاپایا بعنوان یکی از روش های عالی برای سقط جنین در اوایل بارداری شناخته شده است، زیرا درکنار تاثیری که برای سقط جنین دارد، دارای طعم فوق العاده ای هم هست. گزارش تهیه شده از چند زن تاثیر پاپایا را روی سقط جنین تایید میکنند. پاپایا فاقد خطر است و هیچ نگرانی بابت مصرف ان در دوز بالا در مقایسه با سایر داروهای طبیعی برای سقط جنین موجود نیست.

bxs28

ترکیبی از غلاف آکاسیا و موز یکیدیگر از داروهای فاقد خطر و طبیعی برای سقط جنین در اوایل دوره ی بارداری است. با این حال، این مورد یک راه حل شناخته شده نیست. برای انجام این روش، باید غلاف آکاسیا و شاخریزهای موز را تهیه کنید و آن ها را داخل کاسه بریزید. حالا، فاقد اضافه کردن آب، انها را خوب باهم مخلوط کنید. پس از ان؛ این کاسه را در زیر نور خورشید قرار دهید تا هردو خوب خشک شود.

در مرحله ی بعد کاسه رابه سایه منتقل کنید و به ان دو شکر هم اضافه کنید. حالا این مواد تشکیل دهنده را پودر کنید. زمانی که کارتان به پایان رسید، یک قاشق از این پودر را همراه با آب مصرف کنید. باید این پور را چند بار در روز مصرف کنید تا زمانی که خون ریزی تان شروع شود.

سخن پایانی

از آنجا که بارداری واقعا برای همه ی یک هدیه نیست، اگر قبلا تصمیم خودرا گرفته اید، می توانید داروهای خانگی زیر را امتحان کنید تا بارداری را پایان بدهید. با این وجود توصیه می شود با دکتر مشورت کنید تا تمام اطلاعات مربوط به سلامتی خودرا بدانید و سپس برای کسب نتایج بهتر با رژیم غذایی کارتان را ادامه دهید.

.

منبع : talab.org