آکاایران:  

برای درمان ناباروری مراکز درمانی جدیدی احداث شده اند که می توانند به زوجین نابارور در مناطق مختلف کشور حمایت کنند، خدمات این مراکز درمانی با تعرفه دولتی بوده و برای کمک به درمان ناباروری زوجین از پرسنل متخصص در این زمینه استفاده شده است . در ادامه به معرفی استان های مختلفی که این مراکز وجود دارند خواهیم پرداخت.

۱۵مرکز درمان ناباروری ART، یک بخش آندرولوژی و یک مرکز جامع حفظ باروری در راستای برنامه طرح تحول سلامت و سیاست های نوین جمعیتی با حضور وزیر بهداشت و به طور همزمان در ۱۴ استان کشور به بهره برداری رسید.

یکی از اهداف برنامه تحول سلامت علاوه بر حمایت از زوجین نابارور ، افزایش دسترسی مردم به مراکز درمان ناباروری دولتی در مناطق محروم بود که در ابتدای طرح این مراکز 24 مورد بود و تا آخر دولت یازدهم 15 مرکز دیگر به بهره برداری می رسند که این مراکز برای جمعیت تحت پوشش حدود 18 میلیون نفر در 10 استان (به غیر از استان تهران ) است.

بنابراین گزارش قبل از شروع طرح تحول سلامت 62 مرکز ارائه دهنده خدمات درمان ناباروری خصوصی و دولتی وجود داشت که از این تعداد 24 مرکز وابسته به دانشگاه های علوم پزشکی بود که 9 مورد آن آموزشی هستند و 38 مرکز نیز خصوصی بودند.

طبق بررسی های انجام شده 18 درصد ارائه خدمات ناباروری توسط مراکز دولتی و 82 درصد نیز در مراکز خصوصی ارائه می شده است.

با افتتاح 15 مرکز نوین درمان ناباروری در کشور که با حضور وزیر بهداشت در استان البرز و همزمان در استانهای قم، فسا، بیرجند، سبزوار، اراک، اردبیل، گراش، جهرم، زاهدان، گلستان، شیراز، شهرکرد و تهران افتتاح شد، شاهد رشد 61 درصدی مراکز درمان ناباروری در کشور خواهیم بود.

تسنیم

.

منبع : hidoctor.ir