آکاایران: دیدن خواب های آشفته در بارداری یکی از پیشامدهای روبروی شماست. علت دیدن این گونه رویاها در زمان بارداری تغییرات هورمونی و فکرهای روزانه مادر درباره فرزندش است.

خواب‌های دوران بارداری در اکثر مواقع مثل فیلم‌هایی عجیب با وضوح و رنگ و شفافیتی ترسناک هستند. ممکن است عجیب و غریب‌ترین خواب‌های عمر شما باشند. تصاویر درهم آمیخته، گربه‌های سخن‌گو، تصادف ماشین و سکس با همسایه کناری پدیده‌ای بسیار شایع در دوران بارداری به حساب می‌آیند. یک ترکیب از هورمون‌ها و خواب آشفته باعث می‌شود تا شما زمان بیشتری را در مرحله خواب سبک همراه با رویا یا همان REM بگذرانید تا در بخش عمیق تر و فاقد رویا و درهنگام بیدار شدن هم شانس بیشتری در به خاطر آوردن آنها خواهید داشت.

در سه ماهه‌ی اول تصویر کودک حیوانات و دیگر موجودات کوچک (به ویژه آبزیان) معمول است، شاید به این دلیل که شما به زودی عهده‌دار مراقبت از موجودی کوچک و آسیب‌پذیر خواهید بود. خواب‌های اروتیک در مورد رابطه‌های قبلی، بازیگران سینما و حتی همسایه‌ها هم مرسوم است زیرا به لحاظ تئوری شما در آستانه تغییری بسیار بزرگ در زندگی خود هستید که در را برای همیشه بر روی گذشته خواهد بست.

بسیاری از خواب‌های بارداری همراه تصاویر ناراحت‌کننده هستند. ممکن است خواب ببینید فرزندی فاقد دست و پا از شما متولد شد یا با کابوس بیرون انداختن فرزندتان از قطار از خواب بپرید. این تصاویر در واقع ادامه‌ی افکار و نگرانی شما در طول روز راجع به سلامت فرزندتان و اینکه آیا مادر خوبی خواهید بود هستند. اگر با تصویر پوشیدن یک شاخک به عنوان لباس یا خونریزی در حضور دیگران از خواب بیدار شدید، احتمالا می‌توان گفت شما هنوز نسبت به تغییرات بدن‌تان احساس راحتی نمی‌کنید.

اگر در رویا خواب‌های این چنینی مشاهده کردید می‌توانید با مراجعه به لینک زیر به دنبال تعابیر آن توسط تحلیلگران خواب و رویا باشید.


مطالب مرتبط: تعبیر خواب بچه - دیدن بچه دار شدن در خواب به چه معنی‌ است؟


آکاایران: علت دیدن خواب های آشفته در بارداری چیست؟


bxs1

در بالا دلایلی برای این موضوع بیان شد، در ادامه به دیگر دلایل دیدن این خواب‌ها اشاره خواهد شد:

  • ترس از زایمان
  • نگرانی در رابطه با تغییرات بدن شما پس از زایمان
  • نگرانی از ورود یک عضو نوین به خانواده
  • نگرانی از هزینه‌های نوین که باید در برنامه مالی خانواده بگنجانید
  • ترس از تربیت موفق و آینده‌ی پیشِ رو و...

خواب‌های دوران بارداری به دو بخش متفاوت دسته بندی می‌شوند:

  • خواب‌های شش ماه نخست بارداری
  • خواب‌های سه ماهه پایان بارداری

در شش ماه نخست خواب‌ها حالت فانتزی داشته، کمابیش جذاب بوده و دارای تصاویر فانتزی از نوزاد می‌باشد. خواب‌های سه ماهه‌ی پایانی بارداری را می‌توان تحت عنوان دیدن خواب های آشفته در بارداری بیان کرد؛ خواب‌هایی ترسناک که دارای مضامینی همچون سقط جنین، به دنیا آمدن نوزادی ناقص، مرده و... می‌باشد. در حقیقت این کابوس‌ها به دلیل رویارویی با مسائل ناشناخته می‌باشد و بازتابی از اضطراب زن باردار به دلیل نوع نگرش وی به بارداری و نقش آینده خود به عنوان یک مادر است.

غالبا خواب‌های آشفته دارای مضامینی مشابه همچون ترس از داشتن زایمان سخت، ترس از بروز مشکلات پیش بینی نشده مثل سقط، ترس از عدم بازیابی اندام اولیه و... می‌باشد. بنابراین نگران این خواب‌ها نباشید. در طول روز به نکته‌های مثبت تولد فرزندتان فکر کنید و از فکرهای منفی دوری کنید. زیرا مضامین هر آنچه در خواب می‌بینید حاصل تفکرات روزانه‌ی شماست.

 

.

منبع : setare.com