آکاایران: گردو و رفع نازایی

آکاایران: بهتر است با ویژگی ها و مزایای استفاده از گردو برای افزایش سلامت جنسی تان آشنا شوید این دانه روغنی ویژگی های فراوانی برای رفع نازایی در بر دارد و شانس باروری مردان را افزایش میدهد باعث بهبود کیفیت اسپرم و  از بین بردن مشکلات ناباروری خواهد شد .

 دانشمندان آمریکایی دریافته اند مصرف مداوم گردو می تواند روزنه امیدی برای مردانی باشد که ناباروری، رویای پدر شدن را از آن ها گرفته است.

محققان بر این باورند که گردو مانع اکسیده شدن چربی ها می شود. اکسیده شدن چربی به نوبه خود می تواند باعث از بین رفتن اسپرم ها شود. گردو تنها نوعی از تنقلات است که بخش اعظم آن از اسیدهای آمینه تشکیل شده است. یک دانه گردو که حدود 29 گرم وزن دارد، حاوی 18 گرم چربی است و 13 گرم این مقدار را اسیدهای غیراشباع شده تشکیل می دهد.

دانشمندان دانشگاه ایالت دلاور، مطالعه ای روی تعدادی از موش های نر که از مشکلات ناباروری رنج می برده اند، انجام داده و به این موش ها رژیم غذایی که 20 درصد کالری های آن از گردو بود، دادند. این مقدار در مقیاس انسانی، معادل مصرف روزانه 71 گرم گردو است.

پس از گذشت 9 تا 11 هفته، دانشمندان دریافتند اسپرم موش هایی که از رژیم غذایی حاوی گردو تغذیه کرده بودند، در مقایسه با دیگر موش ها، از نظر ساختار و توان حرکتی بهبود یافته اند.

دکتر پاتریشیا مارتن دیلون، سرپرست گروه مطالعاتی که این تحقیق را انجام داده اند، گفت: «بسیار جالب است که دریافتیم گردو واقعا می تواند از طریق کاهش آسیب هایی که به سلول ها می رسد، باعث بهبود کیفیت اسپرم شود. نیاز است مطالعات بیشتری صورت گیرد تا عناصر غذایی تشکیل دهنده گردو که باعث بهبود کیفیت اسپرم ها می شوند، شناخته شوند».

دلایل مختلفی برای ناباروری مردان ذکر شده است. تعداد اندک اسپرم ها و همچنین ناتوانی و بی کیفیتی اسپرم ها از جمله این دلایل اند و در برخی حالات با درمان های ناباروری و یا عمل جراحی مورد معالجه قرار می گیرند.

جام جم آنلاین

.

منبع : hidoctor.ir